Skocz do zawartości
burro

Radeon 9100 - ale nie wiem czy 64bity ??

Rekomendowane odpowiedzi

No powiem tak

Kupilem tego radka 9100 64 bit

nie bede pisal ile mialem pkt , no cos kolo 6800 na epox 8rda i 1,7@2800+

ale zobaczcie sobie na takim okrojonym radku test "nature" to jest smiech - srednio ok 25 klatek !!!

az cche sie plakacccccc:!: :!: o

czywiscie zrobilem zadyme i wymienili na 128 bit

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jak ma to wygladac??

 

4 kosci na jednej stronie plytki i cztery kolejne na drugiej czy od razu ma byc 8 na jednej stropnie??

Jak ty chcesz qrw-a upchac 8 kostek na jednej stronie :?: :lol: Po 4 kostki na strone :P

Jak to jak? Sam miałem GF 2 Pro 64 MB i miał 8 kostek pamięci po jednej stronie!

Pokaz mi zdjecie R8500/9100 z 8 kostkami po jednej stronie :P

Chodziło mi tylko o to, że jak by się jakiś producent baaardzo uparł, to pewnie by zmieścił te osiem kostek po jednej stronie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pierwszy raz widze R8500/9100 z 8 kostkami :) Przy referencyjnej konstrukcji 8 kostek by sie nie zmiescilo, oczywiscie po kilku modyfikacjach mozna by upchac z 10 :D tylko po co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz bardzo malo punktuff .Juz te 4 kosci ramu swiadcza ze masz 64 bit ale mozesz sprawidzc  rivatunerze .Ale na 100% masz 64 bit.Szczerze ci wspulczuje .Nie dosc ze za 460 zeta  8O  8O  8O  8O  8O .te 64 bit chodza po 330 .a 128 bit okolo 390 zł. No to masz podwojnego pocha

a w którym miejscu rivatuner to pokazuje
ale chyba mam 128 bit skoro to herca to herc fuszery nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to dobry patent ;) Na kazda kostke radiatorek i chlodzenie ze std zefirka mamy :D A jak sa juz z tylu to mamy dodatkowy problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajan fotka hehe

i jescze lepsza klotnia  :lol:  :lol:

Fotke zrobilem na pracujacym kompie, bo klotnia powoli mnie dobijala :), a chcialem jak najszybciej rozwiazac spor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale jaka klotnia? :D Raz napisalem ze ciezko upchac 8 kostek na R9100 ( majac przed oczami konstrukcje referencyjna ) a dalej to juz nie wiem co sie dzialo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale jaka klotnia? :D Raz napisalem ze ciezko upchac 8 kostek na R9100 ( majac przed oczami konstrukcje referencyjna ) a dalej to juz nie wiem co sie dzialo :D

No dopszsz ;) Moze maly dyspurs ;)

BTW - jakbys publicznie napisal, ze chodzi Ci o ref'owa konstrukcje bylaby zupelnie inna rozmowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z boxowymi sapphirami 9100 64MB

czy na pewno bedą 128 bit

 

bo u mnie jest 15 zł różnicy a oem jest na pewno 64 bit

tylko ze box jest na zamówienie i jak mi przywiozą to bede musiał <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztery kosci?? Moim zdaniem napewno masz 64 bit!!!! Ale za 460zl 8O 8O 8O 8O !!! I to 64 bit!! a co do kosci to dzis widzialem radka z osmoma koscmi na stronie ale nie mam foto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztery kosci?? Moim zdaniem napewno masz 64 bit!!!! Ale za 460zl  8O  8O  8O  8O !!! I to 64 bit!! a co do kosci to dzis widzialem radka z osmoma koscmi na stronie ale nie mam foto!!!

Wiesz co, foto jest na tej stronie tego topicu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

 

To mój pierwszy post na tym forum Tweaka.

Podpinam się pod długa dyskusję, bo mam pytanie dotyczące problemu kart 64/128 bit.

Mam Radeona 9100, ale nie wiedziałem, że istnieją dwa typy kart różniące się ilością bitów (niewiedza jest piękna :).

W każdym razie teraz już wiem i mnie to martwii, a pytanie jest następujące: Czy jest sens wykłócać się o karte 128 bitową (tego radka kupiłem ze trzy tygodnie temu, wiec może sklep nosem kręcić) w przypadku gdy posiadam procesor Pentium III 700@868?

 

Inna sprawa, że właściwie to i tak przejdę się do sklepu bo jakość obrazu tego minta jest zatrważająca. Jednak chciałbym wiedzieć czy dużo zyskam na prędkości przy zmianie karty? Obecnie mam 3950 3dmarków, 6000 się nie spodziewam, ale 5000 to powinien pociągnąć chyba?

 

Dziękuję z góry za każde słowo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

 

To mój pierwszy post na tym forum Tweaka.

Podpinam się pod długa dyskusję, bo mam pytanie dotyczące problemu kart 64/128 bit.

Mam Radeona 9100, ale nie wiedziałem, że istnieją dwa typy kart różniące się ilością bitów (niewiedza jest piękna :).

W każdym razie teraz już wiem i mnie to martwii, a pytanie jest następujące: Czy jest sens wykłócać się o karte 128 bitową (tego radka kupiłem ze trzy tygodnie temu, wiec może sklep nosem kręcić) w przypadku gdy posiadam procesor Pentium III 700@868?

 

Inna sprawa, że właściwie to i tak przejdę się do sklepu bo jakość obrazu tego minta jest zatrważająca. Jednak chciałbym wiedzieć czy dużo zyskam na prędkości przy zmianie karty? Obecnie mam 3950 3dmarków, 6000 się nie spodziewam, ale 5000 to powinien pociągnąć chyba?

 

Dziękuję z góry za każde słowo.

Pozdrawiam.

Spokojnie pociągnie ci w granicach 5600 na tym procu, poza tym ten Mint to nic innego jak Sapphire, pakowane przez Mina. Powiem tak kasa, kasą, ale producent powinien dbać o klienta, a nie walić w człona. Spokojnie powinni Ci wymienić kartę, powołaj się na to, że nie poinformowali Cię że masz uboższą wersję karty. A wymienić naprawdę warto.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placiles za cos innego niz otrzymales. Wic musza ci wymienic. Prawdopodobnie nigdzie nie ma na pudelku ze jest to wersja 64bit. Wiec musisz z nimi powaznie pogadac. Ty chciales zakupic 9100 a nie jakas popiardulke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Placiles za cos innego niz otrzymales. "

 

Widzisz, to nie jest takie proste. Poszedłem do sklepu i poprosiłem o Radeona 9100 minta, ale nie w wersji L. Taki też model otrzymałem. Fakt, że nie jest to model 128 bitowy nie ma znaczenia bo sprzedawca nie ukrywał tego przede mną, nie wprowadził mnie w błąd. Dostałem właśnie to co chciałem. Niestety :-/

 

Jestem już po wizycie w sklepie. Udało się połowicznie. Wymieniliby mi, ale ja się uparłem na Herculesa a tego nie mają na stanie. Nie chcę żadnych powercolorów, saphirów (zreszta już mam:/), ani innych wynalazków. W każdym razie ustaliłem ze sprzedawcą, że jeśli do trzech dni przyjdą Herculesy, to mi wymieni za dopłatą. Tak mi pasuje, powiedział gość, że powinny przyjść. Na dłuższy okres się nie chciał zgodzić bo gwarancja leci na ten towar. Dobre i to, sklep mógł się wogóle wypiąć bo nie ma oowiązku przyjmowania towaru z powrotem po trzech tygodniach.

 

Jeśli różnica pomiędzy tym radkiem a tym lepszym rzeczywiście wynosi az 1500 punktów, to się nie ma co zastanawiać tylko wymieniać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tej wersji 

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6827

 

jak na wersje 250/250 cena jest bardzo atrakcyjna.... moze sa jakies ukryte kruczki typu 64 bit albo kiepska jakosc elementow ?

Ja wiem czy to taka rewelacja? 395 pln, to tylko 40 pln mniej niż Hercules. Janie bawie się już w jakieś mało znane firmy, dość mam kłopotów z tym co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale co oprocz ladnego wentylatorka uzyskam kupujac drozszego o kilkadziesiat zlotych herculesa (w dodatku z mniejszym domyslnym taktowaniem pamieci)

Przede wszystkim jakość. Mam obecnie GF256 Herculesa i tego własnie minta Radka. Hercules mimo, że to nvidia bije o kilka klas ostrością obrazu minta. Mint to jakaś porażka w tym przypadku.

A oczy są tylko jedne, choć brzmi to górnolotnie, to po 12 latach siedzenia przed kompem jakość obrazu staje się ważna :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w KOŃCU wymienili mojego 64 bitowego zloma za 465 zl na.....

Sapphire 9100 Atlantis 64RAM... Teraz mam 9500 3D marqw .... ale dalej uwazam ze stac mooj kompooter na wiecej :D

 

Sklep powiedzia odrazoo ze mi moga wimienic karte ale na innego prodoocenta ( shaphiry nie mieli...) , ale ja powiedzialem ze poczekam...

 

Babka w sklepie powiedziala ze

To najbardziej wypasiony 9100 jaki jest na rynku

Wiec chyba oplacalo sie czekac

 

A tak nawiasem moowiac mialem ego 64 bit kartofla przez tydzien.... i nie bylo tragicznie.....teraz... na 128 bitach jakiejs WIELKIEJ rooznicy NIE zauwazylem... no moze w nature ( 3d mark 2001) bylo 2x wiecej klatek....ale w innych rooznica nie byla az tak dooza....

 

3D marqw przybylo 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...