Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ja dokładnie wyciągnąłem ten wniosek szczególnie jak przeczytałem o pociętych sekcjach zasilania w 4770 a w sumie chciałem tą kartą zastąpić swoje 4830 tylko nie ma sensu i to żadnego ani wydajności nie będę miał lepszej ani ciszej nie będzie a kilka watów nie jest warte zmiany, no i te ceny <_< ah ten hype :angry: za to seria 5XXX wygląda co najmniej smakowicie po wakacjach w sam raz do zastąpienia moje cztery-osiem-trzydziestki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez czarnowidztwa. Wystarczy żeby ATI wreszcie dostarczyło odpowiednią ilość 4770 to i "super okazje" na allegro i w sklepach się skończą, a cena wreszcie się unormuje. Moja strategia natomiast jest taka, że poczekam sobie do HD5xxx i kupię 4870 względnie 4890 po niższej cenie. Na chwile obecną (przy absurdalnych cenach 4770) najbardziej logicznym wyborem wydaje się być 4850 DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt 4850 DDR5 to bardzo dobry wybór tylko ciekawe jak szybko je wywieje bo chyba ATI przestało dostarczać im chipy o ile mnie pamięć nie myli.

A 4770 no cóż taki kraj, każdy zdziera bo nie ma a jest duże zapotrzebowanie a i tak każdy mniej obeznany kupuje bo przeczytał w testach, że dobre i płaci jak za mokre zboże.

Co do serii 5 jak będzie jakaś sensowana propozycja do 700zł z szyna pamięci 256bit to łykam bez zastanowienia tak czy tak wydajność/cena powinno być co najmniej bdb przynajmniej już nas do tego Ati przyzwyczaiło i na to liczę ewentualnie wstawię sobie HD4870 za śmieszną kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy amd przestanie dostarczać 4850 ddr5 dla gainwarda i palita, i mało mnie to interesuje bo już ją kupiłem i nie ma na co czekać bo przy takim zainteresowaniu cena 4850 ddr5 też zaraz podskoczy (też się czaiłem na 4770 80 watów a mój "4870" 180 watów) a na serię 5 z moim 1950pro to bym się nie doczekał tzn. w co bym grał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy amd przestanie dostarczać 4850 ddr5 dla gainwarda i palita, i mało mnie to interesuje bo już ją kupiłem i nie ma na co czekać bo przy takim zainteresowaniu cena 4850 ddr5 też zaraz podskoczy (też się czaiłem na 4770 80 watów a mój "4870" 180 watów) a na serię 5 z moim 1950pro to bym się nie doczekał tzn. w co bym grał :D

DDR 5 to biorą od Qimondy a gainward już się wycofał z Ati ze współpracy nawet news był na ppc ale zobaczymy czy to permanentne.

Z 1950 pro nie było na co czekać szczególnie, że to okazja mi tam nie spieszno poza tym 4850 DDR5 łoi jak chce 4770 ale te 80W moje 4830@stock pobiera 110W z tego co pamiętam ale przy 780mhz pewnie bliżej jej do 150W

W czas zakończyć hype'ować 4770 jak cena spadnie na 330-350 to znów zaczniemy :D :lol2: bo teraz 4770 jest nie opłacalne ehh polska $ + 22% vat + marża i już nie jest ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR 5 to biorą od Qimondy a gainward już się wycofał z Ati ze współpracy nawet news był na ppc ale zobaczymy czy to permanentne.

Z 1950 pro nie było na co czekać szczególnie, że to okazja mi tam nie spieszno poza tym 4850 DDR5 łoi jak chce 4770 ale te 80W moje 4830@stock pobiera 110W z tego co pamiętam ale przy 780mhz pewnie bliżej jej do 150W

W czas zakończyć hype'ować 4770 jak cena spadnie na 330-350 to znów zaczniemy :D :lol2: bo teraz 4770 jest nie opłacalne ehh polska $ + 22% vat + marża i już nie jest ciekawie

Na 330-350zł to sobie długggooo poczekasz :)

 

no chyba ze kupisz u jakiegos miecia_krasa lub innego e-n-t-e-r'a bez dowodu zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce pewnie po wakacjach poniżej 400zł jest zupełnie realne, chodzi o to, że przy cenie 4830 na poziomie 330zł i większości kręcących się na 750mhz a 4770 będącym o od niego 10% szybszym stock vs stock no to sorry 100zł za ~10% różnicy wydajności która szybko naprawić można w ccc to za ~450zł to nie jest żaden deal szczególnie, że za niewiele więcej można kupić 4850 ddr5. Jakby były po 350 to już co innego dobra wydajność, mały pobór prądu, dobra cena a tak można mieć taniej ~to samo~ ale żrące więcej watów :) a za ~100 więcej jest dużo szybszy 4850 DDR5 albo jestem inny albo nie lubię przepłacać.

Polska kraj gdzie nawet świetny produkt nie wygląda tak dobrze :lol2: choć może całą sprawę przejaskrawiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce pewnie po wakacjach poniżej 400zł jest zupełnie realne, chodzi o to, że przy cenie 4830 na poziomie 330zł i większości kręcących się na 750mhz a 4770 będącym o od niego 10% szybszym stock vs stock no to sorry 100zł za ~10% różnicy wydajności która szybko naprawić można w ccc to za ~450zł to nie jest żaden deal szczególnie, że za niewiele więcej można kupić 4850 ddr5. Jakby były po 350 to już co innego dobra wydajność, mały pobór prądu, dobra cena a tak można mieć taniej ~to samo~ ale żrące więcej watów :) a za ~100 więcej jest dużo szybszy 4850 DDR5 albo jestem inny albo nie lubię przepłacać.

Polska kraj gdzie nawet świetny produkt nie wygląda tak dobrze :lol2: choć może całą sprawę przejaskrawiłem ;)

Ponizej 400zł to ok ale poziomu 350zł szybko nie osiągnie. o to mi chodziło:) a tak to sie zgadzam z Toba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do kilku sklepów w moim city i maja miec w tym tygodniu za ~400zł, wygórowana to cena nie jest.

a jak wg Was ma się ona do?

http://return.com.pl/tow_szczegoly.php?tow...mp;gru_id=14,40

Ten gainward golden sample 4850 co podajesz będzie szybszy od 4770.nawet podkręcony 4770 go nie dogoni.

ale jak już chcesz brać 4850 to myślę ze lepiej jakiegoś 4850 Palita albo Gainward na GDDR5 koszt troszkę ponad 500zl

a w tym sklepie co zapodałeś to i tak dość drogo chcą za tego 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 dopóki nie zejdzie do co najmniej 350zł jest zupełnie nieopłacalny, gdy za 400zł można dostać 4850 (np. Asus). Inaczej sprawa ma się z 4850 DDR5, które są już droższe oraz coraz trudniej dostępne.

 

Nawiązując sytuacja z 4850 DDR5 ma się też obecnie nieciekawie. Dawać ponad 500zł za 4850 DDR5, kiedy za 580zł są 4870 (np. Gainward) też daje do myślenia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując sytuacja z 4850 DDR5 ma się też obecnie nieciekawie. Dawać ponad 500zł za 4850 DDR5, kiedy za 580zł są 4870 (np. Gainward) też daje do myślenia.

ale tak dokładać można jeszcze długo i zawsze będzie coś lepszego :)

 

za 350zł nie ma bata a szkoda bo karciocha niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 330zł jest 4830 i to jest chyba najlepszy stosunek cena/jakość

Za 330 to kupisz z Cypru u miecia krasa, entera itp. itd.

 

 

Jesli chcesz miec z polski to 360zł z bezproblemowa gwarancja faktura itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pro - line .... co co teraz zamiast w sklepie wszyscy będą handlować na allegro ...

 

ATI HD4770. Jedna z najlepszych kart high-end, charakteryzująca się najlepszym współczynnikiem jakość do ceny. Pierwsze sztuki dostępne jedynie na Allegro: Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR5 BOX

 

http://archi.inosak.org/db/item657559431_1.html

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 dopóki nie zejdzie do co najmniej 350zł jest zupełnie nieopłacalny, gdy za 400zł można dostać 4850 (np. Asus). Inaczej sprawa ma się z 4850 DDR5, które są już droższe oraz coraz trudniej dostępne.

 

Nawiązując sytuacja z 4850 DDR5 ma się też obecnie nieciekawie. Dawać ponad 500zł za 4850 DDR5, kiedy za 580zł są 4870 (np. Gainward) też daje do myślenia.

dont panik ;)

Na pewno powinna kosztować 350 i jest przykre, że tyle nie kosztuje, ktoś z klientów ścina, albo producenci kart, albo hurtownie bo w detalu nie utrzymali by takiej ceny.

Ale w cenie 400 tez się opłaca, w końcu jest cicha i energooszczędna co ma znaczenie nie tylko z powodu rachunku ale także nie trzeba zmieniać zasilaczy.

Ja najchętniej widział bym taką kartę z dx11 w serii 5xxx. A niech raz odsmażą kotleta ;) na więcej nie będzie stać mojej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze hd4770 za 400 tez ciezko wyrwac

 

a 4730 to nie żadna alternatywa, bo jej też nigdzie nie ma

 

zresztą widzę, że na newegg.com też nie mają 4770, będzie lepsza dostępność to i cena spadnie, więc pewnie warto się wstrzymać z zakupami.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...