Skocz do zawartości
MaciekCi

Assassin's Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziw bierze, że nikt nie założył tematu ;)

 

Dołączona grafika

 

 

- Akcja dzieje się w 1476 roku.

- W grze będziemy wędrować po Florencji, Wenecji, Rzymie, wsiach Toskanii i prawdopodobnie Mediolanie. 

- Będzie pracownia Da Vinciego. ;) Od którego ponoć będziemy dostawać(albo kraść?) różne gadżety. :D

- Będą też znane budowle: Bazylika św. Marka, Kanał Grande i Most Rialto.

- Nowy Assassin nazywa się Ezio Auditore de Firenze. :D Jakże dźwięcznie, nie ? 

- Ezio jest szlachcicem z Florencji, który stracił rodziców. 

- Ezio tak samo jak ALtair jest przodkiem Desmonda, czyli możemy spodziewać się znowu doktorka i Animusa. ;)

- Więcej broni ! Np. topór, młot, włócznia, miecze czy halabarda.

- Ezio jak widać na powyższym screenie, będzie miał dwa ostrza Assassina. ;)

- W końcu będziemy mogli pływać.

- Będzie poziom zainteresowania, czyli to jak ludzie na nas reagują i jak bardzo jesteśmy rozpoznawalni. ;)  

- Będzie można powyższe zainteresowanie zmniejszać przez np. zrywanie naszych listów gończych, zakładać maski (w końcu Weneckie, nie ? :D ) wykonywać specjalne zadania, eliminować świadków danego zdarzenia lub ich poprostu przekupić. ;)  

- Od teraz może się zdarzyć, że przeciwnicy będą przeszukiwać nasze kryjówki , te namioty ;) albo stogi siana poprzez... wbicie tam miecza ;] Troszkę realistyczniejsze. ;)

- Będą postacie historyczne, póki co wiadomo o Machiavellim, Da Vincim, Catarinie Sforza, Lorenzo de Medici. 

- 16 misji.

- Nie będziemy zmuszeni wykonywać eventsów (podsłuchy, kradzieże) aby móc wykonać zabójstwo. ;)

- Już nie będziemy zbierać flag "za friko" , za zebranie dostaniemy bonusy.

- Podobno będziemy mogli sterować jeszcze kimś innym, nie tylko Ezio.

- Będziemy chodzić do ... doktora, aby zregenerować nasz pasek życia.

- Cykl dnia i nocy.

 

 

 

EDIT : Moja lepsza połowa także lubi grać w Assassin'a i też czeka na tą grę , jednak ona zamiast wymawiać "Ecjo" woli "Eźo" :lol: czytane po polsku. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

AC1 dla mnie był bardzo przehype'owany. Według mnie gra po prostu była średnia, no ale szum medialny i reklamy robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC1 dla mnie był bardzo przehype'owany. Według mnie gra po prostu była średnia, no ale szum medialny i reklamy robią swoje.

"przehype'owany"? Coraz ciężej ten polski zrozumieć :rolleyes: . Dla mnie natomiast gra była świetna. Owszem -można ją byłoby poprawić ale co z tego? Każdą można...Wszystko jest kwestią upodobań. Jak nie trafi w czyjś gust to nie ma zmiłuj. Ja bawiłem się świetnie. Mam nadzieję, że dwójka będzie przynajmniej tak dobra jak jedynka. Nie mogę nie wspomnieć o fabule -gra ja miała w odróżnieniu od np.Crysis(też lubię hehe) cz FC2. Fabuła była naprawdę moim zdaniem niebanalna.

AC ewoluuje według mnie w kierunku jaki widziałem kiedyś dla PoP. Niestety Książę dla mnie stał się marvellowskim niemal klonem...

"cykl dnia i nocy"! O kurde -jakby to pomieszali ze Splinter Cell umiejętnie to oczy wypluję przy grze :D

Nieee no -tak czy siak już się podpaliłem na grę.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poświęcą trochę więcej czasu na ciekawe Q, a nie wszystko w 1 kij, to może być fajna gra. W 1 męczyło mnie spłycenie fabuły do zabijania kolejnych złoczyńców. ;) Zapamiętałem tylko misję gdzie trzeba było skoczyć z zamku czy jakoś z wyyyyysoka.

Opis jednak nie wskazuje na jakieś głębsze zmiany. Czyli Booooring.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC1 dla mnie był bardzo przehype'owany. Według mnie gra po prostu była średnia, no ale szum medialny i reklamy robią swoje.

Każdy lubi swoje, ja wolę po raz n-ty przechodzić AC 1 niż tłuc w FC2 czy Crysisa. :) Śmiało można powiedzieć, że gra opierała się na kontratakach, ale np. mi jest przyjemnie oglądać nowe "kombo" Altaira , a wierzcie mi, że często zdarza się zrobić coś nowego pomimo, że już przeszedłem tą grę parę razy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie od jedynki....;) ja też narzekałem ile wlezie na sztampowość fabuły, po 3-ej misji mnie trafiało to, że w kółko to samo i od nowa trzeba robić, ale co z tego :D Przeszedłem ją i nie żałuję tego (tu trzeba nadmienić, że zaczynałem sporo tytułów, jednak niewiele kończyłem). Assassin's Creed ma w sobie to COŚ co przyciąga do monitora, jeżeli w II-ej części dopracują fabułę i trochę ją urozmaicą będzie pyysznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższą treść zostawiam bez komentarza, podobny wałek jak w przypadku DiRT 2 "Spóźnimy się pół roku, ale damy wam DX 11, który nie będzie niczym się różnił od DX9, ale jakiegoś wała musimy wkręcić"

 

Niestety mamy przykrą wiadomość dla PC-towców, którzy już od dłuższego czasu są coraz częściej pomijani. Assassin’s Creed 2 na tą platformę pojawi się dopiero w lutym przyszłego roku. Twórcy tłumaczą ten fakt “chęcią dopracowania tytułu”. Taka sama sytuacja miała miejsce z poprzednią częścią gry i co prawda posiadacze komputerów otrzymali rozszerzoną wersję tytułu, to jednak mały niesmak pozostał. Niestety wszyscy dobrze zdają sobie sprawę jaka jest prawdziwa przyczyna opóźnień tego typu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak gral już ktoś?

jak wrażenia co do wersji PC?

w saturnie widzialem na półce za 99pln, gdyby nie to, że byłem po bf:bc2 to chyba bym sie skusił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak gral już ktoś?

jak wrażenia co do wersji PC?

w saturnie widzialem na półce za 99pln, gdyby nie to, że byłem po bf:bc2 to chyba bym sie skusił...

 

Pograłem z 1,5 godziny i muszę powiedzieć, że gra mnie miło zaskoczyła. Zobaczymy co będzie dalej. Klimat czuć już od pierwszych chwil. Zdradzę tylko, iż nareszcie można zobaczyć jak wyglądała wewnątrz cała ta baza współczesnych templariuszy z części pierwszej (początek to ucieczka). Dużo narzekań było na zabezpieczenie gry czego zupełnie nie rozumiem. Ot co zakładamy konto na ubisoft i tyle. Nie trzeba nawet płyty wkładać do czytnika. Oczywiście internet wymagany, ale w dobie steam'a i innych cudów by EA to chyba nie problem (no może dla piratów). Instalować można do woli, a zapisy są synchronizowane na naszym koncie ubi.

Co do gry. Usprawniono interfejs, jest więcej opcji na mapie, lepszy dziennik i to samo intuicyjne sterowanie. Grafa do poczciwy DX9, z którego twórcy wycisnęli wszystkie soki. I chyba dobrze, bo gierka chodzi w max detalach. Z drugiej jednak strony, mam nadzieje, że 3 część będzie hulać na DX10 lub DX11, bo ileż można ciągnąć na tym DX9? Co do polonizacji to mamy tu kinówkę. Istnieje możliwość włączenia napisów angielskich z poziomu menu lub ich całkowitego wyłączenia. Gra zawiera 2 dodatki tj: Bitwę o Forli oraz Stos próżności. Aha, przed pierwszym uruchomieniem powita nas 20 MB patch.

Jak macie pytania to dawać postaram się odpowiedzieć. teraz lecę grać na zmianę z BC2 :wink:

 

Mały add.

Zamówiłem tę grę z gram.pl i załapałem się jeszcze na koszulkę :lol2: Miły ciuszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Pograłem z 1,5 godziny i muszę powiedzieć, że gra mnie miło zaskoczyła. Zobaczymy co będzie dalej. Klimat czuć już od pierwszych chwil. Zdradzę tylko, iż nareszcie można zobaczyć jak wyglądała wewnątrz cała ta baza współczesnych templariuszy z części pierwszej (początek to ucieczka). Dużo narzekań było na zabezpieczenie gry czego zupełnie nie rozumiem. Ot co zakładamy konto na ubisoft i tyle. Nie trzeba nawet płyty wkładać do czytnika. Oczywiście internet wymagany, ale w dobie steam'a i innych cudów by EA to chyba nie problem (no może dla piratów). Instalować można do woli, a zapisy są synchronizowane na naszym koncie ubi.

Co do gry. Usprawniono interfejs, jest więcej opcji na mapie, lepszy dziennik i to samo intuicyjne sterowanie. Grafa do poczciwy DX9, z którego twórcy wycisnęli wszystkie soki. I chyba dobrze, bo gierka chodzi w max detalach. Z drugiej jednak strony, mam nadzieje, że 3 część będzie hulać na DX10 lub DX11, bo ileż można ciągnąć na tym DX9? Co do polonizacji to mamy tu kinówkę. Istnieje możliwość włączenia napisów angielskich z poziomu menu lub ich całkowitego wyłączenia. Gra zawiera 2 dodatki tj: Bitwę o Forli oraz Stos próżności. Aha, przed pierwszym uruchomieniem powita nas 20 MB patch.

Jak macie pytania to dawać postaram się odpowiedzieć. teraz lecę grać na zmianę z BC2 :wink:

 

Mały add.

Zamówiłem tę grę z gram.pl i załapałem się jeszcze na koszulkę :lol2: Miły ciuszek.

 

 

Może zamieścisz jakieś screeny ? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamieścisz jakieś screeny ? B-)

 

Mówisz i masz :rolleyes:

Na razie jestem na początku gry więc za dużo się nie dorobiłem. Biegam to tu to tam. Wieczorem przysiądę do gry na dłużej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sklep gdzie można kupić broń, pancerz i inne takie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tutaj miejsce z kasą. Odpowiednik flag z pierwszej części. Są jeszcze piórka do zbierania. Za kasę można kupować różne rzeczy. Miła rzecz, która cieszy.

Dołączona grafika

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, gra zapisuje się na danym koncie na stałe?. Pytam bo nie wiem czy będę mógł później grę sprzedać... jeżeli nie to chyba sobie odpuszczę ten tytuł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, gra zapisuje się na danym koncie na stałe?. Pytam bo nie wiem czy będę mógł później grę sprzedać... jeżeli nie to chyba sobie odpuszczę ten tytuł ;)

 

Prawdopodobnie gra zapisuje się na stałe (klucz). Chociaż do końca nie jestem pewien, mimo iż przekartkowałem całą książeczkę i resztę tych prawniczych wywodów z instrukcji. Nic konkretnego raczej się nie dowiedziałem. By grać trzeba założyć konto i mieć do niego dostęp. Ilość instalacji nieograniczona. I ta notka w stylu "zapisy stanu gry są synchronizowane przez internet". Co też potwierdzam, bowiem przed każdym uruchomieniem takowa synchronizacja ma miejsce. O co tam chodzi, nie wiem?

Przypuszczam jednak, że taki numer raczej nie przejdzie (odsprzedanie gry komuś innemu). Wadzi to bowiem w EULA czy jakoś tak i tyczy się to raczej każdej gry. Było już o tym dyskutowane na różnych forach tutaj na PPC również. Life is brutal.

 

Co do samej gry to wciąga na maksa. Zarzuciłem na razie nawet BC2. Z każdą godziną coś nowego. Ostatnio dorobiłem się rezydencji niczym w NWN2!

Na YT wrzuciłem parę krótkich filmików z gry. Kto chce to może obczaić...

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - gra wciąga :) zaszalałem i zakupiłem zaraz po BC2. Niestety łączenie z Ubi trwa strasznie długo u mnie - wczoraj ok 20 było to ok 7 minut. Dlatego cierpliwie czekać a nie wyłączać jak to zrobiłem 2 razy wczesńiej.

 

Grafa całkiem całkiem, widoki super. Nawet pada odświeżyłem ale ciężko się przyzwyczaić chociaż chyba do tego typu gier pad jak znalazł.

 

Co do odsprzedaży gry - wg mnie trzeba by z kontem razem - bo najpierw zakłada sie konto na ubi a potem do konta przypisywany jest klucz. Zapewne nie da się stworzyć nowego i zalogować bo klucz był już wykorzystany. A konto jest powiązane z mailem - więc trzeba by pamiętać na początku aby założyć nowego maila i wtedy puszczać razem z kontem.

 

Ps. w Empiku obniżono cenę z 129 na 99 chociaż coś czuję ze to "chłyt marketingowy" był :)

 

Moja ocena po 1 godznie grania - 8/10. 2 odejmuje bo rozbraja mnie klawiszologia - jak dla mnie strasznie pogmatwana no i konieczność połączenia z netem całyt czas podczas grania - strasznie długo się przez to loguje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakis zart kupilem dzisiaj gre i pogralem z 30 min po czym wylaczylem. Teraz nie moge sie w ogole polaczyc z serwerem UBI i nie moge grac. Probuje od 2h. Mam to gdzies. Mozna zwrocic gre w jakis sposob i na jakich warunach ktos wie? Kupilem w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ubisoft właśnie ogłosił, że ma problemy z serwerami i powinien je naprawić do jutra. Oni maja inną strefę czasową więc daj grze szansę. Mnie tez czasami wkurza ta synchro.

Poza tym sprawdź firewalla i antywirus, bo to też może przyczyniać się do Twojej zaistniałej sytuacji.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać?, na co czekać. Wszyscy pozostali producenci pozostawiają opcję grania offline właśnie na wypadek takich wpadek. Ubikacja powinna zapewnić 200% niezawodności serwerów skoro wprowadzili taki a nie inny system zabezpieczeń. Nie dość że ośmieszyli się przez całym growym światem, to jeszcze posiadacze legalnych kopii nie mogą skorzystać z produktu! Jak to się ma do licencji, skoro spełniamy wszystkie wymagania, a produkt jest niesprawny z winy producenta.

 

Może jest tam zapis, że gwarantują 99.9% dostępności swoich serwerów na rok, a reszta jest przeznaczona na serwisowanie :P

 

Gierka dojdzie do mnie na dniach, ale widzę że chyba poczekam trochę zanim zacznę grać i się wkurzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...