Skocz do zawartości
kamień36

Podkręcanie 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego sławnego procka Antka 1700+ 0.13. Nie chcąc szaleć przekręciłem go sobie na 2000+ zwiększając szynę z 133 na 150. I wszystko było ok. do momentu uruchomienia Norton SW 2002.

Jak włączyłem Norton Optimalization Wizard ,to zaczął mi wywalać błędy na twardym dysku ,dotyczące zbyt długich nazw plików. :?: Nie dało się tego naprawić ,mimo ,że pokazywał ,że już naprawione. Wszystko wróciło do normy jak przywróciłem prockowi fabryczne parametry. Czy ktoś wie dlaczego? Nadmieniam ,że poza tym wszystko grało idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za slabe pamieci, a co do podkreceniu go to jak masz zmiane mnoznikow na tej plycie ecs to ustaw na 12,5 i bedziesz mial to samo tylko ze tym razem nie bedzie bledow wywalac. Bo w innym wypadku klania sie zmiana pamieci. Tylko nie mow ze masz DDR333 i powinny na 166 chodzic bo nie wszystkie tak chodza, no chyba ze na jakis marnych ustawieniach timingow mozesz sprubowac. I spruboj tez z nizszymi czestotliwosciami np 145 itd. Co do bledow na dysku to moze byc tez jak kolega nizej napisal za wysoka szyna na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie (nawet bardzo) twoj dysk nie wytrzymal magistrali PCI 37,5MHz - co moze sie zdarzyc gdyz z opisu wynika ze nie jest on najnowszy. Poza tym kontroler dysku na plycie mogl nie wyrobic gdyz plyta do najlepszych nie nalezy. Nie wiem jaka masz zasilke ale po przekreceniu (w co watpie) mogl nie wyrabiac pradowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druss - jak ma PC333 to do 166MHz musza chodzic - jakim cudem mialby nie chodzic skoro sa na tyle certyfikowane??? Jedynie moze miec ustawiony mnozik FSB/MEM 4/5 i wtedy pamieci standardowo chodza na 166MHz a po podniesieniu do 150 juz na 187,5 - tego moga nie wyrobic. Dlatego proponuje zmniejszyc taktowanie pamieci do 133MHz przy FSB 133MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he kolo ma problem bo na tej plycie Ecs nic z niego nie wydoli to jest kt 333 nie ma ani zmiany mnoznika a fsb dziala (tylko dla athlonow :P) tak 133, 140 ,150 z tego co pamietam i tyle chyba nie ma 166 ,...wiec jak mu na fsb 150 nie idzie to juz tyle ...miale ta plyte z tym antkiem i wtedy m,ax to byl 1650mhz a teraz spoko 2100mhz jest ;] jak masz kesz to zmnen plyte ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomnialem dodac ze problem z dyskiem jest dlatego ze masz dzilnik czy tam mnoznik na plycie 1/4 i jest za duze pci dla dysku ...lub pamieci nei wyrabiaja ?? ....no ale w sumie to juz pisali przedmpowcy pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ta płyta ustawia podzielnii.. ale może problem zniknie jak ustawisz na tyle wysokie FSB że się podzielnik zwiększy.. i wtedy PCI bedzie albo niedotaktowane albo na nominalnej częstotliwości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Już wróciłem do nominalnych ustawień proca i tak na razie zostanie. Zastanawiałem się co zmienić w kompie i teraz już wiem - płytkę. Tylko jeszcze mam prośbę ,doradżcie jaka będzie najlepsz ,oczywiście w rozsądnej cenie [ 300-450zł.].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w podpiese ma wszystko co potrzeba jest naprawde wydajna i za jednyne 350 zł ... www.albatron.com.tw tylko lukaj taka jak mam w podpisie a nie ...-8xv bo z v jest okrojona a cena ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druss - jak ma PC333 to do 166MHz musza chodzic - jakim cudem mialby nie chodzic skoro sa na tyle certyfikowane??? Jedynie moze miec ustawiony mnozik FSB/MEM 4/5 i wtedy pamieci standardowo chodza na 166MHz a po podniesieniu do 150 juz na 187,5 - tego moga nie wyrobic. Dlatego proponuje zmniejszyc taktowanie pamieci do 133MHz przy FSB 133MHz.

Kupilem Samsungi DDR333 i poszly na 175 pochodzily tak jkais czas chyba z 2 tygodnie i lipa 145 juz tylko. Takze certyfikowane sobie moga byc :) Zreszta nawet tu na forum czytalm niektorzy na no name`ach nie mogli ustawic 166 na pamieciach tylko mniej musieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktos musial przekleic naklejke - a twoje pamieci widocznie sa uszkodzone - jak moga PC333 chodzic tylko na PC290??? Oddaj na gwarancje - skoro chodzily kiedys na 350MHz to musza i teraz.

 

do kamienia - polookaj za EPOX 8RDA ABIT NF7 SOLTEK FRN-L lub FRN2-L wszystkie okolo 450zl - pozdrawiam. (nastepny w kolejnosci dysk na B V of coz :D) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...