Skocz do zawartości
MarDeb

Przyszłość Am3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jakie sąplany AMD względem podstawki AM3? Chcę złożyć kompai nie wiem czy wykorzystać mobo a AM2+ czy AM3. Póki co do AM2+ pasują procki AM3 ale może ktoś widział roadmap AMD dla procesorów. Mi nie udło się wygrzebać nic poza rok 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz w przyszłość bo nigdy nic nie kupisz, ale jak dla mnie am3 zakończy żywot wraz z pojawieniem intela corei5, wydajniejszy, chłodniejszy, pewnie tańszy albo w tej samej cenie i mniej problemowy (dobór pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys obudz sie !

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/n...o_intel_core_i5

 

Co ty pleciesz AM3 zniknie jak sie pojawi I5-tka ? Przeciez dopiero teraz mobace i proce na AM3 sie pokazuja ..

 

I po 2 weź wsadź i5 pod mobo i7 nie da sie .... u AMD Pheniek II na AM3 spokojnie wchodzi na płyte a AM2+...

 

Jak narazie to za 2.93 GHZ z I5 nie usmiecha mi sie płacic 562 dolary.... dolicz mobo

 

Intel tani? Tak ale z drugiej reki i technologie wstecz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie chodziło mi stworzenie wątku na temat wyższości jednej platformy nad drugą tylko uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy AM3 ma sens czy wystarczy AM2+? Póki co DDR3 są za drogie dla mnie, ale może AMD ma jakieś plany co do AM3 (coś co będzie tam pasować a nie da rady na AM2+). Jak widziałem kiedyś roadmap AMD to miało być tak, ze AM3 nie wejdzie już w AM2 ale czy planują w najbliższej przyszłości robić coś nowszego pod AM3? Czy też planują zmianę podstawki. Tak jak zmiana 775 i i7 (totalnie niekompatybilne).

Edytowane przez MarDeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Am3 to tylko ddr3 i taka roznica,a ze procki pod ten socket smigaja na ddr2 jak i ddr3,to wybor na dzien dzisiejszy jest oczywisty,am2+.Wszystkie zapowiedziane proce,beda smigaly z am2+.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys obudz sie !

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/n...o_intel_core_i5

 

Co ty pleciesz AM3 zniknie jak sie pojawi I5-tka ? Przeciez dopiero teraz mobace i proce na AM3 sie pokazuja ..

 

I po 2 weź wsadź i5 pod mobo i7 nie da sie .... u AMD Pheniek II na AM3 spokojnie wchodzi na płyte a AM2+...

 

Jak narazie to za 2.93 GHZ z I5 nie usmiecha mi sie płacic 562 dolary.... dolicz mobo

 

Intel tani? Tak ale z drugiej reki i technologie wstecz..

Hint: w tym newsie jest tez intel za 200 USD :) Do tego mobo i5 w cenie 500-600 pln (bo x58 schodza w okolice 850 juz teraz), jesli te proce beda sie krecic jak i7 to niestety amd znowu zostanie pozamiatane do segmentu prockow po 500 zeta i tanszych, a intel zapewne powtorzy scenariusz spychania AMD w coraz mniejsza nisze cenowa (jak bylo na wejsciu core2).

 

A czy jak wyjdzie nowa architektura amd to czy bedzie kompatybilna wogle z istniejacymi plytami am3/am2+ to tylko AMD moze wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys obudz sie !

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/n...o_intel_core_i5

 

Co ty pleciesz AM3 zniknie jak sie pojawi I5-tka ? Przeciez dopiero teraz mobace i proce na AM3 sie pokazuja ..

 

I po 2 weź wsadź i5 pod mobo i7 nie da sie .... u AMD Pheniek II na AM3 spokojnie wchodzi na płyte a AM2+...

 

Jak narazie to za 2.93 GHZ z I5 nie usmiecha mi sie płacic 562 dolary.... dolicz mobo

 

Intel tani? Tak ale z drugiej reki i technologie wstecz..

pewnie ze wejdzie na am2+ tylko dopiero z chipsetem 790 i sb750 mozna go w pełni wykorzystać, intel technologicznie z tyłu lol, dopiero phenom 2 dorównuje q6600 (procek dobre dwa lata na rynku) od intela, co to za zaawansowanie technologiczne że zmniejszyli do 45nm (teraz gdzie intel w 45nm wydawał seryjnie procki rok temu) dodali trochę cache i dorzucili kilka mhz tu i tam (rdzeń i kontroler pamięci) reszta architektury z phenoma 1, mało tego wydajność wydajność bez rewelacji (choć nie powiem bo gta4 i lost planet ładnie przyspieszyło względem e6300 od intela), także panie obiektywizm przede wszystkim ceny pII x4 940 też na początku małe nie były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze się wtrącam w dyskusję (tu cenzura) ale to nie jest wątek o wyższości Intela nad AMD czy odwrotnie ale o tym czy ktoś widział roadmap AMD po roku 2009.

Edytowane przez MarDeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM3 jest w tej chwili droższe o ok. 150 zł od Am2+, czyli płytka o ok 100 zł i dobry RAM o ok. 50 zł. Zatem raczej radziłbym Am3, ponieważ pocki z kontrolerem pamięci DDR2 będą według AMD dostępne tylko przez rok. Zatem biorąc dziś Am2+ zamykasz sobie drogę do rozbudowy zestawu za ok 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pewnie podobnie jak z x2 pod 939, krótko później drogo później niedostępne - jedynie allegro a tam ceny jak za bartony swego czasu ;) Sam wykorzystałem raz taka sytuację ;p

Obym się mylił (coraz częściej wygłaszam tą ostatnią kwestię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak wyjdzie nowa architektura amd to czy bedzie kompatybilna wogle z istniejacymi plytami am3/am2+ to tylko AMD moze wiedziec

Spróbujmy oszacowac :

Socket A 2000 EOL 2004

Socket 754 2003 EOL ??

Socket 939 2004 EOL ?

AM2 ?? ??

AM2+ ??

 

Nie moge sie dokopac do niektorych danych.. na pewno czas "zycia " podstawek się kurczy ale w jak szybkim tempie ?

 

Diabli wiedza... ale według mnie AM3 wytrzyma max 2-3 lata...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulldozer, nowa architektura (K11), ma nie być kompatybilny z AM3:

 

One of the key components for M-SPACE are the future CPU Sockets - Servers will get G34 as a part of the Maranello platform [LGA] - but consumer platforms won't stay on Socket AM3 either. AMD has plans to introduce G Sockets across the board, since they will be a necessity for a new memory controller, Display connectors, PCI Express 3.0 etc. Socket AM3 and its 940 pins just won't cut the mustard, but 2000+ lines on Landing Grid Array might do.

Źródło: http://www.brightsideofnews.com/news/2009/...ng-monster.aspx

Tak więc moim zdaniem nie ma co się ładować AM3 i wolne (bo przecież będą szybsze, tak jak ddr2) pamięci ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego http://www.firingsquad.com/hardware/amd_cp...ap_update_2008/

 

AM 2+ Jest moim zdaniem nieopłacalne przyszłe procesory będą miały na 100% tylko kontroler pamięci dd3 , a zawsze lepiej w przyszłości wymienić samą płytę aby obsłużyć nowe procesory niż : płytę, dd2 oraz cpu am2+....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie chodziło mi stworzenie wątku na temat wyższości jednej platformy nad drugą tylko uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy AM3 ma sens czy wystarczy AM2+? Póki co DDR3 są za drogie dla mnie, ale może AMD ma jakieś plany co do AM3 (coś co będzie tam pasować a nie da rady na AM2+). Jak widziałem kiedyś roadmap AMD to miało być tak, ze AM3 nie wejdzie już w AM2 ale czy planują w najbliższej przyszłości robić coś nowszego pod AM3? Czy też planują zmianę podstawki. Tak jak zmiana 775 i i7 (totalnie niekompatybilne).

 

Znalazłem coś takiego http://www.firingsquad.com/hardware/amd_cp...ap_update_2008/

 

AM 2+ Jest moim zdaniem nieopłacalne przyszłe procesory będą miały na 100% tylko kontroler pamięci dd3 , a zawsze lepiej w przyszłości wymienić samą płytę aby obsłużyć nowe procesory niż : płytę, dd2 oraz cpu am2+....

Sama konstrukcja podstawki AM3 wskazuje na to że mają być kiedyś CPU pasujące do płyty AM3 i nie pasujące do AM2+.

Co jest bardziej opłacalne zależy już od konkretnego porównania płyt i pamięci oraz zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego http://www.firingsquad.com/hardware/amd_cp...ap_update_2008/

 

AM 2+ Jest moim zdaniem nieopłacalne przyszłe procesory będą miały na 100% tylko kontroler pamięci dd3 , a zawsze lepiej w przyszłości wymienić samą płytę aby obsłużyć nowe procesory niż : płytę, dd2 oraz cpu am2+....

Tylko co po wymianie procka jesli absolutne maximum jakie w niego moze kiedys wejdzie to beda phenomy II w 32nm .

 

IMHO lepiej kupic tanio i czekac na pojedynek i5 vs k11 rownie dobrze moze byc tak , ze jak w 2011 bedziesz sprzedawal ddr2 to kupisz za nie dwa razy wiecej ddr3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co po wymianie procka jesli absolutne maximum jakie w niego moze kiedys wejdzie to beda phenomy II w 32nm .

 

IMHO lepiej kupic tanio i czekac na pojedynek i5 vs k11 rownie dobrze moze byc tak , ze jak w 2011 bedziesz sprzedawal ddr2 to kupisz za nie dwa razy wiecej ddr3 :)

Dopóki płyty AM3 są dwa razy droższe do póty się nie opłacają bo w przyszłości kupimy je za pół ceny a jeszcze sprzedamy obecną jak była dobra. I tak widzimy wychodzi taniej teraz kupić AM2+ a potem wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porównujesz płytę AM2+ z podobnej klasy AM3 ? - jeśli tak to AM3 kosztuje 118% ceny AM2+.

Nie prawda Kyle.

biostar ta790gxb jest dostępny w Polsce za 319zł brutto. OC bardzo dobre, starczy by podnieść phenoma 710 szyną do 4ghz i więcej o ile proc pozwoli.

Najtańsza płyta AM3 550zł a co potrafi tego nie wiadomo, być może ma walla poniżej HTT277mhz i co wtedy? Nie podbijesz nawet phenoma II x3 710 do 3,6GHz.

To konkretnie 172,5% ceny biostara, nie licząc droższych pamięci.

edit: literówka

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda Kyle.

biostar ta790gxb jest dostępny w Polsce za 319zł brutto. OC bardzo dobre, starczy by podnieść phenoma 710 szyną do 4ghz i więcej o ile proc pozwoli.

Najtańsza płyta AM3 550zł a co potrafi tego nie wiadomo, być może ma walla poniżej HTT277mhz i co wtedy? Nie podbijesz nawet phenoma II x3 710 do 3,6GHz.

To konkretnie 172,5% ceny biostara, nie licząc droższych pamięci.

edit: literówka

Ten Biostar ma tylko jedno PCIE x16, tylko dwa PCIE x1 , mało portów USB , nieciekawą integrę ... ja miałem na myśli porównanie lepszych płyt:

 

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_dziale_komp...e+ga-ma790x-ud4

 

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwi...ga-ma790xt-ud4p

 

.... tanich mniej wyposażonych modeli na AM3 jeszcze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Biostar ma tylko jedno PCIE x16, tylko dwa PCIE x1 , mało portów USB , nieciekawą integrę ... ja miałem na myśli porównanie lepszych płyt:

 

3265172[/snapback]

A nie ma jeszcze nic z asrockow z ddr3 ? Mialy chyba wyjsc blizniacze modele do AOD i GHX
Biostar też wyjdzie bliźniaczy z ta790gx ale jeszcze nie są dostępne. Na razie tylko drogie Asusy mają jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowych zmysłach chce kupić tanią płytę w połączeniu z drogimi DDR3?

DDR2 800 82 PLN .... DDR3 1333 109 PLN - drożej o 27 PLN na kostkę ... a z Twojego postu można by pomyśleć że co najmniej jest 2x różnica w cenie. (obie kości są Kingstona)

 

Ogólna ocena produktu GA-MA790XT-UD4P 0,5 w skali od 0-5. Polecasz tą płytę? Ja bym się nie odważył, choć fakt, że nie miałem, więc może nie mam racji?

Nic nie polecam to po pierwsze (a co najwyżej mogę odradzić skąpego Biostara :] ) Po drugie nie wiem czemu opierasz się na podstawie jednej opinii kogoś kto nie uruchomił płyty :blink: .

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_67631.html

 

Tutaj są dwie "nieco" wyższe :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 800 82 PLN .... DDR3 1333 109 PLN - drożej ... ale z Twojego postu można by pomyśleć że co najmniej jest 2x różnica w cenie.

Ale w sumie dobre AM3 nie świetne tylko znośne kosztuje 550zł asusa. Takie, na które nie ma zauważalnych skarg, choć po prostu mało wiemy o płytach AM3. Do tego podajesz cenę pamięci pojedynczego modułu, czyli razy dwa.

Łącznie:

biostar ta790gxb 319 + przesyłka 20zł

pamięć ddr2 2*2gb goodram 138zł + przesyłka 10zł

= 487zł za to masz dobre OC i ACC

Asus am3 550zł + przesyłka 20zł

Pamięć ddr3 2*2gb (porównywalna 1333mhz) 260zł + przesyłka 10zł

= 840zł nie wiesz co masz

 

Nic nie polecam to po pierwsze (a co najwyżej mogę odradzić skąpego Biostara :] )

Dlaczego? Mojego który prawdopodobnie różni się tylko wyjściem HDMI i dodatkowym złączem PCIe*16 jak najbardziej mogę polecić.

Po drugie nie wiem czemu opierasz się na podstawie jednej opinii kogoś kto nie uruchomił płyty :blink: .

http://sklep.benchmark.pl/pelny_67631.html

Tutaj są dwie "nieco" wyższe :lol:

Podałeś linki i tam była opinia więc się na nia powołuję, ale o problemach z płytami gigabyte na chipsecie 790gx ludzie piszą już od jakiegoś czasu. W dziale co kupić naszego forum gigabyte jest obecnie odradzany, bynajmniej nie przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś linki i tam była opinia więc się na nia powołuję, ale o problemach z płytami gigabyte na chipsecie 790gx ludzie piszą już od jakiegoś czasu. W dziale co kupić naszego forum gigabyte jest obecnie odradzany, bynajmniej nie przeze mnie.

Jak ostatnio patrzylem to argumentacja na forum co kupic opierala sie na:

 

"nie kupuj plyty GB bo ostatnio robia slabe karty graficzne" :D

 

Jak piszesz o Asusie Am3 to nie rob z ludzi idiotow piszac w zaletach biostara ACC skoro Asus Am3 to kombo 790GX+SB750

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,67333/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio patrzylem to argumentacja na forum co kupic opierala sie na:

 

"nie kupuj plyty GB bo ostatnio robia slabe karty graficzne" :D

 

Jak piszesz o Asusie Am3 to nie rob z ludzi idiotow piszac w zaletach biostara ACC skoro Asus Am3 to kombo 790GX+SB750

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,67333/

ACC zależy też od biosu a nie tylko od mostka. Nie wiem czy asus je udostępnia więc o tym piszę.

Po co te przycinki? Ja podaję konkrety a ty "nie rób z ludzi idiotów" bez konkretów to kto tu wciska kit?

 

Różnica w cenie am2+/am3 na dzień dzisiejszy to 350zł (mobo+ram) a za tyle za rok, kiedy być może będziemy chcieli przejść na am3 kupimy spokojnie dobra płytę z tą podstawką. W tej sytuacji polecanie am3 to wciskanie kitu.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięć ddr2 2*2gb goodram 138zł + przesyłka 10zł

 

Pamięć ddr3 2*2gb (porównywalna 1333mhz) 260zł + przesyłka 10zł

A Kingston DDR3 1333 2x2GB za 218 PLN już nie jest "porównywalna" ? :blink: Swoją drogą w najtańszym sklepie Goodram 2x2GB jest za 152 PLN więc nie wiem skąd te 138 :blink:

 

Różnica w cenie am2+/am3 na dzień dzisiejszy to 350zł (mobo+ram)

Przy porównaniu podobnie wyposażonych płyt (tyle samo mniej więcej portów, taki sam kontroler audio itd) i bez naciągania ceny pamięci różnica na chwilę obecną wynosi równe 138 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...