Skocz do zawartości
DaRoN

Telewizor Lcd Samsung Le37b650 I Połączenie Go Z Komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem właśnie u kumpla i mamy pewien problem. Otóż tytułowy telewizorek jest podpięty do GeForca 9600GT. Wszystko jest ładnie pięknie (no prawie, o czym za chwilę) dopóki jest podpięty przez kabel DSUB - DSUB z przejściówką na DVI (telewizor ma tylko takie wejście z tyłu - DSUB). To ładnie pięknie jest za dobrze powiedziane, gdyż na ekranie są po prostu artefakty. Płyną one z niskiej jakości kabla (sprawdzane na dwóch kablach - na jednym z nich efekt był mniejszy). Poleciłem więc koledze kupno kabla DVI-HDMI (zgodność sygnałów, więc nie powinno być problemów). Jednak te (a gdzieżby indziej) siępojawiły. Przy ustawieniu rozdzielczości 1920*1080 obraz zwyczajnie w świecie robi się dziwny (daleko mu do jakości prezentowanej przez kabelek analogowy, którym puszczona została taka rozdzielczość). Czym to może być spowodowane? 

Nie muszę chyba mówić, że telewizor takie rozdzielczości łyka na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kabel do wyjścia hdmi3 i nadaj temu wyjściu nazwę pc. Mam tak u siebie w le40b650 w takiej konfiguracji i podłączony do tego kabelek od grafy do wyjścia spdif na płycie głównej wtedy dźwięk jest w telewizorze.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi raczej o to, abyś ustawił w opcjach telewizora wyświetlanie bez overscanu. Nazwa wejścia nic nie daje, oprócz tego, że widzisz napis "PC" gdy przełączasz się między złączami.

Nazwa to nie profil. Nie ma wpływu na wyświetlany obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35 jak będziesz miał ten tv to pogadamy to jest rozwiązanie problemu i zmiana samej nazwy wizualnie dużo daje. Może w starszych samsungach było coś takiego jak overscan ale w tym już tego nie ma. Zresztą co ja się będę produkował zajrzyjcie na stronę www.hdtv.com.pl .

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie mam Samsunga. Zwłaszcza od pół roku ;)

 

Poniżej masz tekst z instrukcji obsługi. W tym modelu w trybie HDMI/DVI nazywa się to "Dopas. do ekranu". Overscan to to samo (nazewnictwo różni się od modelu).

Jeżeli podłączysz kompa w trybie PC to możesz również wyregulować obraz w ustawieniach karty graficznej.

 

W kompie musisz ustawić 60hz (tak na przypomnienie).

post-10156-1240480388_thumb.jpg

post-10156-1240481086_thumb.jpg

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja instrukcją ale po podpięciu kabla hdmi do portu hdmi/pc 3 czcionki są niewyraźne i wygląda wszystko jak rozmazane. Po zmianie nazwy na PC tego wejścia wszystko jest wyraźne i ostrość jest taka jak należy oraz kolory są ok. Czyli ogólnie obraz robi się taki jaki można uzyskać po kablu dsub bez żadnego przełączania. A co do dopasowania do ekranu w trybie pc jest już do wyboru tylko tryb 16:9 i 4:3 w tym że pierwszy tryb trafia już piksel w piksel. Oczywiście na komputerze w sterownikach ustawione jest 1080p 60hz.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...