Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, źle się wyraziłem.Dziwię się tego, że aż tyle dowalają O.O dolar stoi teraz na najniższym poziomie od jakichś 10 miesięcy, a o dziwo ceny stoją.Zastanawiam się czy czekać na nią czy na dx11 czy teraz już wydać kasę na 9800/4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co-jedne rzeczy są z US, a inne z EU i tu przyznam rację kurs euro różowy dla nas nie jest.Niemiecki kiepsko znam więc nie wiem co jest dostępne a co nie, ale z tego co widzę karty wachają się na poziomie 80-100euro.Z tego wniosek że jak na sprzęt komputerowy marża jest dość duża.Szkoda, bo cena 500zł czyni z tego radka kartę znacznie mniej opłacalną niż ponad 100zł tańszy gigabyte 4850 na zalmanie, a liczyłem że trochę zmniejszy mi się opieprz za rachunki za prąd(wiadomo na kogo całe brzemię idzie;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo żre mniej prądu i ma lepsze OC i wydziela mniej ciepła ;) więc jakby kosztowała drożej jakieś 10-15zł no to bym ją wziął bo zależy mi na oszczędności(komp chodzi w tygodniu z 80 godzin a wtedy to każdy wat się liczy).Wybrałem 4850 dlatego że(poza stosunkiem cena do wydajność) mogę na pcb wentyl postawić który na ramy wieje;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np bede bral pod uwage tylko 2 karty do nowego kompa :)

 

4770 i uwaga 4670 ( :razz: ).... gram juz bardzo malo i LCD ma tylko 1024x768... liczy sie niski pobor pradu.... 425 zl za 4770 to moze i bardzo duzo jak za ta karte :damage_wall: ale komp chodzi dosc dlugo....

 

Myslalem tez nad ASUSEM 9600GT Green (ale jednak lepiej juz brac 4670) :razz:

 

Kiedy w ogole wychodza low-endowe karty od NV 40nm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą ATI 4770 XFX opisany w temacie:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=308005

 

Generalnie karta potrzebuje bardzo dużo czasu (ok 20 sekund) na zainicjowanie (przed POST'em płyty głównej - przed logiem i testowaniem pamięci). Mam pytanie do posiadaczy/testerów tej karty. Czy wasze 4770 też tak długo zbierają się po włączeniu zasilania? Szczególnie przydatne są opinie posiadaczy XFX. Nie jest problemem te 20 sekund, ale fakt, że płyty gigabajta odbierają to jako przetaktowanie procesora (po 10 sekundach robią reset i powrót do ustawień fabrycznych) uniemożliwiając OC procka choćby o jeden MHz. Z góry dziękuję za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiera się podobnie jak poprzedni sapphire x1800xt.

Również mam na płycie dokładnie - gigabyte'a - ma770-ud3.

Zadnych problemów.

 

Podejrzewałbym raczej zasilacz.

Jaki masz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym raczej zasilacz.

Jaki masz?

Testowałem na płytach głównych:

ga-g31m-es2l

ga-ep31-ds3l

GA-P35-DS3L

Intel P35DP

 

Testowałem na zasilaczach:

CHIEFTEC CFT-600-14CS (600W)

Qoltec SilentLine 425W

Fortron FSP-400-60GHN

CHIEFTEC (chyba model 360W - na tym startuje najszybciej - niecałe 20 sekund)

 

ponadto na różnych pamięciach (Geil, Goodram, Kingston), różnych monitorach (również bez, nasłuciach!ąc charakterystycznego BEEP)

 

Jak długo potrzebuje twoja karta na "pozbieranie się"? W ile czasu pojawia się logo Gigabyte'a? Jaki masz model karty (part no. z pudełka). Mój to HD-477A-YDFC czyli HD 4770 750M 512MB DDR5 DUAL DVI TV. Masz monitor na DSUB, DVI czy HDMI? Równocześnie próbuję coś ustalić na "5 star support" xfx'a.

 

EDIT:

Karta wróciła z serwisu jako "dobra". Okazuje się, że ATI 4770 tak zachowuje się na chipsetach z rodziny G/P 3X (czyli P35 G31 itp). Na X48 i nforce'ach działa poprawnie (start w 1 s). Jak ktoś ma taką płytkę (Intel G/P 3X) to odradzam tą kartę.

Edytowane przez morpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj posiadaczem Asus formula i ogólnie to jestem z niej bardzo zadowolony w grach spisuje się świetnie, a po zmianie gluta na Artic Silver 5 temp po tym w FurMark mam max 61 stopni, przy taktowaniu 830MHz pamięć i 830MHz gpu. Max poszła mi 830MHz gpu i 1000MHz pamięci, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam pytanie, czy mogę do niej wgrać bios od Asus 4770 TOP, bo chciałbym podnieść trochę napięcie na niej.

Edytowane przez apm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja zbiera się sekundę, może dwie, - model ten sam. Monitor przez przejściówkę DVI-> d-sub, stary CRT.

 

@! - napisałem jaka płyta w poprzednim poście

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś radiatorki na pamięciach lub sekcji zasilania, bo ja nie mam i pamięci sypią artami już przy 850 a dotknąć się ich nieda, sprawdz jak ciepłe są twoje może się poprostu przegrzewaja.

Czym podkręcasz, chodzi mi o program?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś radiatorki na pamięciach lub sekcji zasilania, bo ja nie mam i pamięci sypią artami już przy 850 a dotknąć się ich nieda, sprawdz jak ciepłe są twoje może się poprostu przegrzewaja.

Czym podkręcasz, chodzi mi o program?

Najpierw uzywalem zmodyfikowanego rivatuner a teraz AMD GPU TOOL - w obydwu przypadkach sytuacja jest identyczna.

Radiatorkow na pamieciach nie mam - dziwi mnie tylko ten natychmiastowy czarny ekran po ustawieniu pamieci nawet o +1 ponad 860...

 

 

Niestety wyglada na to ze ta wersja karty (sapphire niebieskie pcb AC) ma jakis bug w biosie :(

Nie ma mozliwosci podkrecenia pamieci powyzej 863! :angry:

Jest juz dosc glosno o tym na forach.

Nie mozna tez podmienic firmware np od asusa top :(

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wersja xfx ma autorskie pcb?

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/216289/

 

warto ja kupić ( i tak bloczek WC poleci na kartę więc o głośność się nie rozchodzi a raczej o możliwość OC :D)

 

czy zwykłego referenta:

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/13243

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...