Skocz do zawartości
MarDeb

Przyszłość Am3

Rekomendowane odpowiedzi

A Kingston DDR3 1333 2x2GB za 218 PLN już nie jest "porównywalna" ? :blink: Swoją drogą w najtańszym sklepie Goodram 2x2GB jest za 152 PLN więc nie wiem skąd te 138 :blink:

Obie najtańsze ceny z allegro, jeżeli znalazłeś ddr3 za 218 to ok, jest niebagatelne 40zł taniej i różnica już zaledwie 310zł. Mimo to jeszcze się nie opłaca. Jak różnica będzie ok 150-200zł to będzie można powiedzieć, że do droższych zestawów poleca się am3. Choć i tak w sumie taniej wyjdzie am2+ bo jeszcze będzie można odsprzedać na allegro używana płytę za ok 100-150zł.

Dopiero przy różnicy całości na poziomie poniżej 100zł jednoznacznie można będzie polecać am3 za wyjątkiem najtańszych zestawów.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuję ceny w skąpcu. I jak wyliczyłem - na tą chwilę mobo+ram = różnica 138 PLN (porównywalnie wyposażona płyta i porównywalnej klasy ram). Jak pojawi sięubożej wyposażona płyta pod am3 to będzie można porównywać cenę Biostara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jest biostar ta790gbx, jest asrock790gmh, który też daje dobre oc i ma acc. Nie wszystko jest w skąpcu. Sprawdź jeszcze tanie sklepy i allegro a potem możemy podsumować.

300zł różnicy, mniej nie zrobisz jak na razie.

Wyjdą płyty asrocka i biostara am3 w Polsce to wtedy różnica może spać do (na mój gust) 150zł.

Jest też bardzo prawdopodobna kolejna promocja nowej płyty asrocka na początek z bardzo niskimi cenami za nowy model płyty by później podnieść cenę. Asrock już kilka razy tak robił. To była by dobra okazja by wskoczyć na am3, ale jest pewne ryzyko, bo jeszcze nie będzie wiadomo, czy ta nowa płyta, tez będzie dobra jak obecne.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz lepiej , a nic na 780G sie nie pojawilo ?

 

Ale Maxymilli racja nie wiadomo jak z odblokowywaniem rdzenii na Asusie Am3, tylko w sumie to ACC ma kazda plyta z sb710/750 tak gwoli scislosci, ale nie kazda musi miec bios odblokowujacy 4 rdzen w X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja już brał bym pod uwagę AM3. Patrzcie na ten ram 2*2gb 1333 za 225zł. Jest porównywalny z Goodramem za 165zł.

Do tego płyty 450zł czyli łącznie 200zł różnicy. Może to jeszcze nie jest opłacalne, ale jak będziemy modernizować platformę o procka za rok dwa, to się opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując Intelowski i5 dochodzę do wniosku, że to ochłap i dno a cena i7 nie zachęca. Chyba zbliżają się znowu złote czasy AMD bo Intel nie będzie nic oferował, tak więc mój następny proc będzie chyba pod AM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując Intelowski i5 dochodzę do wniosku, że to ochłap i dno a cena i7 nie zachęca. Chyba zbliżają się znowu złote czasy AMD bo Intel nie będzie nic oferował, tak więc mój następny proc będzie chyba pod AM3

intel ma w kieszeni już 32nm, nic nie pokazuje bo nie musi puki co amd jest o krok z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 32nm dodaje jakieś magiczne funkcje? Myślałem, że tylko cene odpowiednią.

Tansza produkcja, wiecej mhz, mniejszy pobor pradu... w sumie nic, co jest warte naszej uwagi.

 

intel ma w kieszeni już 32nm, nic nie pokazuje bo nie musi puki co amd jest o krok z tyłu

Intel nie jest na tyle glupi, zeby samemu robic sobie zle. Wpierw chca sprzedac to co wyprodukowali po dobrych cenach i zarobic przyzwoicie na Nehalemie. Zbyt czeste wprowadzanie nowosci nie jest dobrym czynnikiem dla zwiekszania zyskow ze sprzedazy.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

i5 to ochłam? Interesujące, jako że to identyczna konstrukcja jak i7, z tym że zamiast QPI jest kontroler PCI-E (co może tylko pozytywnie wpłynąć na wydajność w 3D, choć nie musi) i z jednym kanałem kontrolera pamięci mniej (który w domowych zastosowaniach nic nie daje).

 

Ciekawe stwierdzenia stawiasz, nie ma co.

 

Ceny płyt głównych będą na poziomie obecnych płyt na LGA 775, niedługo po premierze powinny być nawet tańsze . Główny tego powód to zdecydowanie niższy koszt produkcji - brak mostka północnego, PCH w 45 nm i dużo prostszy układ ścieżek na płycie do komunikacji między głównymi komponentami.

To są nowe podstawki od Intela, który zapowiedział im długi żywot projektując je uwzględniają architektury które dopiero są projektowane.

Po pojawieniu się pełnej gamy płyt pod tą platformę można oczekiwać cen na poziomie 80-200 dolarów w zależności od konstrukcji.

 

Jedyna niewiadoma to na razie możliwości OC, jesli jednak płyty pozwolą na BCLK na poziomie obecnych płyt pod i7 (180-220) to będzie świetnie.

 

Pozostaje czekac na spadek kursu dolara, i cen pamięci DDR3.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny płyt głównych będą na poziomie obecnych płyt na LGA 775, niedługo po premierze powinny być nawet tańsze . Główny tego powód to zdecydowanie niższy koszt produkcji - brak mostka północnego, PCH w 45 nm i dużo prostszy układ ścieżek na płycie do komunikacji między głównymi komponentami.

To są nowe podstawki od Intela, który zapowiedział im długi żywot projektując je uwzględniają architektury które dopiero są projektowane.

Po pojawieniu się pełnej gamy płyt pod tą platformę można oczekiwać cen na poziomie 80-200 dolarów w zależności od konstrukcji.

1/ Nie wierze w niższe ceny niebawem po premierze, będą golić klientów z rok zanim się nasycą i ceny spuszczą.

2/ Nie wierzę w długi żywot nie tyle podstawek, które to mogą i pożyć kilka lat, ale szczególnie pierwszych chipsetów. Raczej będą one miały taką przyszłość, jak i915 które nie obsłużyły core 2 duo.

3/ AMD stara się od jakiegoś czasu przekonać klientów kompatybilnością swoich podstawek i jak na razie mnie tym przekonali. Kupiłem AM2+ licząc, że włożę tam mocniejszy procesor później, myślę, że am3 także będzie kompatybilne w górę poprzez stopniową wyminę kontrolerów. Jak na razie kolejne mostki AMD planowane na koniec 2009 roku będą wspierać AM3 i nic nie słychać o nowych podstawkach AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo punkty sa proste.

AM2+ Taniej i niewiele mniej wydajnie (5-10% max)

AM3 Nie tak znowu wiele drożej

wygodniej w kwestii pozniejszej wymiany podzespolow

wieksze prawdopodobienstwo wsparcia nowych prockow (6 rdzeni,shrink 32nm)

 

Ale ogolnie ani jedno ani drugie nie jest zlym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...