Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nie jestem chyba pierwszym którego denerwuje fakt ze cena oraz dostępność 4770 jest straszna :/ jako iz nie chce mnie się więcej czekać bo nie wiadomo kiedy będą dostępne ( choć z tego co się dowiedziałem ma się polepszyć w 3 kwartale roku :P ) zastanawiam się nad kupnem 4850 od asusa na ddr3. cena ok 420zl jest bardzo zachęcająca.

myślę ze innej alternatywy nie ma, ponieważ jeśli 4770 już jest to właśnie w okolicach 430zl, 4850 na ddr5 jest za min 530zl, gts 250 również w tym przedziale cenowym oscyluje, a płacąc 400zl za 4830 myślę ze lepiej dołożyć te parę złotych do 4850.

karta i tak będzie mi służyć ok pól roku.potem się kupi coś z DX11 i na 40nm.

więc reasumując czy opłaca mnie się kupić tą oto piękną kartę http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12684 ??

szkoda tylko ze w stresie zużywa ok 25-55W więcej energii :/ mam nadzieje ze EPU w Asusie P5Q-E trochę załagodzi sprawę :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3303964[/snapback]

no tej nie znalazlem karty poniewaz siedzi w katalogu HD 4350 - 4670 :>

wiec wychodzi 350zl.ale jednak mysle ze sie szarpne i kupie 4850 ;) a na jesien/zime bedziemy myslec o czyms nowym :)

Znalazles bo to cypr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma te 400zł to nie widzę sensu aby kupował coś słabszego.

A znowuż 4850 nie jest jakimś potworem wydajnościowym, aby nadawała się tylko do jakiś super wysokich rozdzielczości.

Imo dla 1280x1024 to jest wybór optymalny...

 

Dobre pytanie. Jak poniżej 1680x1050 to 4850 na znacznie dłużej Ci wystarczy niż pół roku.

Zawsze można odpalić jakieś super tryby renderowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to gram w 1280 na 1024.wiem ze grafika by mi starczyla na dluzej, ale jedynym powodem dla którego chciałem kupić 4770 to mniejsze zużycie energii. trzeba w końcu dbać o środowisku i o swój portfel :D grafike jak i reszte sprzętu bede kupować w komputroniku ponieważ mam tam dobre ceny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o Catalysy Control Center i 4770 z PowerColora.

Mam CCC "9-5_xp32_dd_ccc_wdm_enu" najnowsze ze strony ATI ktore strasznie spowalniaja system. Podczas uruchamiania ekran(pulpit) z 2 razy miga i strasznie dlugo laduje sie cos, przypuszczam ze te owe CCC bo komp jest po formacie i tylko to mi niepasuje. Bez tego programu - na samych sterownikach karta bedzie kontrolowac MHZ w zaleznosci co jest aktulanie uruchomione ? Da sie cos z tym ccc zrobic aby szybciej sie ladowaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź moją stronę

Instalowałem je przed formatem i były ok.

Zaraz chyba znowu je ściągne.

ciekawe :)

Sciagalem najnowsze ze strony ATI i mam starsza wersje niz z Twojego linku.

Zaraz sciagne i sprawdze.

 

2.

Kontrola MHZ w zaleznosci od zapotrzebowania bedzie dzialac z samymi sterownikami czy CCC jest potrzebne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :)

Sciagalem najnowsze ze strony ATI i mam starsza wersje niz z Twojego linku.

Zaraz sciagne i sprawdze.

 

2.

Kontrola MHZ w zaleznosci od zapotrzebowania bedzie dzialac z samymi sterownikami czy CCC jest potrzebne ?

Tryb 2D i 3D przełącza sam bios karty i do tego CCC nie jest potrzebne. Za to masz tam wiele przydatnych ustawień + OC

 

Sterowniki ATi wydaje co miesiąc, ostatnie majowe zgodnie z rokiem i miesiącem mają oznaczenie 9.5 , te na stronie sa z przeciekow (pewnie kontrolowanych) i dlatego sa już 9.6 które zapewne niedługo pojawią się na oficjalnej stronie ATi.

 

Czy to Twoja pierwsza w życiu karta ATi?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3304055[/snapback]

Cypr? Czyli co, mogły by być problemy z gwarancją?
Cytat z pclaba:

To generalnie dziala tak:

 

Tutaj przyklad jak to dziala:

 

http://www.cypryjska-firma.com/

 

Wykupujesz sobie taka firme. W polsce masz slupa. Towar kupujesz na dane cypryjskie - netto (u polskich disti dystyrbutorow) . Nie sprzedajesz na faktury vat/paragony - wiec spobie sprzedajesz w cenach netto - robiac jawny MEGA walek. I tak wlasnie dzialaja w/w Matravers (Ci sie nawet z tym nie kryja - LOL - a wysylaja z Polski), imrch i E-N-T-E-R (poprzednie konto miecia_kras - zawieszone prze zallegro). Wielu klientow pisalo - dostaja gwarancje od w/w "firm" (na gwrancji sa nazwy kont allegro), nie ma ZADNEGO paragonu ani faktury itd.

 

Wspolczuje tym, ktorym zepsuje sie sprzet lub beda w sprawie, jak Policja Gospodarcza rozpierdzieli w pizdu ten wal. To nie jest walek, dorabianie cokolwiek. To jest MEGA przewal na dosyc spora skale (w branzy IT sprzet ma duze ceny, wiec sa to setki tysiecy wylludzone na VATcie). Niedawno w Warszawie policja zgarnela

 

Mam nadzieje, ze tych szybko udupia, bo ludzie nieswiadomi kupuja, a moga miec potem problemy:/ Wszystkie te firmy-slupy ceciach!e:

 

- brak JAKICHKOLWIEK DANYCH na stronie o mnie/ w aukcji

- podany nr telefonu - komorka na karte (czyli anonim)

- biuro-slup w Polsce, do ktorego podrzucane sa paczki i wysylane do ludzi

- lewa firma na cyprze, wykupiona na wzor w/w linka

- i wszystko leci bez podatku VAT

 

Poprostu LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam trochę mętlik w głowie więc proszę o wyjaśnienie. Jak 4770 to trzeba czekać na cene ok 400 zł a najlepiej na jakąś nie referencyjna konstrukcję, inaczej to albo trzeba dołożyć z 150 zeta do 4850 na ddr5 ew kupić takiego Sapphire 4830 za 400 zł. A miało być tak pięknie... Dodatkowo problem leży w tym że mam markowego Chiefteka 350W który pociągnąłby 4770 idealnie a 4830 już nie koniecznie wydaje mi się nie mówiąc o 4850 i jakimkolwiek OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 4850 na ddr3 to jest to samo co 4770 momentami gorzej i do tego dla mnie obowiązkowo wymiana zasilki...

To nie jest to samo i 4850 jest lepsza. 4770 dopiero po OC jest wydajniejsza od 4850. Tylko, że 4850 z kolei ładnie się kręci i wtedy 4770 już odpada z rywalizacji :P. Teraz można spokojnie brać taniutkie 4850 i cieszyć się wydajnością. 4770 jest obecnie nieopłacalna ze względu na jej wysoką cenę spowodowaną brakami dostaw tych kart. 4850 na QDR to jednak obecnie najbardziej opłacalna karta na rynku i właśnie tą kartę mogę szczerze polecić.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to samo i 4850 jest lepsza. 4770 dopiero po OC jest wydajniejsza od 4850. Tylko, że 4850 z kolei ładnie się kręci i wtedy 4770 już odpada z rywalizacji :P. ciach

Przyznam się szczerze że nie przeczytałem wszystkich testów z początku wątku, przetrawiłem dokładnie tylko ten z PCL i według niego obie karty nawet po OC to jest to samo z lekką przewagą 4770.

 

4850 na QDR to jednak obecnie najbardziej opłacalna karta na rynku i właśnie tą kartę mogę szczerze polecić.

na QDR z tego co widzę to wszystko jest powyżej 600zł... jakaś masakra to już lepiej za to brać 4870

jak już to widzę an DDR5'kach np:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=18480

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=18479

swoją drogą czym one się różnią -.- ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...