Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Fallout - "new Vegas"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Co kto lubi. Ja z definicji to nie lubie modowania na siłę gier. Albo gra jest tak dobra że drobne wady mi nie przeszkadzają, albo tak zła że żadne mody jej nie pomogą. Na PC czasem wręcz jakaś mania modowania jest, równa jaraniu się exclusive-ami na konsolach. Dla mnie gra to gra, Spędzę przy tej trzycyfrową liczbę godzin w oryginalnej postaci przechodząc kilka razy różnymi postaciami (plus hardcore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie np. nie wyobrażam gry F3 czy Obliviona bez modów. Obek dzięki modom "nabiera rumieńców" mimo swoich wad. Co do F3 - levele na normalnej wersji gry nabija sie błyskawicznie, tym bardziej jak gra się na hardcore... Modami dostrajam gre do swoich potrzeb, usuwam babole i inne niedogodności, dodaje nową zawartość, "podręcam" grafe i to wszystko za darmo (a nie debilnym DLC).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja odliczam:

 

Fallout: New Vegas - The Vault, the Fallout wiki - Fallout: New Vegas and more

 

Zobaczymy czy chłopaki z Black Isle skorygują choć połowę tego co w F3 było takie słabe. Na cuda nie liczę ale już sam tryb Hardcore wygląda zaczęcająco. Grafika na cóż jak z przed 2 lat, mam nadzieję, że grywalność przeważy na korzyść gry, tak jak to było z Bioshockiem 2. Grafę dostaniemy w Crysisie 2. :lol:

 

Pzdr Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pograłem niecałe półtorej godzinki, ale póki co praktycznie tylko łaziłem po mapie, na razie testuje co i jak, nie brałem sie za questy.

 

 

To nieszczęsne AI niestety spotkałem pare razy, choć nie w aż takim stopniu. Np. na krzaczkach sie zatrzymały jakieś stworki, ale to na chwile.

 

 

Grafika ogólnie poziom Fallout 3, choć nie wiem czy nie troche słabsza. Nie wiem, ale jakoś tak coś mi nie pasuje, miejscami za pusto, i jakoś tak dziwnie. Fakt że zupełnie inne otoczenie, ale jakoś tak sam wygląd miejscami jest dziwny, jeśli nie sztuczny. Nie spodziewałem że to kiedyś powiem, ale chyba bym chciał trochę bloomu (nie blura) żeby obraz był bardziej "wygładzony/miękki" (soft), jakoś tak za ostro (to co blisko, bo to co daleko wygląda ładnie, przyjemna głębia pola)..

 

 

 

Ultra vs. High

 

Dołączona grafika vs. Dołączona grafika

 

Różnica marginalna, a jakies 10 FPS mniej jest. Ogólnie optymalizacja chyba genialna, bo rzadko spada poniżej 30 FPS na High bez AA, na Radeonie 5450. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja New Vegas:

Fallout: New Vegas - recenzja - gram.pl

 

Hmm. Szkoda ze ta gra nie jest na nowym silniku... Pewnie byłoby dużo lepiej, ale skoro mnóstwo aspektów poprawili i poszli w stronę starych F to może być lepiej jak F3. No i właśnie tutaj czekam na mody: na lepsza grafe, bloom (co kto lubi) i zmiane kilku rzeczy (quest arrow i podpowiedzi które pewnie nadal są) i oczywiście levelowanie. Szkoda ze ułomnego AI się nie da zmienić ale tak było w Obku tak było w F3 i tak jest w NV.

 

Szkoda ze grafika wydaje się (przynajmniej na skrinach) aklimatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja New Vegas:Fallout: New Vegas - recenzja - gram.plHmm. Szkoda ze ta gra nie jest na nowym silniku... Pewnie byłoby dużo lepiej, ale skoro mnóstwo aspektów poprawili i poszli w stronę starych F to może być lepiej jak F3. No i właśnie tutaj czekam na mody: na lepsza grafe, bloom (co kto lubi) i zmiane kilku rzeczy (quest arrow i podpowiedzi które pewnie nadal są) i oczywiście levelowanie. Szkoda ze ułomnego AI się nie da zmienić ale tak było w Obku tak było w F3 i tak jest w NV.Szkoda ze grafika wydaje się (przynajmniej na skrinach) aklimatyczna.

 

Ja po przeczytaniu recki i zobaczeniu 9/10 napalilem sie na gre konkretnie. Jesli naprawde jest tak dobrze jak napisal recenzent to grafike i bledy techniczne mozna jakos przelknac. Jesli fani starych falloutow poczuja sie jak w domu to ja jestem na TAK

 

Pograłem niecałe półtorej godzinki, ale póki co praktycznie tylko łaziłem po mapie, na razie testuje co i jak, nie brałem sie za questy.To nieszczęsne AI niestety spotkałem pare razy, choć nie w aż takim stopniu. Np. na krzaczkach sie zatrzymały jakieś stworki, ale to na chwile.Grafika ogólnie poziom Fallout 3, choć nie wiem czy nie troche słabsza. Nie wiem, ale jakoś tak coś mi nie pasuje, miejscami za pusto, i jakoś tak dziwnie. Fakt że zupełnie inne otoczenie, ale jakoś tak sam wygląd miejscami jest dziwny, jeśli nie sztuczny. Nie spodziewałem że to kiedyś powiem, ale chyba bym chciał trochę bloomu (nie blura) żeby obraz był bardziej "wygładzony/miękki" (soft), jakoś tak za ostro (to co blisko, bo to co daleko wygląda ładnie, przyjemna głębia pola)..Ultra vs. HighRóżnica marginalna, a jakies 10 FPS mniej jest. Ogólnie optymalizacja chyba genialna, bo rzadko spada poniżej 30 FPS na High bez AA, na Radeonie 5450. :)

 

A mozna zapytac o wrazenia na temtat czegos innego niz grafa/techniczne sprawy? ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak pisałem za questy sie bardzo nie brałem, dziś dopiero zrobiłem tutorial i kawałek pierwszego questa. Nie chce sobie spoilować gry bo zaczne nową jak już sie zdecyduje, nie wiem jeszcze czy na PC (zależy od nowych Radeonów) czy na klocku.

 

 

AI razi po oczach niestety strasznie, ale jest jeszcze coś gorszego - strzelanie poza VATS. Przy skillu 73 strzelałem z 10-15 metrów do nieruchomego gościa, na 5 strzałów ani jednego trafienia. Dodam że stałem w miejscu i mam traita zwiększającego celność kosztem szybkości strzelania. Wcześniej miałem podobną sytuację z Geckosami, bardzo rzadko trafiałem poza VATS (a i w VATS czasami ani raz nie trafi na całą kolejkę).

 

W Fallout 3 nie było tak źle to tych kwestiach, nie wiem czemu to skopali.

 

 

Muzyka to mieszanka kawałków ze starych Falloutów, tych z trójki, jak i nowych. Radia jeszcze nie słuchałem.

 

 

 

Innych możliwości dużo przybyło, jak gotowanie czy przyrządzanie różnych rzeczy na ognisku, amunicji na reload-bench, czy samych broni. Mozna też zmodowac każdą broń, ale na początku nie ma do tego żadnych części, ani skilla.

 

 

Świat ma swój własny klimat, zupełnie inny niż Fallout 3, jak dla mnie słabszy, choć nie zły. Mimo wszystko jakoś tak puściej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka straszy od samego początku ;)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ToKIkw3LIoQ&feature=player_embedded

 

Bethseda animations... Bethseda animations never change.

jak widać filmiki z bugami zalały yt:

http://www.youtube.com/watch?v=sMa-CGhXahw

Edytowane przez alCatraz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie jest polonizacja gry? Nie wiem czy warto kupować wersję polską, czy angielską. Z angielskiej mniej zrozumiem na pewno.

 

Na jakim poziomie jest polonizacja gry? Nie wiem czy warto kupować wersję polską, czy angielską. Z angielskiej mniej zrozumiem na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Polska edycja PC ma dwie wersje językowe, więc problemu nie ma. Gre i tak aktywuje się na Steamie, więc raczej nie powinno być problemów z modami czy DLC.

 

 

 

A z tych bugów nie natrafiłem na razie na żaden. Bugi są w kazdej grze, ile było filmików z Red Dead Redemption, a ja grając od premiery nie spotkałem nic z tych rzeczy.

 

 

Nie są one też tak irytujące jak własnie AI i strzelanie poza VATS, bo na chwile obecną to zdecydowanie największe wady tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błędy to bethesda chyba wiedzie prym w tej dziedzinie bo fallout 3 był mocno nimi najeżony ;) a co do grafiki to wydaje się że ten silnik znacznie lepiej radzi sobie ze stonowanymi kolorami te jaskrawe jaskrawości nie wyglądają za dobrze, przynajmniej w moim odczuciu... no i nie opuszcza mnie wrażenie że w pewnym stopniu "olali" sobie tą grę tak samo jak poprzednią część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest coś podejrzanego w tej aukcji?:

 

Fallout: New Vegas PC PL_NOWA _TANIO _PRE ORDER (1281135252) - Aukcje internetowe Allegro

 

CO znajduje się w pudełku z Fallout New Vegas oprócz instrukcji i krążka?

 

Czemu ma być podejrzane?

 

 

Pewien nie jestem, ale jak mam zgadywać to nic więcej nie ma, jak w przypadku Fallout 3.

 

 

Ja chyba poczekam aż cena troche spadnie, może jakiś patch sie po drodze pojawi. Na razie mam w co grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gre i tak sie aktywuje na Steamie, więc całą reszte można wyrzucić.

 

 

Swoją drogą ciekawe ile ludzi kupi gre poprzez Steam, chyba tylko ci dla których nie ma czegoś takiego jak wartość pieniądza.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu oryginał kupować.. dla samego pudełka? ;f

 

Dlatego, ze to jedyny sposob zdobycia legalnej kopii?

 

Co do grafiki: ubawilo mnie stwierdzenie, ze silnik sobie nie radzi z jaskrawymi kolorami :lol: Ludzie, kolor to kolor, dla silnika jest bez znaczenia czy w danym punkcie jest FFFFFFh czy 000000h czy moze cos po drodze. Zreszta, Oblivion do stonowanych nie nalezal.

A poza tym: sral pies grafike, modderzy poprawia. O questach i gameplayu niech ktos cos napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwna sprawa. Po przeczytaniu dowolnej książeczki skill rośnie +10 ale po 30 sekundach wraca do poprzedniego stanu. Napisane jest że np. medycyna przestaje działać. Tak jakbym zjadł jakiegoś mentanta albo jeta. Bug?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra tak samo jak F3 wciaga z godziny na godzine. Po kilku godzinach gry chce sie grac i grac, no ale sa inne obowiazki ;]

Questy rozbudowane, kolega z pokoju zaczal niedawno w F3 grac i tak porownujac, tutaj przede wszystkim szybciej mozna dostac jakies lepsze bronie, klimat podobny tylko wiecej piachu, no i moze mi sie zdaje, ale chodzac po grze spotykamy mniej wrogow, przynajmniej tych silniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I to jest fajne bo dają sensowny boost. Książka zwiększa o 1 lub 2 na stałe, więc trzeba by ich dużo nazbierać żeby to coś dało. A magazynu używamy wtedy gdy potrzeba wyższego skilla.

 

 

Mnie wkurza strasznie że dalej trzeba wykorzystać skill pointy zaraz po z-level-up-owaniu. W starych grach zawsze je trzymałem i wykorzystywałem gdy potrzebny mi był lepszy skill.

 

 

 

A otwarty świat to otwarty świat. Pograłem prawie cztery godziny i praktycznie nic nie zrobiłem. Medal of Honor pewnie bym już kończył.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...