Skocz do zawartości
MAttX

Rekordy KT400 o/C

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wkręciłem swojego Xp'eka oczywiście na 1.5Vcore 2400+ zreszta po co mi więcej ( + GF4Ti4400@4600 ) i tak wszystkie gierki chpdzą na na max. detalach w wys. rozdzielczości bez problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaVeN155 jak udalo ci sie wyciagnac takie fsb na tm epoxie?? mi powyzej 180-15mhz zwisy mam

powiedz mi bo bardzo chce wiedziec :)

Zapodałem wietraczek na chipset, a twinMOSy też robią swoje.

Ustawiłem takie bo chciałem zobaczyć ile będe miał punktów w sandrze w memory benchmark. Powyżej 215 zaczęły się sypać a jak ustawiłem 225 to się win zwalił i musiałem reinstal robić (twardy chyba nie wytrzymał).

Pracuje na FSB 185Mhz ale na 200Mhz też czasami(rock stable). Po tym jak mi sie windows zyebał już nie daje powyżej 200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 190 testowo :), ale moje pamięci VDATA siadają przy wyzszym

oooo mam identyko pamiatki i przy 190 full stabile a przy 195 tez ale po restarcie sie juz w biosie wali ....ale na 203 max poszly i testy wszystkei tez w sandrze mialem ponad 3000 w test memory na ostrych timingach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 190 testowo :), ale moje pamięci VDATA siadają przy wyzszym

oooo mam identyko pamiatki i przy 190 full stabile a przy 195 tez ale po restarcie sie juz w biosie wali ....ale na 203 max poszly i testy wszystkei tez w sandrze mialem ponad 3000 w test memory na ostrych timingach :D

A na moich to nawed tamingami nie mogę podrasować.Wszystko na normal, bo się winda wysypuje albo wogóle komp nie wstaje :( .Muszę je sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moich to nawed tamingami nie mogę podrasować.Wszystko na normal, bo się winda wysypuje albo wogóle komp nie wstaje :( .Muszę je sprzedać :)

Mialem te same kostki co ty na Winbondach, nawet nawet sie krecily full stable na 190, d 200 nie udalo mi sie dobic :P

Ale zastapilem je hyperkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte mam od dzisiaj i narazie ustawilem procka 6*166 jesli cchodzi o szyne, a jesli o szybkosc procka to 1300 przy Vcore 1.875, przy pamieciach 266 na "TURBO" i chodzilo OK. Ale jak dorwe lepsze pamieci i kupie blok na CPU to bedzie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Abicie AT7-MAX7 poszło tylko 18x161 Mhz co dało jakieś 2950Mhz , ale nie rozumiem jednego czemu FSB nie da się podnieść w żaden sposób powyżej tych 161 Mhz. Pamięci mam Kingstona na kostkach Winbond.Procek Ahtlon 1700+ AXDA1700DUT3C JIUHB0303MPMW.Aha zapomniałem dodać że chłodzonko to Prometeia.Temp przy maksymalnym obciążeniu proca to i tak -6C przy vcore 2.125V. Płyta Abita ma dzielnik 3:2:1 , 4:2:1 i 5:2:1 .Przy zmianie na inny niż standardowy 4:2:1 system nawet nie wstaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na moich to nawed tamingami nie mogę podrasować.Wszystko na normal, bo się winda wysypuje albo wogóle komp nie wstaje :( .Muszę je sprzedać :)

Mialem te same kostki co ty na Winbondach, nawet nawet sie krecily full stable na 190, d 200 nie udalo mi sie dobic :P

Ale zastapilem je hyperkami

Nie chwal się :)

 

widocznie zalezy jakie sie trafia no i ty masz 512 a ja 256 moze o to chodzi ?? ;]

Wkońcu to noname :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Abicie AT7-MAX7 poszło tylko 18x161 Mhz co dało jakieś 2950Mhz , ale nie rozumiem jednego czemu FSB nie da się podnieść w żaden sposób powyżej tych 161 Mhz. Pamięci mam Kingstona na kostkach Winbond.Procek Ahtlon 1700+ AXDA1700DUT3C JIUHB0303MPMW.Aha zapomniałem dodać że chłodzonko to Prometeia.Temp przy maksymalnym obciążeniu proca to i tak -6C przy vcore 2.125V. Płyta Abita ma dzielnik 3:2:1 , 4:2:1 i 5:2:1 .Przy zmianie na inny niż standardowy 4:2:1 system nawet nie wstaje :(

Czyli czeka Cię zmiana mobo ?? FSB 161 to trochę nisko jak na dzisiejsze czasy ... troszkę Ci to wydajność ogranicza ... )jak by tak chociaż 14,5*200 ... a tak to się troche całe to chłodzenie marnuje ... Sprawdzałeś innego proca - jak się zakręca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Yotomeczek troszkę to dziwne , ale na wilu serwisach w testach tej płyty FSB kręciło sie nawet do 205Mhz, więc może to wina pamiątek..Miałem ostatnio HyperX 333 i okazało się że są słabsze od tych Kingstonów co mam obecnie..inne proce szły tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie na inny niż standardowy 4:2:1 system nawet nie wstaje :(

Myślę, że rozwiążę twój problem.

Już kilka razy wspominałem o tym na tym forum.

Ustaw w Soft Menu CPu Fast Comand Decode na Normal.

Fast daje za ostre ustawienia (jest to odpowiednik Ultra w KX333) i wtedy qpa.

Odwdzięcz się teraz i powiedz:

:arrow: Jakiej pasty używasz?

:arrow: Masz ustawione wentyle w Prometeii na full speed?

:arrow: Zmieniałeś coś w Prometeii (gas na r404a)?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do:

Duncan

chris75

 

No to jest Was dwóch zawodników z Prometą :D

I jak na razie BERKUT ze swoim super FC jest parę kroków w tyle (a myślę, że cenowo wyprzedził Was dość dawno ...)

Jeden z Was wygrał zdaje się to cudeńko a drugi kupił ??

Ciekawe ile takich jest w naszym kraju ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-6C przy vcore 2.125V

jest to temp. parownika czy rdzenia procesora ?

 

 

I jak na razie BERKUT ze swoim super FC jest parę kroków w tyle

Powiem krotko: daj mi lepszego thoroughbreda... Jakbym mial tbred'a chociazby slg'a ktory na 2.6ghz biega majac 60C to by moglobyc ciekawiej... narazie 2750mhz to jego max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...