Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie zastanawia taki fakt, czy mój poczciwy chieftec 350-gps-101A który ma łącznie 25A na 12V pociągnął by takiego 4770(tymczasowo bez OC) w połączeniu z e7200 @3,8GHZ @1.3V? bo jak na razie chodzi na najniższych obrotach, więc zapas chyba jeszcze ma?

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by "odgrzać" 4870 w 40nm, a stary wycofać.

Do jakichś większych nowości w stajni ATI przyjdzie nam pewnie poczekać do wydania HD5xxx.

p.s. Przed chwilą na benchmarku wyczytałem, że ktoś w Gdańsku kupił 4770 z pełną sekcją zasilania za 385zł.

 

@ZwieRZakwawa, Wysoce prawdopodobne.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcę zamówić komputer z właśnie tą kartą graficzną - orientuje się ktoś może kiedy mają być dostawy w sklepach internetowych? Na Esc.pl niestety czekają na dostawę...a ja chciałbym złożyć komputer jak najszybciej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu balta i dostałem odpowiedź, że Radeon 4770 będzie dostępny w kraju na początku czerwca.

Oby tylko tak było bo jak narazie ten termin się opóźnia - najpierw tydzień, potem kolejny... :( Ech pozostaje czekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc brak kart wynika z problemu z procesem produkcji w 40nm. Takze z dostawami moze byc ciezko nie mowiac juz o cenach jak karty sie pojawia :(

Nawet mnie nie strasz... mam nadzieję, że ceny zbytnio nie wzrosną bo będzie to dla mnie porażka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego AMD planuje wypuścić HD4730. Który to fizycznie wygląda identycznie (zegary troszkę inne) jak HD4770, ale jest pociętym rv770 produkowanym w 55nm :wink:

 

http://www.xbitlabs.com/news/video/display...ity_Issues.html

 

Informacja nie potwierdzona przez AMD :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zeszli z cenami 4850 do 99,99$ a w Europie do 90€.

Brak 4770 jest wynikiem kłopotów TSMC z prawidłową jakością wafli wykonanych w 40nm. To właśnie oni dostarczają rdzenie dla ATI.

Dlatego też 4730 DDR5/128bit, czyli coś nieco szybszego od 4830 (paranoja) ma być dostępne na początku czerwca.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że TSMC szybko uwinie się z problemem.

 

Nie zmienia to faktu, że rozsądna cena 4770 to 350-400zł max i wszystko powyżej to dla mnie przepłacanie.

 

P.S. Co dziwne... mimo, że AMD ma pod sobą GlobalFoundaries, które twierdzi, że jest gotowe do wprowadzenia układów 32nm. Zleca produkcje swoich 40nm układów TSMC. Strzał w stopę, czy może GlobalFoundaries chcą zaskoczyć w pełni dopracowanym 32nm?

Dla przypomnienia. To właśnie te 2 firmy: TSMC oraz GlobalFoundaries biorą udział w wyścigu o pierwszeństwo we wprowadzeniu układów 28nm. Niektórzy twierdzą, że TSMC ma testować 28nm już na początku 2010r. Raczej pobożne życzenie skoro nadal mają kłopoty z 40nm.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Mowa o targach Computex w Tapei.

Zaprezentowane zostaną trzy wafle krzemowe:

 

* 45 nm SOI, z których zbudowany będzie chipset Istanbul który będzie bazą dla nowego 6-rdzeniowego procesora AMD Opteron

* 32 nm SOI wafle testowe, na których AMD będzie produkować procesory nowej generacji

* 28 nm SRAM wafle, które mają przedstawić możliwości technologiczne firmy

oczywiście przez GF.

Ostatnio Ati/AMD zaskakuje ciekawymi innowacjami. np. nowe Athlony II X2, Phenomy II X3, Radeon E4690 (może sporo wnieść do laptopów), 4770...

/OT

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :P

 

Słuchajcie bo chcę prawdopodobnie jutro zamówić kompa - muszę kupić jak najszybciej i widzę, że tej karty nigdzie nie można dostać :( Słuchajcie czy zamiast niej Radek HD4830 od Sapphire`a dałby radę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :P

 

Słuchajcie bo chcę prawdopodobnie jutro zamówić kompa - muszę kupić jak najszybciej i widzę, że tej karty nigdzie nie można dostać :( Słuchajcie czy zamiast niej Radek HD4830 od Sapphire`a dałby radę? :)

Dalaby ale... jest od HD4770 wolniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalaby ale... jest od HD4770 wolniejsza :)

Hmmm sam już nie wiem. Mogę poczekać jeszcze max z 5-7 dni do złożenia zamówienia ale wątpie, żeby jakoś sytuacja z tym Radkami się zmieniła :( Więc co radzicie? Czekać i spróbować szczęścia czy brać tą HD4830?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich cenach?

A w PL?

Tak w PL. Dzisiejsze Zabrze ;]

 

Hmmm sam już nie wiem. Mogę poczekać jeszcze max z 5-7 dni do złożenia zamówienia ale wątpie, żeby jakoś sytuacja z tym Radkami się zmieniła :( Więc co radzicie? Czekać i spróbować szczęścia czy brać tą HD4830?

Sector pisał 3 posty wyżej, że ma 17 sztuk na sprzedaż, a ty pytasz o czekanie... o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...