Skocz do zawartości
mixer9191

Jaki Monitor Do 500 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie B-)

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie! :)

Tak jak w temacie - przymierzam się do zmiany monitora z mojego poczciwego Samsunga Samtrona 73v 17" na coś większego a konkretniej na panel LCD 19 lub 20 calowy :razz: Monitor ma głównie służyć do gier oraz grafiki - wiem, że za cenę 500 zł szału nie będzie ale nie mam wysokich wymagań :P Jaki monitor polecacie - zwykły czy może panoramę? Jaka jest główna różnica między nimi? Jakie konkretnie modele polecacie?

 

Mam na oku parę modeli a mianowicie

19"

-SAMSUNG 933SN

-LG W1941S-PF Wide

20"

-SAMSUNG 2033SN

-SAMSUNG SyncMaster SM2043NW

 

Jaki byście mi radzili kupić - zwykły czy panoramę? Lepiej wziąć 19" czy 20"?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam, Maciek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panoramiczny monitor to przede wszystkim szersza pespektywa, inna rozdzielczość, możesz otworzyć 2 dokumenty w wordzie obok, dużo lepszy dla filmów. Osobiście szedłbym w tą strone, odkąd mam panorame nie mogę patrzeć na kwadratowe ;) ale to może być dla każdego inaczej.

 

A jak myślisz, wolałbyś na biurku 19 czy 20 cali ? ;) Bierz 20.

 

A jeśli w ogóle mogę coś innego doradzić, to doskładaj 100zł i bierz 22 cale np. taki jak mam w podpisie. Wtedy NAPRAWDĘ będziesz zadowolony :) taka przekątna posiada piksel 0,282 co skutkuje bardzo czytelnym tekstem, co pamiętam jakieś 2 lata temu było wielkim hitem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się rewelacyjnie. Ja mam go podłłączonego do x360 po VGA i śmiga aż miło ;)

Nie wiem jak na komputerze, mam za słaby sprzęt żeby bawić się w gierki do takiej rozdzielczości, ale miła niespodzianka, po odpaleniu starszej gry, po bokach pojawiły się czarne pasy - tzn. gra wyświetliła się w oryginalny, nierozciągniętym rozmiarze :)

Apropo HD się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem czym to "skutkuje" tym bardziej przy takim zwykłym użytkowaniu, podejrzewam, że dopiero przy filmach wysokiej jakości ;) No i jeśli już to chyba ten LG HD READY, bynajmniej tyle znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się rewelacyjnie. Ja mam go podłłączonego do x360 po VGA i śmiga aż miło ;)

Nie wiem jak na komputerze, mam za słaby sprzęt żeby bawić się w gierki do takiej rozdzielczości, ale miła niespodzianka, po odpaleniu starszej gry, po bokach pojawiły się czarne pasy - tzn. gra wyświetliła się w oryginalny, nierozciągniętym rozmiarze :)

Apropo HD się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem czym to "skutkuje" tym bardziej przy takim zwykłym użytkowaniu, podejrzewam, że dopiero przy filmach wysokiej jakości ;) No i jeśli już to chyba ten LG HD READY, bynajmniej tyle znalazłem

No i właśnie tego nie chce, żeby były czarne paski po boku dlatego chyba sobie 22 cale daruje poza tym dobry taki monitor też troszkę kosztuje a budżet mam ograniczony... :( A czy przy panoramie 19 bądź 20 calowej też będą takie paski, orientuje się ktoś? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie miał taką funkcje - to będą :) Jesli nie, to się rozciagnie, i będzie kiszka.

Ale uwierz, odpalona gra bez pasów na panoramie, rozciągnięta nienaturalnie, wygląda okropnie, ale to jest tylko przy starszych grach - nowe obsługują panoramiczne rozdziałki i nie ma się o co martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie miał taką funkcje - to będą :) Jesli nie, to się rozciagnie, i będzie kiszka.

Ale uwierz, odpalona gra bez pasów na panoramie, rozciągnięta nienaturalnie, wygląda okropnie, ale to jest tylko przy starszych grach - nowe obsługują panoramiczne rozdziałki i nie ma się o co martwić ;)

No to elegancko bo coraz bardziej przekonuje się do panoramy ;) Właściwie już jestem na panoramę zdecydowany! A w grafice (tzn. Photoshop itp) też panoramy lepiej się sprawdzają? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz widzieć więcej, niż na kwadracie, to raczej na pewno lepiej ;) Ale nie na TN - bo tu się rozchodzi o podświetlenie, które jest nierównomierne, więc dla grafików zalecane są lepsze matryce ;) ale dla zwykłego usera jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W1942S - sam mam i naprawdę polecam. Sam siedziałem 4 lata na 15Crt'ku przesiadka na panorame to niebo a kosmos. Nie wiem jak się sprawdza w Photoshopie itp. ale w grach sprawdza się naprawdę dobrze jak za tą cenę. Oczywiście pewnie są lepsze produkty ale ten jest naprawdę fajny ;]

 

Btw. grywasz może w Halo3?

Edytowane przez szczupak01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci osobiscie polecam wyciułać jeszcze z 50zl i kupic samsunga T190

sam mam taki model tylko ze T200 czyli 20 cali i zlego slowa o nim powiedziec nie mozna :> na matryce lepsza niz TN tez nie masz co liczyc w takim budżecie bo to wydatek ponad 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kupić do 500 zł z TFT. 19 cala philips. Jedyna wada to brak panoramy.

Philips

 

 

Ten jest też TFT 18,5 " ale ma panoramiczny, panel niestety TN, ale oprócz tego powinien być conajmniej równie dobry (rozdzielczosc lepsza kontrast)

Samsung

Edytowane przez GieJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...