Skocz do zawartości
LordBigos

Phenom Ii X3 720 B.e. Vs E8400

Rekomendowane odpowiedzi

witam, właśnie stanąłem przed koniecznością wymiany procka... mój C2Q6600 niestety zaczął odmawiać posłuszeństwa;/ (chodź chodził na max 3,0GHz) zaczęły się zwieszki, znacznie spadł frame rate w grach.

Proc oczywiście idzie na na gwarancję, ale zaraz potem ląduje na allegro, zraziłem się;/

I teraz pytanko czy warto kupić nowy produkt zielonych Phenom II 720 z 3ma rdzeniami i odblokowanym mnożnikiem za ok 550zł (ale będę musiał zmienić mobo, i być może ramy...) czy kupić E8400 za ok 700zł i zostać przy starej mobo (jak bym postawił stare mobo na allegro to i tak na platformie amd wyjde ok 100zł taniej)

No i właśnie pytanko szczególnie do posiadaczy Phenoma II x3 jak to się spisuje, jak jest z wielozadaniowością miałem wcześniej dwujajowca od intela również i różnica między nim a quadem była ogromna w płynności systemu pod gradem okien... Planuje z utrzymać taktowanie nowego cpu na poziomie ok 3,5GHz (tak żeby nie było za dużo voltów i temp.)

Testy w necie wykazują że rozsądniejszym zakupem jest propozycja zielonych (szczególnie że nie trzeba super płyty żeby go kręcić a płyty z czipem zielonych i tak są tanie) bo oferuje taką samą wydajność a ma dodatkowe 3cie jajo i do tego szanse na 4te xD (ale tego akurat nie biorę pod uwagę w porównaniu).

 

Piszcie plz bo strasznie mnie korci by po latach niełaski powrócić do zielonych ale mam wątpliwości.

 

PS. Co może być przyczyną tego że Q6600 stał się taki niestabilny... Chodził max na 3GHz, a najczęściej na normalu... Orthosa na 4 rdzenie przechodził bez mrugnięcia okiem nawet na 3GHz teraz na deflaucie(2,4) wywala orthosa po 30-45 s... i jak wyżej frame fate spadł też w grach strasznie, winda totalnie niestabilna;/

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz pewność, ze to właśnie procesor jest winowajcą ?

memki, zasiłka, lub płyta mnie tu bardziej pasuje..

zasiłkę sprawdzałem z inną, memki też wyjmowałem pojedynczo a raczej 2 naraz nie padły... jedyne co to płyta główna, mi by nawet bardziej pasiła i ją też odsyłam;]

w sumie niedawno wsadziłem jeszcze X-FI Gamera ale bez niego też już próbowałem i to samo (wyciągałem dźwiękówkę i odinstalowywałem stery) :blink:

 

tak czy siak na 90% jestem przekonany że zieloni są gotowi abym do nich powrócił :rolleyes:

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie amd dobre zrobiło procki. Wg mnie spora wada to pobór prądu na poziomie 95W. Powinni z tym powalczyć. 65W było by akurat nawet za cenę małego spadku wydajności.

Nie ma sensu brać 720. Bierz 710 i pokręć szyną, na jedno wyjdzie a w kieszeni zostanie coś na chłodzenie proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Popieram zdanie szanownego kolegi. Dodam jeszcze OS.

OS Po formacie... Dodam jeszcze że 4 razy formatkę robiłem instalowała się za każdym razem ok i działała ale po którymś z kolei uruchom ponownie przy ładowaniu wywalało blue screen...

Za 5 tym razem przeżarł... Czy możliwe żeby taka niestabilność powstała po zainstalowaniu nowych sterów do raida??!! Wydaje mi się to mało prawdopodobne... Potestuje na starszych dziś mam graty ostatni dzień a nóż widelec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kit ze szrotem xD teraz mnie interesuje co mam kupić... powiem tak: nawet nie chce myśleć o spadku wydajności w porównaniu do C2Q6600...

Kasa to generalnie nie problem i nawet na Phenoma II 810 mogę wydać, tylko odstrasza mnie małe cache L3 no i brak odblokowanego mnożnika...

Choć widziałem testy, które pokazują że x4 podkręca się prawie tak samo jak x3 B.E. ale znów te same testy pokazały że większa ilość cache daje w pewnych syt przewagę 3jajowemu bratu...

Ech AMD już dawno nie dało prostego wyboru;]

Jaka płyta pod AM2+ będzie dobra??? Najlepiej coś rozsądnego cenowo (czyt do ok 500zł). Czytałem że ASRocki są dobre...

No i błagam pomóżcie co lepsze 3jajka 720 stki i 6mb cache (niby jest możliwość odblokowania 4tego ale wiadomo nie ma pewności) czy 810 tka i jazda z fsb...???

PS. I czy na tych mobo będzie odblokowania 4tego jaja: Gigabyte GA-MA790X-UD4 (790X), Gigabyte GA-MA790GP-UD4H(790GX)???

PS2. Wyczytałem gdzieś na anglojęzycznych forach że 780GX podkręca się trochę gorzej niż 790FX ale ma możliwość podniesienia wydajności kart graf ATi przy pomocy tej integry... Czy dobrze zrozumiałem???

PS3. CO powiecie o tym? ASRock AOD790GX/128M podobno pure pc ją poleca xD I czy istnieje możliwość używania integry zamiast mojej grafy (np. na noc do dzielenia się plikami z innymi użytkownikami sieci xD) to pozwoliło by na Dużą oszczędność energii;] I czy będzie trzeba za każdym razem przedkładać kabel od monitora?

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanboyem ani AMD ani Intela (Procki IBM'a to było coś)

ale szczerze ci polecę Phenoma II

nie dość że tani to jeszcze współpracuje z ddr3 czyli nie będziesz musiał kupować nowego proca jak przejdziesz na AM3(jak przejdziesz)

 

plusy +

Współpraca z ddr3

dobre OC

Oczywiście znakomita cena

 

minusy -

nowa główna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kit ze szrotem xD teraz mnie interesuje co mam kupić... powiem tak: nawet nie chce myśleć o spadku wydajności w porównaniu do C2Q6600...

To AMD raczej odpada:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...ng_8.html#sect0

 

Zeby doscignac Q6600 musialbys miec quada amd tak z 200 Mhz szybszego od Q6600. Bierz cos pokroju Q9400/Q9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Tylko że wymieniając Q6600 i Asusa z podpisu na Phenoma II720 BE + AS ROCK AOD790GX/128M dopłacę 100 zł do biznesu...

A kupując Q9550 już kilka krotnie więcej... Nie chodzi mi o to czy mnie stać czy nie... Tylko zawsze staram się kupić coś wydajnego i atrakcyjnego cenowo...

Phenom II x3 będzie wydajniejszy od Q6600 na pewno w grach, w wielozadaniowości dużo nie traci wbrew pozorom... Do tego mega łatwy OC ( nie mam czasu bawić się tak jak kiedyś kilka mhz fsb i testy, zwicha ok dodajemy volty na nb dalej zwicha i tak całymi dniami;]) Komputer mam po to żeby używać, a podkręcam po to żeby używało się lepiej a zakup był bardziej opłacalny a nie dla samego faktu...

Phenom II x3 to raczej już pewnik tylko nad mobo się zastanawiam... Znalazłem testy AS Rocka tu: http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...5&Itemid=69

Można im wierzyć??? Inne płyty jakie testowali to same High-Endy prawie xD więc chyba dość wiarygodne to.

Ciekawa jest dla mnie wizja zintegrowanej grafy w wydajnym chipie 790GX... Pozwalała by sporo energii przez noc zaoszczędzić;]

Są inne mobo na tym chipie godne polecenia w cenie o której pisałem (ok 500zł może być na + troche jeśli rzeczywiście jest tego warta)???

 

Nigdy nie miałem AS Rocka więc nie wiem z czym to się je... Jedni zachwalają, inni obrzucają błotem;/

Do czego to przyrównać miałem kilka Gigabyte'ów i Asus'ów i bywało różnie szczególnie w moim przypadku z Asusem (i teraz czekam na info z serwisu czy kolejny raz się zawiodę...)

DFI było rzeczywiście czaderskie, i kojarzy mi się z czasami Athlonów 64 xD (ach ta szalona młodość), ale z tego co pamiętam AS Rocki wtedy też dawały rade.

Tylko teraz już chyba "wyrosłem" z DFI;p Nie musi być tak czadersko i pro;p Wystarczy stabilnie, bez problemów i możliwie szybko za rozsądną kaskę;]

Radźcie co do tej mobo ja na dzień dzisiejszy tego AS Rocka biorę a tylko kilka dni mi zostało do ostatecznej decyzji...

 

PS. Michaelius widziałem już mnóstwo testów w których Phenom II wypadał lepiej od kręconego Q6600... Szczególnie że to co pokazujesz to x4 920 (mało cache na rdzeń a to w grach dużo zmienia), a nie 720BE, to jest troszkę inna baja (chociażby TDP 125W a 95W 720BE). Pozatym 3,7GHz dla x3 BE to raczej norma, 3,6GHz dla Quada to już dużo rzadszy wynik... Mój się skończył grubo poniżej 3,5 a do tego żeby był stabilny potrzeba: drogie mobo, drogi zasilacz, MEGA chłodziwo i dobre ramy;]

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci - 920 to model obdarzony przez nature i fabryke pelnym cachem 4x512+4 nic z wiekszym oni w ofercie nie maja :)

 

BTW nie nastawiaj sie na tanszy zasilacz X4 (a rozumiem ze chcesz odblokowac) pod obciazeniem po oc bierze 20-30W mniej niz Q6600@3.5-3.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+6mb na 4 rdzenie to mniej wychodzi niż na 3... nie nastawiam się na odblokowywanie jako mus puki co... będzie to będzie bardziej mi zależy na ~3,6GHz x 3 do gier, oszczędności w idle;] i chłodzie.

Myślę że ten procek to naprawdę dobry wybór, poza tym zasilacz to jedno ja napisałem tam o kilku innych rzeczach jeszcze więc nie obieram tej odpowiedzi jako jakikolwiek argument.

Mam Quada i jestem średnio zadowolony, bez kręcenia jest wąskim gardłem dla mojej grafy (najlepiej to widać szczególnie w GTA IV) a podkręcony na 3GHz był wystarczający, ale gorący i prądożerny do tego platforma cała mnie zawiodła, i mam zamiar kupić (praktycznie zamienić) X3 720.

Problem mam tylko z mobo. Jak kupie to napisze, i porównam. Jak się okaże shitem to opchne, lub poczekam na wyższe modele X4 (AM3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...