Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

zamieszczam fotki, może pomogą komuś w opracowaniu Vmoda (o ile dobre fotki :P)

3 zdjęcia kontrolera środek, góra, dół

 

...

a te posty wcześniejsze odnośnie flashowania do pisałeś o flashowaniu do biosu ASUSA czy tylko jakiś update biosu twojej karty?

ja ci mogę napisać że sam bez zmiany napięcia rivatunerem podkręciłem 910/1020 i chodziło bez artefaktów podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, trochę głupio mi pisac w sprawie tego problemu, ale mam kartę 4770 i nie wykrywa jej dobrze program riva tuner ani ATI Trial Tool. Nie mam dostępnego monitoringu ani większości opcji.

 

Sterowniki są ściągnięte i zainstalowane ze strony AMD o numerze 9.11 pod Windows 7 64bit.

 

 

Pytam dlatego, że po zakupie karty zasugerowano mi przesunac suwak odpowiadający za częstotliwośc taktowania GPU z 750MHz do 950MHz, a CCC umożliwia tylko do 830MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, śmiga. :D

Szkoda, że nie oferuje monitoringu, bo to fajna zabawa.

 

Tak jest z riva tuner:

Dołączona grafika

 

 

P9131 to prawidłowy wynik w 3D Marku vantage?

 

 

Tak w ogólę to polecam ta kartę, wcale jej nie słychać i komputer nie przypomina kaloryfera. :) Mam sapphire z zieloną płytką.

Temperatura w idle 42 stopnie, a w 3D 55stopni.

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o 4770 HIS'a? Jest wersja z chłodzeniem iCooler III, ale mi chodzi o tą drugą z 2xDVI.

W testach wypada znakomicie, zwłaszcza jeżeli chodzi o opłacalność. Zastanawiam się nad zakupem, ale nigdy nie miałem żadnej karty HIS. Przeważnie wybierałem karty Gigabyte'a.

Myślicie, że można spokojnie zaufać tej firmie? Jeżeli ktoś z Was ma tą kartę lub inne HIS'a, to jak się sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, wlasnie stalem sie (nie)szczesliwym posiadaczem 4770 od Asus'a w wersji 'Formula'. *Nie*, bo najwyrazniej tandetnie wygladajace chlodzenie chwalone przez recenzentow za cisze nie jest takie ciche, jednak. Niestety dopiero teraz wyczytalem na oficjalnym forum Asusa, ze wersje 'do testow' i 'dla mas' roznia sie, ta druga okrojona jest(podobno) wlasnie o obsluge sterowania obrotami wentylatora i mam wrazenenie, ze od samego wlaczenia i niezaleznie od obciazenia wiatraczek lata na 100(nie widze nigdzie takiej informacji) - a przy tych rozmiarach wiadomo jak to brzmi. Wlasnie zastanawiam sie co z tym zrobic, podeslalem niby maila do Asusowego techu, jak i do sklepu, w ktorym kupilem, ale cos watpie, zeby pomogli, czy byli sklonni do wymiany, a i wiadomo, ze tez nie ma pewnosci, ze model innej firmy bedzie prezentowal wyzsza kulture pracy. Stad tez pisze tu, moze jakas madra glowa cos wymysli, a jak nie, to przynajmniej moze kogos ostrzege przed popelnieniem podobnego bledu.

Druga dziwna sprawa jest fakt, ze po zainstalowaniu najnowszych sterownikow od asusa karta w ATI CCC zglasza 1024mb pamieci, co oczywiscie nie jest prawda. Nie wiem wlasciwie jak to wygladalo na tych 'z plytki'.

Edytowane przez whi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załykaj accelero S1 , nieco przytnij (było w tym temacie) i masz kompletnie pasywną kartę. Działam już tak prawie pół roku i jest ok. Razem z accelero dostajesz komplet radiatorów, jednak i tak trzeba by dokupić choć 4sztuki pod bga, aby okleić wszystko (czyli pamięć i sekcję zasilania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pokombinuj i podłącz zasilanie wentylatora karty na zewnątrz, na odpowiadającą wartość w napięcia - ja preferuję 5V.

Swietny pomysl, bezinwazyjny, ale niestety(nawet google cos nie chce pomoc w poszukiwaniu przejsciowki) wtyczka na karcie mimo, ze tez 3 pin nie pasuje do takich typowych jak w zwyklych wentylatorach - jest znacznie mniejsza, powiedzmy ok polowy. Mozna oczywiscie wyjac same kabelki i izolujac to i owo podpiac je do normalnej wtyczki, ale wolalbym nie ryzykowac utraty gwarancji. Jakis pomysl?;) Edytowane przez whi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym sfabrykować męską końcówkę do której podłączony jest wentylator na karcie. Wziąłbym kabelek z wtyczką od wentylatora taką co się podłącza do mobo. Luźne kabelki zabielił lutownicą (2 kable, lub 3 z kontrolą obrotów):

- bardzo ładne wychodzą z tego końcówki. No i te zabielone twarde końcówki będą udawać męskie gniazdo na karcie. Upewnić się, że nie dojdzie do zwarcia - zaizolować. Powinno zadziałać i żadnej ingerencji w cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JaX CCC

 

ja próbowałem programem MSi ale rdzeń poszedł max 870mhz jak dam 1,2 a jak dam na 1,0 to idzie na 850 - pamieci smigają na 1100 :) oczywisice jest to wersja HIS zwykła bez żadnych przeróbek - pamieci nie chłodzone a rdzeń tylko przesmarowany AC ceramic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś z was karte Radeon HD 4770 HIS icoolerIII? Jeśli tak to jakie ma temp. w idle i w obciążeniu? Ja w idle mam 60C* a podczas grania 75C*. Czy to normalna temp. jak dla tych kart, o których piszą, że są chłodne?

Edytowane przez tomsonis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oliwer21

 

prawde mówisz jak nie ruszam pamieci to rdzeń idzie do 950 :) na seryjnym chłodzeniu przy 1,2v :)

 

ale dziwny przypadek jest tez jak próbowałem podkrecic tylko pamieci nie ruszając rdzenia to nie wydoliły juz 1100 !! ale jak podkreciłem rdzeń do 850 to pamieci smigają na 1100 dziwne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie

Slyszeliscie o HD4770 ktora zajmuja tylko jeden slot ??

Zalezy mi na umieszczeniu 4x4770, a slociki sa jeden kolo drugiego :(

A moze jest jakis knif na przerobienie chldzenia, albo mozna kupic gotowy zestawik ??

Dajcie znac, powoli gotowizne na karty szukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman - powiem ci ze nie widziałem płyty która by miała porty PCX rozmieszczone jeden koło drugiego !! i po co ci az 4x4770 ? nie uzyska sie dobrej wydajnosci bo napewno wszystkie sloty nie mają x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman - powiem ci ze nie widziałem płyty która by miała porty PCX rozmieszczone jeden koło drugiego !! i po co ci az 4x4770 ? nie uzyska sie dobrej wydajnosci bo napewno wszystkie sloty nie mają x8

Chodzi o wydajność w obliczeniach rozproszonych Boinc. A płyta to ma pewnie sloty tak jak tutaj. Jeden przy drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na evga można włożyć siedem...

 

@oliwer21

 

prawde mówisz jak nie ruszam pamieci to rdzeń idzie do 950 :) na seryjnym chłodzeniu przy 1,2v :)

 

ale dziwny przypadek jest tez jak próbowałem podkrecic tylko pamieci nie ruszając rdzenia to nie wydoliły juz 1100 !! ale jak podkreciłem rdzeń do 850 to pamieci smigają na 1100 dziwne :|

Bo to nie jest tak że możesz ruszyć albo jedno albo drugie. Poprostu jak kręcisz jednocześnie to memki staną w pewnym momencie. Zresztą było chyba gdzieś napisane że winą tego jest właśnie wykastrowana sekcja zasilania :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupilem 4770 od Saphire i cos dziwnie sie podkreca...

Rdzen poszedl stabilnie az na 960 ale pamieci tylko do 860

Wszystko ponad 860 konczy sie natychmiastowym czarnym ekranem.

Ma ktos jakis pomysl?

 

A masz jakieś radiatorki na pamięciach lub sekcji zasilania, bo ja nie mam i pamięci sypią artami już przy 850 a dotknąć się ich nieda, sprawdz jak ciepłe są twoje może się poprostu przegrzewaja.

Czym podkręcasz, chodzi mi o program?

 

Dokladnie na tym szafirku mozna podkrecic pamiec do 863. W kazdym!

Jest jakis blad w biosie niestety i jak narazie nie ma rozwiazania chyba :(

Pamieci napewno poszly by spoko wiecej.

 

Hejka, również mam taki problem, że jak podkręce powyżej 860MHz memki, to cały ekran zmienia się w jeden kolor i pomaga tylko restart. Wydaje mi się iż jest to skutkiem jakieś softwarowej blokady.

 

Normalnie karta pracuje na 930/860, jest chłodna, gram wszystko ok, a gdy pamięci dam na 870, to niezależnie od temperatury, wyrzuca kolor na cały ekran.

Podkręcam z użyciem AMD GPU Clock tool, Riva Tuner nie wykrywa karty, a CCC pozwala podciągnąc tylko do 850MHz. Ati Trial Tool nie rozumiem, jakies kosmiczne wartości tam pokazuje.

 

W sterownikach nie widzę zakładki VPU recovery. Czemu jej nie ma? Można to doinstalować aby móc wyłączyć?

 

Czy możliwa jest zmiana biosu na innego producenta??? Inni producenci tezdają pamięci Qimonda? Czy bios z innej karty da wymierny efekt?

 

 

Ps: Od wczoraj mam radiatory na memkach.. i po co? ;/

 

Dołączona grafika

Ps, czemu na innym systemie nie mogę zmienić zegarów z użyciem tego programiku? Wyskakuje error jak na screenie.

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o 4770 HIS'a? Jest wersja z chłodzeniem iCooler III, ale mi chodzi o tą drugą z 2xDVI.

W testach wypada znakomicie, zwłaszcza jeżeli chodzi o opłacalność. Zastanawiam się nad zakupem, ale nigdy nie miałem żadnej karty HIS. Przeważnie wybierałem karty Gigabyte'a.

Myślicie, że można spokojnie zaufać tej firmie? Jeżeli ktoś z Was ma tą kartę lub inne HIS'a, to jak się sprawują?

Ja miałem kiedyś HISa i skopcił się tuż po gwarancji. Ogólnie był to szajs. Ale może już coś poprawili bo to był radeon 9550 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...