Skocz do zawartości
duzii

Nowy Komputer , Vista I Problem Ze Sterownikami Do Karty Dźwiękowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Kilka dni temu zakupiłem komputer :

Procesor: AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/

Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

Zasilacz: Chieftec 450 wat

Zamontowałem w nim moją 8 letnia kartę dźwiękowa ( sound blaster 5.1 live) i windows nie widział ani karty zintegrowanej ani tej w złączu.Dzięki pomocy kogoś z tego forum znalazłem sterowniki do sound blastera, niestety są to sterowniki robione przez kogoś prywatnie a nie przez creative i no niestety ale jakość jest fatalna :I Podczas słuchania muzyki czasem wszystko jest ok a chwile później zaczyna tak skrzeczeć,trzeszczeć(ciężko określić ten dźwięk:I) że aż głowa zaczyna boleć.Próbowałem zainstalować karte dźwiękowa zintegrowana ale jakoś nie mogłem sobie z tym poradzić :I Sterowniki dołączone do płyty głównej nie działy jak i sterowniki ze strony producenta.Jak zainstalować tą kartę aby jakość dźwięku była normalna ? Na viste przesiadłem się kilka dni temu i szczerze mówiąc średnio ją ogarniam.Czy aby wszystko związane z dźwięk było w normie i nie było problemów muszę zainstalować jakieś dodatkowe sterowniki/oprogramowanie ? Tak jak np OpenAl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zintegrowana moze masz wylaczona w biosie - live mozesz smialo wywalic - gwarantuje ci ze integra typu realtek 888 czy 889A gra zdecydowanie lepiej od marnego live i nie resampluje niepotrzebnie dzwieku

 

pozatym w menadzerze urzadzen sprawdz co musisz jeszcze zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w menadżerze zadania jest widoczna , ale jest dodana jako niedziałająca ( żółty trójkącik).Zapisana jest jako Realtek High Definition Audio.Znalazłem na płycie dołączonej do płyty głównej, w folderze ze sterownikami do audio są 2 instalki ... ani 1 ani druga nie działa :I instaluje niby instalacja przebiega bez problemu i nic , nadal to samo.Z kąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w końcu działające sterowniki?Już próbowałem ze strony producenta ale spróbuję jeszcze raz.

 

Próbowałem stery ze strony producenta i również nic...Instaluja się ładnie pięknie szybko , potem chcą reboot i nic to nie daje ! Potem pomyślałem że odinstaluję kartę dźwiękowa wyczyszczę wszystkie stery i zrobie reboota i w tedy zainstaluje.Tak też zrobiłem ale windows już jej nie znalazł ...

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...