Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

hej, sorki że tak późno

 

bez cięcia się nie obeszło, po tym zabiegu spokojnie accelero pasi :)

co do temperatur jak widać są dośc niskie, jednak są to tylko tempy rdzenia, pamięci "się topią" bez nawiewu po takim kręceniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAją ludzie pomysły...

Majsterkowicz-morderca wymienial chlodzenie, nie pasowalo to wypilowal dzury w laminacie karty. Rezultatem było przerwanie jednej ze sciezek i zwarcie wewnetrznej warstwy laminatu z masą przy jednej z dziur :P

Wygląda toto tak:

Dołączona grafika

 

 

 

Zreanimowalem wlasnie tego radeona XFX hd4770 512mb i strasznie wyje wentylator, caly czas na 75%, teraz nie wiem czy fabryka tak dala czy majstrowal tez przy biosie, czy kotrola obrotow jest uwalona. Jesli ktos posiada taka karte, prosze o odpowiedz, ew standardowego biosa, jesli moge prosic.

 

Karta juz sprawna, do sprzedania, jakby ktos chcial, tylko z tym wyjcem trzeba cos zrobic :)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w swoje ręce Asusa HD4770 Formula na parę dni. Chłodzenie prześmieszne, do tego wersja retail ma wentyl sztywno na 100% i nic sie nie da z tym zrobić = FAIL. Nawet dość wydajne, ale do użytku codziennego jest zdecydowanie za głośne.

 

Karta bez kręcenia ma wydajność bardzo słabą - proc jakiego używałem to PII X4 @ 3870MHz +/-30MHz i z takim prockiem na stock było ledwo 12800pkt w 3D Marku 2006. Po OC na 830/850 (więcej jest teoretycznie zablokowane) już prawie 14000. Żeby podkręcić więcej, trzeba użyć RT 2.24 i dodać urządzenie do pliku cfg, wtedy ładnie wykrywa kartę i można kręcić. W rivie oc do 875/1075MHz ciągle na standardowym chłodzeniu i już robi się 15000 pkt. Coś już tam walilo artami, ale test przechodzi ;)

 

Przechodzi do konkretów, czyli zabawy z biosem, bo karta niestety nie ma kontrolera Volterra i softwarowa regulacja nie działa. Znalazłem jakiś z napięciem 1.2V i odblokowaniem podkręcenia do 1000/1200. Wrzucam i... komunikat, że zasilanie nie podłączone zaraz po reboocie. Szybka decyzja - odłączę wtyczke od karty... karta działa :D Na nowym biosie OC poszło do 990/1130MHz, zmieniłem jeszcze chłodzenie na AC S2 (do budy niestety nie wchodzi, na biurku ok) i karta już lata na 1000/1130 w miarę bez artów (a jak były to od pamięci). I tu kolejny zonk - zmiana biosu spowodowała, że riva nie działa w XP, ale działa jak działała w Win 7. 2006 robiłem na XP, więc 1000/1130 to max co można było zrobić. Ostatecznie poszło 16600. W win7 karta poszła wyżej, bo Vantage przechodził na 1040/1140MHz -> 10600 pkt.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Próbowałem samemu edytować biosy, ale za każdym razem Windows nie wykrywał karty tzn. działała ale bez sterów, jak je zainstalowałem jeszcze raz -> reboot podczas wchodzenia do Windowsa. Zabawy z tą kartą, a zabawy. Naprawdę wolałbym 4870 na stock i święty spokój ;)

 

Ta karta miałaby sens jedynie podkręcona na 1000/1100 z chłodzeniem pokroju Accelero S1. Tylko wtedy wychodzi zdecydowanie zbyt drogo i nie powala tak czy siak, za tą kasę to tylko 4870 -> Toxic, którego ostatnio miałem z zegarami 780/1000 robił 14000 pkt w 2k6 na E8400 3GHz, także to jest klasa wyżej. Patrzą po specyfikacjach, 4850 i 4770 po OC będą miały praktycznie taką samą wydajność, powiedziałbym nawet, że z 4850 można by więcej wyciągnąć. Ale zupełnie nie wiem dlaczego 4850 jest warta w tej chwili 250, a 4770 chodzą na allegro po 350 i znikają praktycznie od razu po pojawieniu się B-)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku recenzjach XFX z tym chlodzeniem byly temp. rzedu 42~48, a u mnie 10 stopnie wiecej.

Na razie wydumalem tyle ze to moze slabo wyszlifowany radiator. Wyglada jakby byl ciosany toporkiem. Niestety recznie tego nie poprawie bo ma wystajace bolce na sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest ok (każde chłodzenie jest takie). Zobacz czy nie ma kurzu w środku, no i czy masz wentyl wyciągający powietrze z budy pod zasilaczem - to ma spory wpływ na temperatury w środku skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od dawna tu ciszą zaległo to ja się pochwale. Właściwie z nudów postanowiłem podkręcić mojego xfxa. Na boxowym chłodzeniu wyszło 900/1000, czyli nie ma tragedii. Teoretycznie 20% wydajności więcej (FurMark to potwierdził).

Temperatury w idle jak widać i jest praktycznie niesłyszalny. Gram i tak w słuchawkach, więc wtedy hałas nie przeszkadza, a satysfakcja jakaś tam jest :P

post-172102-003633900 1287686168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...