Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Pytaj tego co się tym zajmuje ;) .

Ja już pisałem, że 4770 na obecną chwile to jest mega lol no i te jego 128bit Ddr5 fakt, że to krok do przodu w stosunku do 128bit ddr3 ale kartę potrafi zdławić strasznie, że 4830 na stock zegarach jest prawie tak samo szybki jak 4770 w niektórych grach a w ogóle nie wspominam o 4850 posiłkowałem się testem zapastowanym przez remixa. Także na chwile obecną z zestawów powinien wylecieć 4770 a na jego miejsce 4850 ddr3 powinien się znaleźć ewentualna adnotacja, że dla osób którzy cenią mały poboru prądu muszą polować na 4770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest 14% a nie 5%

Ciekawe jak żeś to obliczył jak sam Xbit którym się posiłkowałeś, podaje że różnica między nimi to 5-7%.

wystarczy zobaczyć jak w niektórych przypadkach 128bit daje się we znaki

Nie same 128bit, ale nisko taktowane pamięci również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, co cytowalem. Chodzilo mi o to, ze za mniej niz 500 zl to 4850 ddr5 bym wzial.

Z tym że nie kupisz 4850 na DDR5 za mniej niż 500zł ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak żeś to obliczył jak sam Xbit którym się posiłkowałeś, podaje że różnica między nimi to 5-7%.

:mur: :mur: :mur:

Dołączona grafika

a czytałeś lekturę do końca?

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po podkręceniu sytuacja nie wiele lepsza :(

A widziałeś ty w ogóle tą kartę? Bo narzekasz na 128bit a nie uwzględniasz wysokich taktów i przepustowości DDR5 czym 4770 skutecznie nadrabia niską przepustowość szyny. Węższa szyna to także niższy pobór prądu i niższa cena (powinna być) ale to już żal do hurtowni i w ogóle za małej podaży kart.

Krótko mówiąc, dwa razy większa przepustowość pamięci dwa razy węższa szyna i wychodzi na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa przyszła :D

siedzi nierozpakowana i dumam nad nią, czy nie sprzedać, bo te wakacje mam uj****e poprawką (jedna, ale wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa przyszła :D

siedzi nierozpakowana i dumam nad nią, czy nie sprzedać, bo te wakacje mam uj****e poprawką (jedna, ale wystarczy)

Ja bym dał od 1pln na allgro o ile masz konto z pozytywami bo inaczej źle się sprzeda a kupił bym coś z serii 5xxx na jesieni albo w przyszłym roku :)

Karta fajna, ale nie za 500zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ty w ogóle tą kartę? Bo narzekasz na 128bit a nie uwzględniasz wysokich taktów i przepustowości DDR5 czym 4770 skutecznie nadrabia niską przepustowość szyny. Węższa szyna to także niższy pobór prądu i niższa cena (powinna być) ale to już żal do hurtowni i w ogóle za małej podaży kart.

Krótko mówiąc, dwa razy większa przepustowość pamięci dwa razy węższa szyna i wychodzi na to samo.

no właśnie nie wychodzi na to samo z resztą poszukaj sobie info o ddr5 128bit i przypatrz się testom i zobaczysz czarno na białym, że jednak podobna przepustowość nie zawsze przekłada się na podobną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś lekturę do końca?

Nie chciało mi się.

W recenzji 4770 twierdzili coś zupełnie innego.

Przejrzałem w tym teście tylko wykresy z gier i stwierdziłem że w żaden sposób nie wyjdzie 14%, i faktycznie chciałbym wiedzieć jak oni to zliczyli, bo wyciągając średnie z każdej gry i uśredniając je wychodzi maksymalnie 10% z hakiem, a po odrzuceniu niegrywalnych trybów to przewaga 4850 nad 4770 wynosi 8,65%. Następna sprawa to że testowali w 1920x1200, wątpię by userzy 4850/4770 często śmigali na takich rozdzielczościach, bardziej przydatne były by tryby 1680x1050 i niższe. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości do kosza można wrzucić cały test stalkera i warheada, bo co komu po tym że 4850 osiąga 50% lepszą wydajność jak FPS-y to odpowiednio 6 i 9?

Już nie wspominam że wybrałeś test w którym 4770 wypada stosunkowo najgorzej na tle 4850, i to bynajmniej nie przez to że art jest rozbudowany i odpowiedni do oceny kart z tego segmentu.

 

BTW: Odnośnie tego testu, ktoś może mi wyjaśnić jakim cudem w DMC4 4890 osiąga nawet o 42,1% lepszy wynik od 4870 1GB?

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach może być jakiś babol ograniczający wydajnośc 4870, coś co mogli przeoczyć a dla 4890 poprawili. Jedynie takie widze usprawiedliwienie tego faktu.

Albo gra jakaś nie teges bo 33% przewagi 275 nad 260 też dość dziwnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do osób piejących zachwyty nad HD4850, to trzeba uczciwe stwierdzić, że karta jest niskiej jakości. Ogromna ilość postów na polskich i zachodnich portalach o przegrzewaniu, resetowaniu, artefaktach i awariach tej karty zniechęca do zakupu. Do ceny hd4850 należałoby doliczyć jeszcze przynajmniej zestaw radiatorków na sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz chyba o pierwszych seriach niereferentów, które nie miały radiatorów na sekcji zasilania. Referent był głośny ale problemów z kartą nie było. Nowe karty niereferencyjne działają poprawnie i są w lepszej cenie od 4770 oraz ich wydajność jest większa. 4770 jest dobrą kartą ale nie w takiej cenie jaką teraz za nią krzyczą.

 

PS. Takie pytanie, miałeś kiedyś 4850 "w rękach"?

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W referentach właśnie temperatura sekcji była odpowiednia bo sekcja sama w sobie była chłodzona. Temp. całej karty była wysoka ale zapewniała stabilną pracę. To pierwsze niereferenty miały problem z grzaniem się sekcji bo nie posiadały na niej radiatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trymek, Trzeba być mega desperatem by kupić ją za 490zł ;)

Asus 4850 po 430zł, więc jeszcze starczy na S1+wentyl 120mm ;)

Swoją drogą dość długo już mamy ten "podatek od nowości". Musi widać wyjść HD5xxx by ceny poleciały.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w połowie lipca dostępność ma się znacznie zwiększyć, pewnie po paru tygodniach ceny znormalnieją. Miejmy nadzieję ;)

 

Tak czy inaczej ja już nie czekam, używanego hd4870 można wyrwać ponizej 500zł.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halp! Uradowany, uhahany po pachy, że udało mi się wydrzeć używanego radka za 400zł zaczynam powoli klnąć. Wszystko rozbiega się o ccc, które instaluje się gdzieś w eter. Pasek postępu leci, nie pisze nic co kopiuje i gdzie, gdzie instaluje. Po restarcie nie ma żadnych ikonek, w program files w folderze ccc jest tylko plik install.ini, nie ma nic w msconfigu w autostarcie... Ktoś wie o co biega? Dodam tylko, że system to xp sp3, proc amd x2. Z góry dzięki za pomoc :)

 

A i każdego kto napsze, że to chłodzenie jest ciche wyślijcie do laryngologa z diagnozą ubytku na słuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worka miałem, doinstalowałem jeszcze vcpp8, bez zmian :/ Instalacja się odpala, pasek "posuwa" się tak dziwnie skokami, na górze nic nie pisze jakie pliki kopiuje. Co dziwne, zaraz po instalacji siedzi jakiś plik atiblabla w autostarcie, szkoda że folder z ccc jest pusty i po restarcie on znika... Co za ścierwo :/ Wykminiłem, że może jest to wina tego, że mój profil w windzie ma nazwę #_$ ;) Framework miał np. problem z wypakowaniem się i uruchomieniem przez ścieżkę zawierającą tą nazwę (w ścieżce miał podane $ zamist #_$ i pisało, że nie może znaleźć okreslonej ścieżki...).

 

Jakieś pomysły? Gdzie w ogóle instaluje się to ccc? Jakby ktoś miał czas i chęci pomóc zainstalować to jakoś ręcznie to podaję moje gg: 1638129, szkoda syfić w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worka miałem, doinstalowałem jeszcze vcpp8, bez zmian :/ Instalacja się odpala, pasek "posuwa" się tak dziwnie skokami, na górze nic nie pisze jakie pliki kopiuje. Co dziwne, zaraz po instalacji siedzi jakiś plik atiblabla w autostarcie, szkoda że folder z ccc jest pusty i po restarcie on znika... Co za ścierwo :/ Wykminiłem, że może jest to wina tego, że mój profil w windzie ma nazwę #_$ ;) Framework miał np. problem z wypakowaniem się i uruchomieniem przez ścieżkę zawierającą tą nazwę (w ścieżce miał podane $ zamist #_$ i pisało, że nie może znaleźć okreslonej ścieżki...).

 

Jakieś pomysły? Gdzie w ogóle instaluje się to ccc? Jakby ktoś miał czas i chęci pomóc zainstalować to jakoś ręcznie to podaję moje gg: 1638129, szkoda syfić w tym temacie

Spróbuj ząłożyć drugi profil o prostej nazwie, zainstaluj (o ile sie uda) i usuń profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co działa w tym zakichanym instalatorze to sprawdzanie, czy poprzednia wersja jest zainstalowana x(

Jakoś nigdy nie widziałem takowej funkcji...może przeoczyłem....

 

A sam sterownik możesz zainstalować? Jak daje rade to zostaw ccc na razie w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do osób piejących zachwyty nad HD4850, to trzeba uczciwe stwierdzić, że karta jest niskiej jakości. Ogromna ilość postów na polskich i zachodnich portalach o przegrzewaniu, resetowaniu, artefaktach i awariach tej karty zniechęca do zakupu. Do ceny hd4850 należałoby doliczyć jeszcze przynajmniej zestaw radiatorków na sekcję zasilania.

http://www.techfanatyk.net/problematyczny-...em-z-problemem/

Poza tym, nikt nie pieje zachwytów nad ATi, podobnie jest z NVidią... ;)

 

A i każdego kto napsze, że to chłodzenie jest ciche wyślijcie do laryngologa z diagnozą ubytku na słuchu

A z NVidią to sama cisza...

FanFix się kłania. Mi Rad 4870 śmiga na 20% i jest cichutko, i chłodnie.... :) W CCC masz opcje ustawiania predkości wiatraka. I już masz spokój.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy palicie 8600 była sama cisza :) Wszystko fajnie i ładnie, jak testują sobie chłodzenie na otwartej budzie, ale przy zamkniętej po godzinie grania mam koło 40* w środku, co daje ponad 90* na rdzeniu przy wentylu na 50%, co znowu objawia się tym, że grafa olewa fanfixa i wentylator zaczyna skakać do 100%. Więc nie - wentylator nie jest ani cichy, ani wydajny. Ogólnie strasznie lansowana jest ta grafa, a tak naprawdę to to nic specjalnego przy tych moich 400zł, a przy >500 to jakaś totalna pomyłka. Byłem na nią zdecydowany tylko ze względu na niską prądożerność (psu chiefteca z 1 linią 17A na 12v).

 

Z drugiej jeszcze strony ten magiczny fanfix działa u mnie tak, że mogę zmienić prędkość tylko raz :D Żeby zmienić drugi, muszę wywalić proces i włączyć panel jeszcze raz. W ogóle nie da się u mnie włączyć panelu z traya drugi raz. Sorry, ale ccc to jakaś pomyłka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...