Skocz do zawartości
Maq4all

Dzielenie Neta Za Natem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem aktualnie podpięty do sieci lokalnej poprzez kabel ethernet, ale chciałbym rozdzielić ten internet poprzez router (Linksys wrt54gl - tomato 1.19).

Jednak jak skonfigurowałem router to na komputerze chodzą mi np. strony, natomiast już thunderbird nie pobiera poczty, czy nie można grać przez internet albo korzystać z torrentów (co normalnie działa w przypadku gdy komputer wpięty jest bezpośrednio do sieci), router łączy się z siecią lokalną i pobiera adres IP przez DHCP z serwera sieciowego, natomiast komputery podpięte do komputera ciągną IP z DHCP routera, sieć wifi ustawiona jest w trybie Access Point.

Router ma mieć za zadanie rozsyłać sygnał dla jednego komputera poprzez WiFi, a drugiemu podawać internet przez kabel.

U mojego "operatora" jest filtracja po macu i mam u niego wrzucone 3 adresy MAC, tak więc jeden może być przypisany dla routera a 2 pozostałe do poszczególnych komputerów, do MACów przypisane są stałe wewnętrzne adresy IP (niestety nie posiadam żadnego publicznego). Niestety nie jestem w stanie przeprowadzić jakichkolwiek zmian na sprzęcie dostawcy, jedynie na swoich dwóch komputerach i na routerze.

Wie ktoś czy da się zrobić tak aby router był widziany dla sieci jako "switch" i tylko mostem dla sieci czy czymś takim?

Próbowałem już wyłączyć serwer DHCP na routerze jednak po tym zabiegu nie miałem dostępu ani do sieci lokalnej operatora ani nawet do routera, ponieważ komputer wtedy wogóle nie dostawał IP. Kombinowałem też coś z przekierowaniem portów czy z UPnP, ale z negatywnym skutkiem.

 

A może istnieje jakiś inny sposób konfiguracji?

 

Konfiguracja routera (ze strony głównej tomato):

System

Name tomato

Model Linksys WRT54G/GS/GL

 

Time Sat, 25 Apr 2009 11:55:32 +0200

Uptime 2 days, 12:19:00

CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 0.01 / 0.02 / 0.00

Total / Free Memory 14.19 MB / 1,012.00 KB (6.97%)

WAN

MAC Address 00:16:D3:19:90:77

Connection Type DHCP

IP Address 10.18.2.61

Subnet Mask 255.255.254.0

Gateway 10.18.2.254

DNS 10.18.2.254, 213.77.43.145, 213.199.225.14

MTU 1500

 

Status Connected

Connection Uptime 0 days, 17:24:13

Remaining Lease Time 0 days, 18:35:47

 

LAN

Router MAC Address 00:1C:10:2F:DC:6B

Router IP Address 192.168.1.1

Subnet Mask 255.255.255.0

DHCP 192.168.1.100 - 119

Wireless

MAC Address 00:1C:10:2F:DC:6D

Wireless Mode Access Point

B/G Mode Mixed B+G

Radio Enabled

SSID Psotka

Security WPA / WPA2 Personal + AES

Channel 2 - 2.417 GHz

Z tego co się orientuję w mojej sieci główne łącze pochodzi z TkTelekom, natomiast dodatkowe jest z TPSA.

 

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...