Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

przy palicie 8600 była sama cisza :) Wszystko fajnie i ładnie, jak testują sobie chłodzenie na otwartej budzie, ale przy zamkniętej po godzinie grania mam koło 40* w środku, co daje ponad 90* na rdzeniu przy wentylu na 50%, co znowu objawia się tym, że grafa olewa fanfixa i wentylator zaczyna skakać do 100%. Więc nie - wentylator nie jest ani cichy, ani wydajny. Ogólnie strasznie lansowana jest ta grafa, a tak naprawdę to to nic specjalnego przy tych moich 400zł, a przy >500 to jakaś totalna pomyłka. Byłem na nią zdecydowany tylko ze względu na niską prądożerność (psu chiefteca z 1 linią 17A na 12v).

 

Z drugiej jeszcze strony ten magiczny fanfix działa u mnie tak, że mogę zmienić prędkość tylko raz :D Żeby zmienić drugi, muszę wywalić proces i włączyć panel jeszcze raz. W ogóle nie da się u mnie włączyć panelu z traya drugi raz. Sorry, ale ccc to jakaś pomyłka jest :)

Palit 8600 nie jest gorącą kartą. Porównaja 8600 z radkiem 4770 ;)

Nie wiem co ci sie dzieje z CCC. U mnie śmiga świetnie, bez problemów. Coś z windowsem jest kopnięte, nie ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy palicie 8600 była sama cisza :) Wszystko fajnie i ładnie, jak testują sobie chłodzenie na otwartej budzie, ale przy zamkniętej po godzinie grania mam koło 40* w środku, co daje ponad 90* na rdzeniu przy wentylu na 50%, co znowu objawia się tym, że grafa olewa fanfixa i wentylator zaczyna skakać do 100%. Więc nie - wentylator nie jest ani cichy, ani wydajny. Ogólnie strasznie lansowana jest ta grafa, a tak naprawdę to to nic specjalnego przy tych moich 400zł, a przy >500 to jakaś totalna pomyłka. Byłem na nią zdecydowany tylko ze względu na niską prądożerność (psu chiefteca z 1 linią 17A na 12v).

 

Z drugiej jeszcze strony ten magiczny fanfix działa u mnie tak, że mogę zmienić prędkość tylko raz :D Żeby zmienić drugi, muszę wywalić proces i włączyć panel jeszcze raz. W ogóle nie da się u mnie włączyć panelu z traya drugi raz. Sorry, ale ccc to jakaś pomyłka jest :)

Przeczytaj link podany wcześniej na techfantyk.pl dotyczy Ciebie jak ulał!

 

U mnie jak miałem AC (przy dowolnej karcie grafocznej) to po zamknięciu obudowy temp spadały. Swoją wypowiedzią udowodniłes tylko tragiczne warunki panujące w Twojej obudowie!

Porównywanie temperatur karty o niskiej wydajności do mocnej karty jest poprostu niepoważne...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ;) Chodzi mi o to, że koniunkcja cisza i chłód w przypadku tego chłodzenia 4770 jest wyssana z palca :) Radiator jest mniejszy (!) niż na palicie 8600, wystarczy porównać ilości wydzielanego ciepła obu tych kart. A w większości testów, jakie czytałem recenzenci chwalili tę kartę za chłod i dyskretne chłodzenie. Byłoby tak jak piszą, gdyby partnerzy zdecydowali się zamontować jakieś ludzkie chłodzenie rodem z niereferentów 4850 (albo lepszego referenta 4770). Nie mam pretensji do ati (no może poza ccc...), mam pretensje do hype'a na tą kartę i opinii o niej wyssanych z palca. Amen :)

 

PS wsadziłem termometr do budy. Po 1h łupania w left4dead wyszło 37* przy 25* w pokoju. Dramatu nie ma jak na obudowę adaxa sprzed ok. 10lat z jednym wentylem na 1.2k rpm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ;) Chodzi mi o to, że koniunkcja cisza i chłód w przypadku tego chłodzenia 4770 jest wyssana z palca :) Radiator jest mniejszy (!) niż na palicie 8600, wystarczy porównać ilości wydzielanego ciepła obu tych kart. A w większości testów, jakie czytałem recenzenci chwalili tę kartę za chłod i dyskretne chłodzenie. Byłoby tak jak piszą, gdyby partnerzy zdecydowali się zamontować jakieś ludzkie chłodzenie rodem z niereferentów 4850 (albo lepszego referenta 4770). Nie mam pretensji do ati (no może poza ccc...), mam pretensje do hype'a na tą kartę i opinii o niej wyssanych z palca. Amen :)

 

PS wsadziłem termometr do budy. Po 1h łupania w left4dead wyszło 37* przy 25* w pokoju. Dramatu nie ma jak na obudowę adaxa sprzed ok. 10lat z jednym wentylem na 1.2k rpm ;)

Moja wina że Polscy dystrybutorzy srają na nasz rynek i wciskają byle co tłumacząc że nie można dostać tej karty? A co do opinii - no cóż, nie moja wina że nie potrafisz oddzielić prawdy od głupstw - musiałeś być naprawdę naiwny kupując tego 4770 z za małym radiatorem - a może ten sprzedający ci podmienił radiator??

Trzeba było kupić 4770 z Czech, z referencyjnym chłodzeniem.

Ja tak sobie kupiłem Palita 4870, nie dość że taniej, to jeszcze mi dawali oferty innych części. I tak, gwarancję jak najbardziej mam.

 

A co do CCC - ściągnij starszą wersję sterowników, ja w przypadku ATI czekam na 2-3 aktualizacje, i dopiero ściągam najnowszą wersję.. Niestety, ATI robi nieco gorsze sterowniki niż NV - ale takich problemów z nimi jak ty, to ja nigdy nie miałem(właściwie to bardzo mało problemów z nimi miałem). Instalowałeś te sterowniki z konta admina??

 

EDIT: O_O to ty naprawde dziwny jesteś, martinek - skręcaj ten wiatraczek w dół, skoro masz 37C po godzinie obciążania karty graficznej!! 30% minimum, a 20% to raj!! O_o

Karty są przystosowane do pracy w 70-80C, nie ma z tym problemów. A skoro masz wiatraczek na 100% to sie nie dziw ze masz i głośno, i do tego jeszcze chłodno - 37C po 1h grania O_o

 

Edit2: Skoro tak bardzo narzekasz, martinek, znajdz mi inna karte ktora po godzinie grania w L4D bedzie miec 37C na rdzeniu O-o Jestes naprawde dziwny, ze narzekasz na glosnosc, skoro nastawiles ten wiatrak na 100% i masz tornado w środku!

EDIT3: Nie wydaje wam sie to troche dziwne ze martinek narzeka na wszystko? Pierw ze jest glosny i goracy, a potem zaraz ze po godzinie grania ma tylko 37C, ale jest nadal glosny....

Chlopie, zamiast narzekasz, napraw sobie windowsa a potem zainstaluj sterowniki, a potem zrób fanfixa - czyli zablokuj predkosc wiatraka na 20-30%.

I bedziesz miec i cisze, i chłodno. I przestan narzekac na swietna karte, po prostu jej nie skonfigurowales - jezeli chcesz narzekac na ATi, to wejdz sobie na jakas strone ati-haters.com i sobie popisz - w przeciwnym razie, jesli nie chcesz narzekac, to posluchaj sie nas, zablokuj predkosc wiatraka - i bedziesz miec i cisze i chlod... ;)

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ;) Chodzi mi o to, że koniunkcja cisza i chłód w przypadku tego chłodzenia 4770 jest wyssana z palca :)

Jaka karta o takiej wydajności ma takie parametry i to na ref?

Chodzi o temperaturę w stosunku do max dopuszczalnej dla tego rdzenia i o bezwzględny hałas.

Jak chcecie porównywać do 8600GT czy GTS to mam taką kartę i jest cicha i chłodna 60C po OC i jej wydajność jest jak by to powiedzieć za mała na dzisiaj. Równie dobrze możecie porównywać do MX440 bo i tak takie porównanie nic nie mówi. Jeżeli chcecie porównać to owszem 9800GTX albo GTX 250 i wtedy będzie ok. Wydajność zbliżona to można rozmawiać o innych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37* mam w obudowie obok grafy, nie na rdzeniu :) Skąd w ogóle ten pomysł, że na rdzeniu? Na WC nie wiem, czy dałoby się takie uciułać w stressie przy 25* w pokoju...

 

Nie narzekam na wszystko. Gdyby na 8600gt sadzali małe kwadratowe gówienka ze śmigiełkiem 4cm to ludzie też narzekaliby na temperatury. Koniec tej głupiej dyskusji bo do niczego nie prowadzi.

 

Natomiast wie ktoś może, czy na tych referentach da się majstrować softowo przy napięciach? W tym przypadku chodzi mi oczywiście o obniżenie napięć, nie kręcenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37* mam w obudowie obok grafy, nie na rdzeniu :) Skąd w ogóle ten pomysł, że na rdzeniu? Na WC nie wiem, czy dałoby się takie uciułać w stressie przy 25* w pokoju...

 

Nie narzekam na wszystko. Gdyby na 8600gt sadzali małe kwadratowe gówienka ze śmigiełkiem 4cm to ludzie też narzekaliby na temperatury. Koniec tej głupiej dyskusji bo do niczego nie prowadzi.

 

Natomiast wie ktoś może, czy na tych referentach da się majstrować softowo przy napięciach? W tym przypadku chodzi mi oczywiście o obniżenie napięć, nie kręcenie ;)

Martinek - zamiast robić problem, zrób tego fanfixa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37* mam w obudowie obok grafy, nie na rdzeniu :) Skąd w ogóle ten pomysł, że na rdzeniu? Na WC nie wiem, czy dałoby się takie uciułać w stressie przy 25* w pokoju..

No szkoda jeszcze żeby było 37C na rdzeniu :blink: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

wsadziłem termometr do budy. Po 1h łupania w left4dead wyszło 37* przy 25* w pokoju. Dramatu nie ma jak na obudowę adaxa sprzed ok. 10lat z jednym wentylem na 1.2k rpm ;)

To jest dramat - dla tego sprzetu wewnątrz! 37st po prostu masakra

Zmien obudowe na solidną dobrze przewietrzaną a wszytko będzie chłodniejsze to i spadną obroty wentylatorów. W takiej saunie to każdy wentyl musi się szybciej kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowali część kontrolerów pamięci przez co 4730 ma tylko 8 jednostek ROP. Nie jest to w takim razie pełny odpowiednik 4830.

Też prawda, ale co gorsza jest w 55nm więc musi żreć dużo i szczekać głośno. W tej cenie to żaden rarytas i po pierwsze nie ten temat.

 

Pierwsza karta graficzna w technologii 40nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol według ich testu zestaw z 4830 ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż z 4770 nie wspominając już o 4730. 4730 w zasadzie jakby pominąć ten pobór prądu to całkiem wydajna jest jak na kartę z 8 ropami.

 

Ps.

Żre dużo prądu bo ma w stresie 1,33v na rdzeniu

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O HD 4770 słów parę.Dołączona grafika

Używam jej od tygodnia i w tym czasie sporo grałem.

Karta jest średnich rozmiarów - nieco krótsza od płyty głównej (ok. 1cm)- zmieści się w każdej obudowie, jednak i tak stanowi znaczną przeszkodę w obiegu powietrza. Wentylator XFX to konstrukcja oparta na wersji "dla dziennikarzy", jednak sama konstrukcja karty jest referencyjna (mniejsza ilość kondensatorów) a wentylator pozbawiony jest heatpipe-ów (pozostały otwory na nie w radiatorze). Główną jego zaletą jest wydmuchiwanie gorącego powietrza na zewnątrz.

Podczas pracy w 2d wentylator ustawia się na 30%. Co powoduje, że jest słyszalny jednak w miarę cichy. Głośność można porównać do wentylatora np. Arctic Cooling 80mm@ 1200rpm. Temperatura karty to 58st. Podczas uruchamiania systemu, czy też startowania gier wentylator przyśpiesza na ok. sekundę do 60% co powoduje, że jest po prostu głośny. Po chwili jednak jego obroty się stabilizują, w zależności od obciążenia na ok. 40-50%. - nie jest wtedy cichy, jednak nie wybija się szczególnie głośnością ponad pozostałe elementy systemu. Chwalony za ciszę na tym forum freezer 64 jest głośniejszy (chwalony niesłusznie, dodam).

 

Te chwilowe przyśpieszenia wentylatora są denerwujące i liczę iż zostanie to poprawione w kolejnych wersjach biosu.

 

Temperatura karty, nawet podczas sesji w furmarku nie przekracza 80st, w grach 75st.

Dodam, iż wentylator po skończonej sesji grania szybko powraca do wolniejszego trybu pracy.

Pamięci na karcie nagrzewają się dość znacznie, choć oczywiście nie ma żadnych błędów w generowanym obrazie.

Jest możliwość wgrania biosu od asusa hd4770 Top i regulacji programowej napięcia w niewielkim zakresie przy użyciu oprogramowania asusa. Jednak liczę iż niedługo pojawi się taka mozliwość np. w Riva Tuner.

 

Duża dla mnie zaletą modelu od XFX jest 3-letnia gwarancja relizowana u producenta na podstawie nr-u seryjnego produktu. Wystarczy się jedynie zarejestrować na ich stronie. Gwarancja ta przechodzi na kolejnego właściciela karty. Wobec zakupów na allegro, gdzie ciężko uzyskać naprawę, jest to duzym ułatwieniem.

 

grałem na następującym systemie:

Phenom X3 8650 (2,3ghz)

Arctic Freezez 64 TC

gigabyte MA770-UD3 (amd 770 +sb 700 s.AM2+)

4gb DDR2 OCZ Integrator (tanie) 1066mhz

Samsung 500GB

2x Arctic Cooling TC 80mm (jeden na wlocie, drugi na wylocie), prędkosć zależna od temperatury w obudowie- najczęściej nie przekracza 1500rpm

Chieftec 360-202 DF (stary, ale jary, choć nieco głośny)

Temperatura w obudowie to podczas upałów 40st, 3x StreesPrime + furmark - 42st.

system to Win. Server 2008 (o dziwo legalny proszę państwa!!)

 

3dmark 2006 - 10700pkt.@ Default

3dmark Vantege - P6080 ( GPU Score- 6222, CPU Score 5691)

Crisis GPU Benchmark, dx10, wszystko na max, AA 8x, 1280x1024 - average fps 18,05

płynność we wszystkich grach jakie odpalałem (m.in. Crisis, GTA4) w najwyższych możliwych detalach, w 1280x1024 jest dobra, ale nie idealna. Zapewne jednym z ograniczeń jest też procesor.

 

@Phenom x3 @ 3,1 GHZ (11,5x 275mhz), GPU@default

3dmark Vantage - P6825 ( GPU Score- 6575, CPU Score 7703)

3dmark 2006 -12085

 

Dane w opisie będą stopniowo aktualizowane.

 

bios od asusa:

Bios Asus TOP HD4770

 

tutaj można ściągnąć narzędzia:

Asus Download Site

 

 

UPDATE 21.VII - Modyfikacja chłodzenia.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Uwaga - Duże Zdjęcia!"

 

Zdecydowałem się zamienić fabryczny wentylator:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Fabryczny cooler został pozbawiony Heat-Pipe co ma zapewne negatywny wpływ na wydajnosć.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Sekcja zasilania.

 

Dołączona grafika

 

Chip. Niestety brak shima, czy jakieś innej ochrony. Fabryczne chlodzenie jest zamontpwane na dystansach.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Accelero po modyfikacji. Należy przyciąć niecały centymetr finów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z nałożonym chłodzeniem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Należy rozgiąc delikatnie finy aby wszedł wtyk 6PIN

 

Dołączona grafika

Temperatury fabryczne:

idle: 52st

furmark: 80st.

 

Temperatury Accelero (80mm wentylator z przodu obudowy@ 1500-1700rpm):

idle: 42st

Furmark:67st.

gry - 55st.

 

Temperatury Accelero bez wentylatora z przodu - otwarta obudowa:

idle: 52st. (tyle samo co na fabrycznym przy 33% rpm wentylatorze)

Furmark: 87 st.

 

Czyli jest bardzo goraco, ale daje radę jedynie konwekcyjnie!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam - mam dylemat - waham się czy kupić Palita Revolution 700 Deluxe czy 2x 4770. Palit wydajnieszy ale gorzej będzie go wymienić na następną serie - 2x 4770 lepiej będzie upłynnić i zakupić coś z next gen :| albo olać to wszystko i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> GTX275 ?

 

komp do zabawy/rozrywki i do liczenia BOINC (ATI daje niezłego kopa w MW@H)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze kwestia czy nie dołożyć trochę (ok.350zł) i zakupić 4870x2 Palita - nie jest tak głośny jak inne 4870x2 a do tego mamy 2gb ramu i 2x 800SP :|

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze kwestia czy nie dołożyć trochę (ok.350zł) i zakupić 4870x2 Palita - nie jest tak głośny jak inne 4870x2 a do tego mamy 2gb ramu i 2x 800SP :|

Mały OT. Jakoś specjalnie trzeba konfigurować BOINC, jakieś biblioteki modyfikować etc bym mógł policzyć na moim radziu? Do tej pory tylko seti liczyłem, ale tam wsparcie jest tylko dla CUDA. Jakie są projekty oprócz MW wspierające ATI?

 

//EDIT

 

widzę, że w MW są dwa projekty zwykły i dla gpu http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway_gpu/. na początku wybrałem zwykłego i liczył na cepie. Potem zmieniłem na gpu i coś im serw leży :/

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm! Owoce dzisiejszej zabawy w oc na rivatunerze:

 

Wyniki z 3dm vantage

Dołączona grafika

 

Ktoś mi może powiedzieć jakim cudem pamięci lecą z 800mhz na ~1110? Tak czy inaczej granie na takim czymś na codzień nie przejdzie bez chłodzenia zasilania - obrzydliwie się grzeje :/

 

 

 

Skrin:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.Czy gdziekolwiek ta karta jest dostępna za normalne pieniądze?TZN grubo poniżej 400zł bo tyle powinna kosztować, a nie ponad 500;/.Dzisiaj sprawdzałem po dostawcach w sklepie ojca i jedną znalazłem za 340, choć już niedostępną, ale znaczy że tyle kiedyś musiała kosztować;).Poza tym nie wiem jak 89USD=500zł no ale rozumiem że jak mała dostępność to na tym chcą zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro rozumiesz to czemu się dziwisz? TSMC do niedawna jeszcze miało problemy z dobrym uzyskiem w procesie 40nm. Ponoć niedawno osiągnęli 60% sprawnych układów z wafla (wcześniej 30%). IMO na 4770 nie ma co czekać. Cała para pójdzie w nowa generacje, a na rynku zadomowią się hybrydy typu 4730 i 4860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...