Skocz do zawartości
Gość lolwesoly

Oc Na 8600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Bios ... bios możesz sobie wgrać od GTS , który minimalnie zwiększy Ci napięcie na rdzeniu. Hymm... z Shaderami też nie szalej, gdy nie masz jakiejś dobrej pasty - ja muszę sobie zmienić, bo stara i sucha :D Najlepiej jeszcze podłącz wiatraczek pod 12 V - jakoś specjalnie głośno nie wyje, a o wiele lepiej chłodzi to gorące gówienko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dopiero jak w atitoolu wczytam...

atitoolem gf'a podkrecasz? w sumie mozna lepiej uzywaj rivatunera, zrob sobie profil z zegarami i daj zeby wczytywalo je przy starcie lub jak koledzy wspomnieli zrob dumpa obecnego biosu i nibitorem zmien zegary i znow go wgraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios ... bios możesz sobie wgrać od GTS , który minimalnie zwiększy Ci napięcie na rdzeniu. Hymm... z Shaderami też nie szalej, gdy nie masz jakiejś dobrej pasty - ja muszę sobie zmienić, bo stara i sucha :D Najlepiej jeszcze podłącz wiatraczek pod 12 V - jakoś specjalnie głośno nie wyje, a o wiele lepiej chłodzi to gorące gówienko :D

ale sonicowi nie trzeba wcale lepszego wiatraczka ta karta spokojnie działa na standardowym nawet podkręcona na 850/2000/2200 i w grach ma jakieś ~65stopni także po co walić tam 12v to nie rozumiem. Zmień sobie pastę chociaż na Ceramique to i ci 12v nie będzie potrzebne a karta w stresie zadowoli się wiatrakiem w okolicach 70%.

Sonic + u mnie to już kultowa karta :D jak stanieje to sobie kupie i na półce postawie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

Narazie mam na programach 750/1000/1650 i obroty wentylatora na poziomie 45%. W idle mam 41 stopni a w stresie 71. Dałem niżej pamięci i juz nie ma artefaktow a wcześniej je miałem przy ustawieniach 700/1050. Da rade jechać jeszcze coś wyżej na programach bo na v-modach sie zbytnio nie znam??

PS: odnośnie tego chłodzenia to jaką paste kupić?? możecie podać jakiś przykład na allegro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

Wiecie co i jeszcze mam jedno pytanie bo jak gram w cod4 to w pewnym momencie gry gra mi sie zawiesza, komp sie zmula i wyskakuje bluescreen na podkreconej grafie a na defaultowych ustawieniach jest ok. Czemu tak sie dzieje skoro testowałem grafe w 3dmarku i atitolu i było ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za duże taktowanie rdzenia/shaderów. Tam mogła byc stabilna a jednak Call of Duty daje jej większy wycisk i nie jest do końca stabilna. Zmniejsz core o 20mhz i zobacz czy będzie OK. Jak nie to Shader a jak dalej będzie zwiecha to może jednak pamięci. Musisz to wytestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...