Skocz do zawartości
Kapitan

Uszkodzenie Mft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem Panowie jak w temacie. Prosze, podajcie mi jakiesj nazwy progsow, ktore sa w stanie "NAPRAWIC" drobne uszkodzenia na partycji NTFSowej... Nadmienie, ze chkdsk i wszystko co go uzywa - odpada, albowiem nie radza sobie wlasnie z tym problemem. Winda w logach zglasza bledy na konkretnej partycji, wywoluje kazdorazowo chkdsk przy syarcie systemu, a ten zadnego bledu nie znajduje (microsyf radzi reformat partycji) Podajcie jakis soft, ktory bedzie w stanie przeskanowac tablice i sprawdzic jej integralnosc. Nie wiem o co biega, czy moj dysk sie sypie czy co, ale po uzyciu oo defrag mam mnostwo bledow na dysku i w dzienmiku zdarzen (blad kontrolera, ew blad na partycji terj, a tej w ntts - czesto w wyniku tego restart kompa) Czy to normalne, czy cos z dyskiem jednak sie dzieje - jest to WD Raptor, modelu dokladnie nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu

 

Masa UDMA errors

i 4x write error

 

Sprawdź czy kabel SATA solidnie wpięty w dysk i mobo

Spróbuj zmienić kabel SATA i podpiąć pod inne gniazdo na płycie

 

Możliwe też że elektronika dysku coś się sypnęła

 

Ogólnie problem wydaje się być natury hardware'owej - choć rzecz jasna mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu

 

Masa UDMA errors

i 4x write error

 

Sprawdź czy kabel SATA solidnie wpięty w dysk i mobo

Spróbuj zmienić kabel SATA i podpiąć pod inne gniazdo na płycie

 

Możliwe też że elektronika dysku coś się sypnęła

 

Ogólnie problem wydaje się być natury hardware'owej - choć rzecz jasna mogę się mylić

Jestem w stanie sie do tego przychylic... Dysk pracowal ok, przez dlugi czas. Pozniej w ciagu tygodnia wysypala sie winda2k a przez nastepmy tydfzien walczylem, zeby postawic winxp i pozbyc sie tych bledow... Bezskutecznie. Mam 3 dyski, ten jest systemowy. Kabel wymienialem, podpinalem pod inne gniazdo - to samo. Nie wiem ile reinstalek windy robilem... Co zauwazylem. Idzie doskonale wyczuc, w ktorym momencie cos sie dzieje - gdy pojawia sie blad (w zapisie jak mniemam) dysk jakby na moment sie zatrzymuje - nie wiem jak to okreslic, jest to dosyc nietypowe. Nastepuje freeez, zapala sie kontrolka dysku (na stale) i nie mozna nic zrobic. Po kilku takich akcjach - restart kompa. Najczesciej ma to miejsce, gdy do dysku chce uzyskac wieksza liczba applikacji... Np pracuje oo defrag Naprawde dziwnie to wyglada... Nigdy nie mialem takich problemow. Nie wiem czy juz nie szukac nowego hd... Test powierzchni na pewno nic nie wykaze - juz robilem hd tune. Teraz jeszcze leci. Jesli chcesz - wrzuce, ale sladow bledow nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to imho Raptor jest trupem

Może sprawdź go jeszcze na innym komputerze, żeby wyeliminować możliwość wadliwego kontrolera

 

Ale moim zdaniem na 90% to wina samego dysku - to jest 10.000rpm który ma 8500 godzin przebiegu - niestety ma już prawo zacząć się sypać ;)

 

SMART wykazuje też dziwny Spin up time...

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to imho Raptor jest trupem

Może sprawdź go jeszcze na innym komputerze, żeby wyeliminować możliwość wadliwego kontrolera

 

Ale moim zdaniem na 90% to wina samego dysku - to jest 10.000rpm który ma 8500 godzin przebiegu - niestety ma już prawo zacząć się sypać ;)

 

SMART wykazuje też dziwny Spin up time...

To looknij jeszcze na te XD Generalnie nie mam z nimi problemow. Z tym raptorem cos sie zaczelo dziac. Czyli generalnie jesli wysle na serwis to mam szanse dostac nowego. Ten byl kupiony dokladnie rok temu, a przeciez gwarancje daje na 5 lat... Tylko jaka przyczyne podac?

post-153204-1240096746_thumb.png

post-153204-1240096755_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj kolego, widzę że komputer jest w charakterze serwera? Dyski mają astronomiczne przebiegi i bardzo mało cykli uruchomień.

Niemniej wydają się OK, tylko w Seagate niepokoi liczba UDMA errors, ale myślę że jest ok

 

Raptora dawaj na GW i powiedz im że ma błędy w zapisie i wyłącza się podczas pracy - przyjmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj kolego, widzę że komputer jest w charakterze serwera? Dyski mają astronomiczne przebiegi i bardzo mało cykli uruchomień.

Hehehe, za serwer to on raczej nie robi, ale prawie go nie wylaczam ;-) Teraz jeszcze przydaloby sie jakie live distro linksa, zeby podmontowac dysk (bo winda wstala mi ostatni raz wczoraj po napisaniu poprzedniego posta :-() i zgrac zawartosc partycji...

 

Druga sprawa - moze sie orientujesz, bo ja nie potrafie sie dopatrzyc. Rozgladam sie za innym raptorem - ten na pewno poleci na sserwis. Jaka jest roznica miedzy modelem WD3000HLFS, WD3000GLFS, WD3000BLFS???

Edytowane przez Kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...