Skocz do zawartości
Pichulec

Palit Sonic 4870 Dual Edition 512mb

Rekomendowane odpowiedzi

Jako mało zadowolony z wydajności tej karty postanowiłem, że zrobię do niej V-moda aby puścić ją mocno wyżej niż na to pozwala domyślne napięcie w tym modelu. Na standardowym nie idzie nawet o 10MHz w górę. V-moda opracowałem razem z kolegą ceemic z xtremesystems.org za co mu bardzo dziękuje (nigdzie nie mogłem znaleźć info na temat jak zrobić tę modyfikację bo to karta o konstrukcji niereferencyjnej). Modyfikacja ta dotyczy tylko Palita w wersji z analogowym kontrolerem napięcia NCP 5388.

 

UWAGA!!! Moda robisz na własne ryzyko i nieodpowiadam za szkody powstałe z tego tytułu!! Oczywiście tracisz po tym gwarancję!!

Potrzebne elementy:

 

- Cieniutki przewód w izolacji

- Rezystor nastawny wieloobrotowy 200KOHM

- Lutownica grotowa z regulacją napięcia

- Klej na gorąco

- Stalowe nerwy i żyłka do OC :D

 

Elementy dodatkowe przydatne ale nie konieczne:

 

- Molex z przewodami w izolacji

 

Mod jest dośc prosty do wykonania, ale trzeba uważać aby nie zerwać tego bardzo malutkiego pola lutowniczego niedaleko układu zasilania. Po przylutowaniu tego przewodu radzę przykleić go do pcb karty za pomocą kleju na gorąco. Dodam, że przylutowując jeden przewód z molexa do masy a drugi do punktu zaznaczonego na zdjęciu można później w bardzo łatwy sposób, bez żadnych kombinacji mierzyć napięcie na GPU. Moja karta po modzie robi spokojnie 860MHz przy 1.45V. Może nie jest to jakiś super wynik ale niestety ten model nie jest zbyt podatny na OC bo jest już ciut podkręcony fabrycznie. Testy i wyniki zapodam jak założe chłodzenie na pamięci, które nie są chłodzone przez co ograniczają mnie (Ten Palit ma bardzo kiepsko rozwiązane chłodzenie, heatpipy od chłodzenia GPU podgrzewają pamięci ram , które są w bezpośredniej bliskości a nie są niczym chłodzone - na górny rząd pamięci nie powiewa nawet wentylator).

 

Instrukcja wykonania moda jest naniesiona na zdjęcia.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Odcięcie zapłonu (Overvoltage protection) w tym Palicie jest przy 1.55V ~ 1.6V

 

Poniżej fotki zrobionego moda.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W załączniku bios pozwalający na OC poprzez Overdrive GPU do 990MHz a pamięci do 1200MHZ (4800 efektywnie)

Flasciach!emy z opcją force (bios jest palitowski ale z sygnaturą ASUSA TOP)

Palit_Sonic_4870_OC_Bios.zip

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ten temat wspólnego z

Ekstremalne Podkręcanie

?

 

 

ps. może miałem to napisać w dziale początkujących co??

Raczej w topicu o 4870 + ew. info na pierwszej stronie Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ten temat wspólnego z ?

A czy masz w 4870 standardowe taktowanie 860MHz (z perspektywą na dużo więcej) i 1.45V na rdzeniu?? Ekstremalne podkręcanie wiąże się z różnego rodzaju modyfikacjami co ja właśnie przedstawiłem. Zresztą jak się moderatorowi nie spodoba to przeniesie tam gdzie uważa za słuszne. Człowiek się naprodukuje i .........

 

ps. może miałem to napisać w dziale początkujących co??

ps2. testy wkrótce

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ten temat wspólnego z ?

v-mod jest związany z extreme oc i tyle. Nie podoba się to nie komentuj -.-

 

@pichu

GJ. Dodaj jeszcze odnośnik w topicu o tej karcie i w temacie o vmodach w tym dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam radiator, już kupiłem. Olałem gwarę, w razie czego stać mnie na nowa kartę ;) Jak się bawić to się bawić na całego :P

 

Link do tematu daje w księdze v-modów

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle :-) -> ja właśnie kupiłem sobie taką grafe :-) -> za kilka dni przyjdzie do mnie -> ale takiego hardcoru to raczej robic nie bede hehe ale gratulacje :D teraz jestes hardcorowym gościem i genialnie to wygląda :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...