Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

jakby kto się pytał, to ciągle nie dostałem karty. minął już tydzień, przesyłka kurierem za 20 pln i sprzedawca zapewniał, że sprzęt dostępny od ręki :(

Mi na warszawskiej gieldzie w zeszlym tyg jak chcialem kupic wlasnie 4770 mowili ze od dawna niedostepny jest u dostawcow i niewiadomo kiedy sie pojawi wiec mozesz jeszcze poczekac troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA hd4770 jest już dostępna w sklepach, ale co ciekawe jest generalnie o 10-20 $ droższa od 4850, więc oplacalność tego zakupu jest co najmniej dyskusyjna. Niektórzy się na tą kartę tak napalili, że widziałem na allegro aukcje konczace sie na ponad 500zł, a tak naprawde jak tą kartę oceniano to mowiło się, że jest świetnym wyborem, ale w cenie ok.350zł no max 400.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kto się pytał, to ciągle nie dostałem karty. minął już tydzień, przesyłka kurierem za 20 pln i sprzedawca zapewniał, że sprzęt dostępny od ręki :(

Oj oj tak to jest jak handluje sie z cyprem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niektórzy się na tą kartę tak napalili, że widziałem na allegro aukcje konczace sie na ponad 500zł...

No bo komuś sie sufit na łeb...wiecie co dalej...

 

Bez dwóch zdań 4850 wciąż króluje tutaj i przy dzisiajszych cenach wypada lepiej niż w dniu premiery.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuję niedlugo hd4770 w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Jaka firma produkuje te karty z pełną sekcją zasilania ? Jak to dokłądnie rozpoznać ?

2. Jak stoi hd4730 wydajnościowo do hd4770 w grach ?

3. Jak opłacalność ? hd4730 360zł a hd4770 asus 125zł, Gigabyte 405zł, MSI 419zł, któraś z nich ma pełną sekcję zasilania ?

4. Czy może skusić się na Radeon HD4850 PowerColor 512MB GDDR3 ? Jak wtedy wyglada sprawa hd4730 vs hd4850 ddr3 ?

 

 

Kupuję dopiero za 2tyg i zapewniali mnie, że już powinny być dostepne

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA hd4770 jest już dostępna w sklepach, ale co ciekawe jest generalnie o 10-20 $ droższa od 4850, więc oplacalność tego zakupu jest co najmniej dyskusyjna. Niektórzy się na tą kartę tak napalili, że widziałem na allegro aukcje konczace sie na ponad 500zł, a tak naprawde jak tą kartę oceniano to mowiło się, że jest świetnym wyborem, ale w cenie ok.350zł no max 400.

Gdzie znalazles ze jest drozsza w USA? Z tego, co widze, 4770 jest tansza od 4850 w USA.

I raczej mowiono, ze jest swietnym wyborem biorac pod uwage ok. 400 zl (kazdy zna polski rynek, przyblizone prowizje dystrybutorow etc.). A teraz ida pojedyncze sztuki za ponad 500, bo tylko te sa dostepne.

 

Bez dwóch zdań 4850 wciąż króluje tutaj i przy dzisiajszych cenach wypada lepiej niż w dniu premiery.

Nie byłbym tego taki pewien. Po OC 4770 co najmniej dorównuje 4850 po OC, jeśli nie przewyższa jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazles ze jest drozsza w USA? Z tego, co widze, 4770 jest tansza od 4850 w USA.

I raczej mowiono, ze jest swietnym wyborem biorac pod uwage ok. 400 zl (kazdy zna polski rynek, przyblizone prowizje dystrybutorow etc.). A teraz ida pojedyncze sztuki za ponad 500, bo tylko te sa dostepne.

 

 

Nie byłbym tego taki pewien. Po OC 4770 co najmniej dorównuje 4850 po OC, jeśli nie przewyższa jej.

newegg.com - 10$ tanszy

nextag.com - porownywarka cen, jednoznacznie wychodzi że 4850 jest tańsze

amazon.com czesto 20$ tanszy

 

hd4850 mozna kupić za 99$ a przy odrobinie szczescie nawet za 89$, 4770 nie schodzi ponizej 109$

 

w Polsce masz 4850 już za jakieś 420-430zł

 

4770 może i dorównuje 4850 po OC, ale to jest takie bezsensowne bicie piany, bo 4850 też się ładnie kręci i po podkręceniu obydwu kart różnica w wydajności pozostaje podobna jak bez podkręcania. W skrócie mówiąc 4770 jest słabsza i droższa, jeśli jednak dla kogoś liczą się temperatury i ilość pobieranej energii oraz podnieca sie na samą myśl, że ma kartę wykonaną w 40nm, może rozważyć zakup 4770. Na pewno nie jest to aż taki hit sezonu jak się niektórym wydaje. A już z całą pewnością przy takich cenach jakie są.

 

Pamiętajmy jeszcze o jednym, że 4770 miał być po prostu trochę lepszym radkiem 4830 i konkurencją dla 9800gt, natomiast w cenie powyżej 450 zł to się kupuje po prostu 4850 z ddr5, który 4770 pozostawia daleko w tyle.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770 może i dorównuje 4850 po OC, ale to jest takie bezsensowne bicie piany, bo 4850 też się ładnie kręci i po podkręceniu obydwu kart różnica w wydajności pozostaje podobna jak bez podkręcania. W skrócie mówiąc 4770 jest słabsza i droższa (...).

To jest akurat Twoje zdanie.

 

Na pewno nie jest to aż taki hit sezonu jak się niektórym wydaje. A już z całą pewnością przy takich cenach jakie są.

A z tym sie z kolei zgodze

 

natomiast w cenie powyżej 450 zł to się kupuje po prostu 4850 z ddr5, który 4770 pozostawia daleko w tyle.

powyżej 450? tzn. za ile? jakbym znalazl ponizej 500 to raczej bym kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być idiotą żeby dać za tą kartę ponad 500zł skoro hd4870 1gb można kupic za 640zł, nawet przy jednym 1ghz na rdzeniu bedzie wolniejsza, a przy takim oc to i cała jej energooszczędność idzie w sie kochać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być idiotą żeby dać za tą kartę ponad 500zł skoro hd4870 1gb można kupic za 640zł, nawet przy jednym 1ghz na rdzeniu bedzie wolniejsza, a przy takim oc to i cała jej energooszczędność idzie w sie kochać

Wlasnie dlatego kupilem 4870 512 za 550. Chcialem 4770 ale brak dostepnosci i te szalone ceny mnie dobily. Mialo byc ponizej 400zl a tu raptem ponad 500 chodza. Fark ze 4770 nawet niezly jest i malo pradu potrzebuje i gdyby byl dostepny ponizej 400 juz dawno bym go mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat Twoje zdanie.

...

powyżej 450? tzn. za ile? jakbym znalazl ponizej 500 to raczej bym kupil.

To nie kwestia zdania tylko faktów.

 

4850 na skąpcu jest od 430zł - kto przy zdrowych zmysłach weźmie 4770 za 450 i więcej???

 

 

@Busterje - poczytaj wątek od początku a nie zadawaj takich pytań ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia zdania tylko faktów.

 

4850 na skąpcu jest od 430zł - kto przy zdrowych zmysłach weźmie 4770 za 450 i więcej???

Patrz, co cytowalem. Chodzilo mi o to, ze za mniej niz 500 zl to 4850 ddr5 bym wzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - lepszą średnio o 5%, bardziej prądożerną o 100%. Po twoich postach widać jednak, że nie potrafisz tego zrozumieć.

Dla mnie jednak i dla wielu innych użytkowników pobór mocy jest bardzo ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. jest prosta: wszystkie hd4770 jakie się pojawiły na rynku to są konstrukcje referencyjne - wersja z prostym wentylatorem i słabszą sekcją zasilania. Nie ma żadnego wyboru. Inne, np. asus hd4770 formula, wersje z lepszym wentylatorem, itp. to tylko na zdjęciach można zobaczyć.

I nawet ta najprostsza wersja jest bardzo trudno dostępna. Ceny są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - lepszą średnio o 5%, bardziej prądożerną o 100%. Po twoich postach widać jednak, że nie potrafisz tego zrozumieć.

Dla mnie jednak i dla wielu innych użytkowników pobór mocy jest bardzo ważny.

czy mógłbyś wskazać w jakikolwiek względnie wiarygodny sposób skąd wziąłeś te dane procentowe ?

 

Z pierwszego z brzegu testu na twojepc.pl wynika, iż np. w spoczynku ten sam zestaw oparty na 4850 pobiera 135 W a 4770 100W

Przy obciążeniu te wartości wzrastają do odpowiednio 200 i 230 W.

Test pclabie daje nieco inne wyniki 100 do 111 W w spoczynku i 192 do 247 podczas obciążenia. Dalej mamy średnią różnicę rzędu 30 W. Z tym, że ze znaczną korzyścią dla 4850 bo jednak na ogół karta działa w spoczynku.

 

Mamy więc różnicę 30 W.

 

30 W x 12 godzin pracy dziennie daje 360 W

 

360 x 30 dni w miesiącu daje 10800 W = 10,8 kWh

 

Kilowatogdzina u mnie kosztuje ok. 60 gr.

 

10,8 x 0.6 = 6zł 48 gr miesięcznie oszczędności przy używaniu kompa 12 godzin dziennie.

 

No to chyba tylko w Szkocji i Krakowie powinni kupować 4770 ze względu na pobór energii.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...70_5.html#sect0

Dołączona grafika

 

dawałem to na pierwszej stronie.

 

A co do poboru prądu, to nie tylko rachunek z elektrowni, ale też ilość ciepła jaką muszą przemielić wentylatory i związany z tym hałas - nie tylko karty, ale też wentyli w obudowie i zasilacza który pod większym obciążeniem jest głośniejszy. a co do podawanych przez ciebie wyników poboru mocy to są one estymowane i zależne od sprawności zasilacza, przetworników na płycie i ogólnie niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Szacując pobór mocy AC to wychodzą kwiatki takie jak: http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4770/26.html - 9w różnicy między hd4850, albo http://hothardware.com/Articles/ATI-Radeon...0nm-GPU/?page=8 - 82W różnicy :lol2: :D

 

Na razie to xbit MIERZY POBÓR MOCY karty graficznej bezpośrednio jako jedyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - lepszą średnio o 5%, bardziej prądożerną o 100%. Po twoich postach widać jednak, że nie potrafisz tego zrozumieć.

Dla mnie jednak i dla wielu innych użytkowników pobór mocy jest bardzo ważny.

Zauważ że moja wersja karty pobiera 10-15W mniej w idle od standardowego modelu też na to zwracałem uwage. Więc nie wciskaj mi słów w usta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że o cene się tu rozbija. O dostepności to już wogóle cos mówić.

Niektóre sklepy w europie oczekiwany termin dostawy (niektórych producentów) podaja początek sierpnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - lepszą średnio o 5%, bardziej prądożerną o 100%. Po twoich postach widać jednak, że nie potrafisz tego zrozumieć.

Dla mnie jednak i dla wielu innych użytkowników pobór mocy jest bardzo ważny.

ogólnie to jest 14% a nie 5%

3313639[/snapback]

No oczywiście że o cene się tu rozbija. O dostepności to już wogóle cos mówić.

Niektóre sklepy w europie oczekiwany termin dostawy (niektórych producentów) podaja początek sierpnia!

umnie produkt wogóle nie opłacalny mimo że dostępny przy cenie 110$ gdzie 4850 masz za 90$ a 4870 512Mb za 125$,więc jaki tu sens?

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...