Skocz do zawartości
Crom

Matura Z Informatyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie jestem uczniem klasy II LO i za rok zdaję maturę. Zdecydowałem się już na matematykę rozszerzoną, którą niemiłosiernie tłukę od I LO. Moim marzeniem jest dostać się na Politechnikę Wrocławską, jeśli jednak mi się nie uda (z wiadomych przyczyn) to zadowolę się uczelnią (?) w Gliwicach. Do czego zmierzam... Otóż od paru dobrych lat bez opamiętania ciągnie mnie do komputerów. Znam podstawy działania komputera, a jego budowę niemalże perfekcyjnie, jestem w stanie wyeliminować praktycznie każdy problem, który sprawa, że sprzęt "nie pali". Znam też bardzo dobrze PHP, z MySQL, HTML, CSS i XHTML. Dosyć dobrze opanowałem sztukę "Photoshop'a". Jako iż za cel obrałem sobie Politechnikę Wrocławską to wiem, że muszę kłaść nacisk na matmę. A co z informatyką? Czy opłaca się ją zdawać? Czy jest tak trudna jak mówią? Czego dokładnie trzeba się nauczyć? Istnieje jakiś spis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linki, ale to są posty starej daty. Interesuje mnie opinia na dzień dzisiejszy.

 

2. Na PWr są tak niskie progi, że na pewno się dostaniesz.

czy, aby na pewno? :?

Wystarczy jak zdam roz. matematykę? Osobiście nie wydaje mi się żebyś miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.studiuj.pwr.wroc.pl/26440.xml

 

Przeanalizować pkt 3.4!

 

Zamiast tej informy bierz się za fizykę jeśli chcesz być pewien że sie dostaniesz. Ale jak to zwykle bywa i z samą matmą pewnie nie będzie jakiegoś mega problemu, jeśli będzie zdana dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale wciąż mnie nie przekonaliście... na pewno informatyka się nie przyda? może wypowie się ktoś komu udało lub nie udało się dostać na Politechnikę Wrocławską?

Grr... Zamiast wejść na strone www.pwr.wroc.pl i samemu sprawdzić, to pytasz nas, studentów PWr i jeszcze twierdzisz, że kłamiemy ;)

 

Osobiście nie znam nikogo, komu nie udałoby się dostać na PWr, najwyżej ludzie stardowali na Budownictwo albo Architekture z samą tylko maturą z matmy i musieli wybrać inny wydział, bo tam progi były wyższe (więcej chętnych).

 

Matura z informatyki NIGDZIE na PWr nie jest brana pod uwagę! Tylko matematyka i fizyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pytasz nas, studentów PWr i jeszcze twierdzisz, że kłamiemy ;)

nie powiedziałeś, że jesteś studentem na owej uczelni ;)

na fizykę już za późno dla mnie... więc biorę się ostro za matmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fizykę już za późno dla mnie...

Za późno to będzie miesiąc przed maturą a nie ponad rok. I tak na polibudzie cały materiał z fizyki z całego LO z tym że w rozwiniętym aparacie matematycznym będziesz musiał w jeden semestr się nauczyć. Poza tym jak weźmiesz fize jako dodatkowy przedmiot to ci nie zaszkodzi, toć dodatkowy przedmiot nie decyduje o zdaniu matury nawet jeśli się ma z niego 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grr... Zamiast wejść na strone www.pwr.wroc.pl i samemu sprawdzić, to pytasz nas, studentów PWr i jeszcze twierdzisz, że kłamiemy ;)

 

Ghazi kuje, Ghazi stuka, Ghazi nigdy nie oszuka ;)

 

Podpisuję się pod poprzednikami. Skup się na matematyce i fizyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno będę zdawał matematykę roz. bo to planuję już od I LO, jak nie wcześniej ;)

co do fizyki... są oczywiście dodatkowe punkty, więc postaram się, ale nie jestem pewien czy na pewno się na nią zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sama matma moze byc ciezko na popularniejsze kierunki na pwr (infa)... ale wystarczy jakos zdac fizyke i mozesz oblewac przyjecie w dniu skladania papierow :lol2:

 

dla masochistów polecam inzynierie biomedyczna na ppt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu, jak ja się rekturowałem, to matura z matmy to było mało, żeby się dostać na AIR, na Elektronice. Progi były właściwie bardzo wysokie, bo ok 65% z mat i 65% z fiz rozszerzonej, na informatyce jeszcze wyżej. Na innych kierunkach i wydziałach już jest luz. Zerknij na stronę pwr, tam są podane przeszłe progi punktowe i sposób ich obliczania.

IMO zdawanie matury z informy jest troche bez sensu. Na studiach się pobawisz w programowanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...