Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Błyskawiczny Kredyt/pożyczka A'la Provident Itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku małżeństwa (z dwójką dzieci jeśli to istotne) jeden małżonek (który nie pracuje, nie ma nigdzie zatrudnienia) może wziąć błyskawiczny kredyt/pożyczkę na dowód czy tam pod mieszkanie (które jest wspólnotą małżeńską) bez wiedzy (i oczywiście zgody) drugiego małżonka?

 

Banki nie mogą z tego co wiem, ale firmy typu Provident - nie wiem, a nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Może ktoś miał taką sytuacje albo jest dobrze poinformowany? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać kredyt pod hipotekę nie mając pracy? To taki samobój...

Zresztą nawet provident na takie warunki nie pójdzie.

Pożyczka na dowód wymaga również oświadczania o zarobkach - gdzie można skłamać jednak wiąże się to z odpowiedzialnością karną jeśli prawda wyjdzie na jaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta juz widze te raty cotygodniowe po 1tys :)

 

Jak kasa potrzebna na jakis zakup, to poszukaj sklepu z systemem ratalnym Zagiel / Lucas - bez zaswiadczen, zalatwia sie via tel lub w sklepie i male szanse na sprawdzenie. Choc w twoim wypadku bys musial oszukac ze masz prace a to gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku małżeństwa (z dwójką dzieci jeśli to istotne) jeden małżonek (który nie pracuje, nie ma nigdzie zatrudnienia) może wziąć błyskawiczny kredyt/pożyczkę na dowód czy tam pod mieszkanie (które jest wspólnotą małżeńską) bez wiedzy (i oczywiście zgody) drugiego małżonka?

 

Banki nie mogą z tego co wiem, ale firmy typu Provident - nie wiem, a nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Może ktoś miał taką sytuacje albo jest dobrze poinformowany? ;)

Na dowód tak, może.

Pod mieszkanie - nie. Instytucje parabankowe zresztą nie mają w ofercie produktów typu pożyczka hipoteczna o której mówisz. Wpis do księgi wieczystej do nieruchomości która jest współwłasnością nie zostanie przyjęty w sądzie bez podpisu wszystkich współwłaścicieli.

 

I oczywiście podobnie jak wszyscy którzy się wypowiedzieli wcześniej zdecydowanie odradzam korzystanie z wszelkich instytucji nie będących bankami udzielającymi pożyczki. Większość z nich działa na granicy prawa lub w często w przypadku tych małych firemek ogłaszających się na słupach po za prawem.

W przypadku providenta dzięki sprytnym zabiegom i kruczkom w umowie obchodzone jest obowiązujące w Polsce ograniczenie oprocentowania do 4krotności stopy lombardowej i rzeczywiste oprocentowanie może wynosić 70 do 100% w skali roku PLUS dodatkowa opłata za ewentualne pobieranie spłaty w gotówce.

Warto sprawdzić ofertę banków chyba, że osoba ma totalnie spapraną historię w BIKu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Providenta się nie pakuj choćby nie wiem co, bierzesz 1000zł a oddajesz im 2000zł :lol:

.. jesli splacisz po roku.

 

Mnie swego czasu, gdy bylem zdesperowany, uratowal od providenta nieuregulowany stosunek do sluzby wojskowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podmioty nie będące bankami, a udzielające kredyty są bardzo drogie. Stopa oprocentowania plus inne koszty są zazwyczaj dużo wyższe niż w bankach. Jeśli naprawdę nie masz noża na gardle unikaj ich jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...