Skocz do zawartości
metal

Dziwny problem!!! :[ hmmm...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak włącze kompa i zaczyna się łądować winXP [professional] [te takie czarne tło z napisem winXP, nadole taki pasek w którym przelatuje takie niebieskie ciulstwo :] heh... to po tym następuje czarny ekran, widać że winXP wywala jakiś komunikat bo widać coś niebieskiego [taki błysk jest] i jakiś tekst i odrazu restart kompa... i pokazuje liste wyboru system awaryjna itd. ... i daje uruchom normalnie i czasami po takiej akcji znowu się winXP nie łąduje tylko restartuje a raz od razu łąpie [ąłduje sie i <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>] :[ ... i co to ma być?! zrobiłem przedwczoraj format i reinstal bo myślałem że winXP coś skashanił ale takie coś znowu jest! :[ eeeh... ostatnio kupiłem se zasilke chiefteca 360w, ale napoczątku po walnięciu zasilki to nie miałem takiego czegoś [zasilka czyma spoko napięcia więc to nie od tego], aaa i ostatnio też z tego co robiłem w kompie to założyłem paste na proc'a, i myślałem że może ujebałem jadro ale nie sądze, bo mam wprawe w zakładaniu radiatora :] heh... czekam na pomoc bo ja już nie wiem co to ma być!? czy to wina winXP czy sprzętowa :[ ... aaa i jeszcze jedna ważna informacja nie mam nic podkręconego :] a może mój hdd jush odchodzi? :[ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinXp sie sam restartuje jak ma jakiś problem.. może sie już sypie po prostu..

możesz spróbować wyłączyć opcje samoczynnego restartu gdzieś w opcjach XP i zobaczyć co sie dzieje

właśnie wyłączyłem opcje "uruchom ponownie" w razie awarii i jakoś narazie winXP <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się odrazu Dołączona grafikaale to chyba chwilowe :[ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kórwa!!! ciągle się komp restartuje jak <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się winXP!!! ja już nie moge!!! co to ma kórwa być?!?!?!?!?! :[ eeeh... nożkę od hdd już przylutowałem dobrze i dalej się kórwa restartuje!!! ale w samym winXP działa spoko bez żadnych krzaków tylko przy włączaniu się po dłużshym nieużywaniu. A zasilka jak ma te wyłączanie przyciskiem to mam ciągle włączone jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m listwę zasilającą :[... może zasilka się nie rozgrzewa czy coś bo raz jak robiłem żę <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>łem zasilacz tym przyciskiem i czekałem chwile to komp się normalnie włączył :] ... ludzie pomóżcie mi bo już niewytrzymam aaa!!! :[ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz legalna wersje??? byly takie lewe, zle zlamane, i z tego co pamietam, po pewnym czasie od instalacji zaczynaly sie wysypywac... autorestary, wstawania co drugi raz itp....

jak masz sp1, to ten problem chyba odpada, bo ponoc tu juz lepeiej lamali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zasilacz. sprobuj inny wlozyc i sprobowac... jak po zmianie bedzie ok to wiadomo kto jest winny :)

Tyle że metal wymienił zasiłke na Chieftec 360w wiec wykluczamy awarię tego podzespołu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę podobny problem tyle że komp się nie restartował tylko wyłączał w kilka sekund po uruchomieniu. Sprawdziłem całego kompa i nic aż po jakimś miesiącu obczaiłem że to wina przycisku power z przodu na obudowie. Naprawiłem przycisk i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę podobny problem tyle że komp się nie restartował tylko wyłączał w kilka sekund po uruchomieniu.  Sprawdziłem całego kompa i nic aż po jakimś miesiącu obczaiłem że to wina przycisku power z przodu na obudowie. Naprawiłem przycisk i działa.

tylko że mi winXP wywala jakiś błąd po łądowaniu winXP i restart kompa...

:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tak gdy zainstalowalem ktores (niepamietam :) ) detonatory z serii 43 (chyba z lutowego chipa!). Detonator destroyer i 40.72 WHQL i po sprawie. Pokompbinuj z driverami lub dirextami - kumplowi na dx9 cos takiego sie dzialo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz legalna wersje??? byly takie lewe, zle zlamane, i z tego co pamietam, po pewnym czasie od instalacji zaczynaly sie wysypywac... autorestary, wstawania co drugi raz itp....

jak masz sp1, to ten problem chyba odpada, bo ponoc tu juz lepeiej lamali...

o tym slyszalem.. ale nigdy nie doswiadczylem tego osobiscie ....... na szczescie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że nic nie masz kręcone to pamięci raczej odpadają. Ja bym stawiał albo na MOBO albo na HDD. Jak masz możliwość to podepnij jakiś inny twary i zobaczysz. Ale w 50% przypadków taki dziwne restarty to wina MOBO pozostałe 50% to inne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem zasilke chiefteca na tą moją starshą zasilkę i już kilka razy <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>łem kompa i działa normalnie, nie ma żadnych restartów :] heh...

:[ ale co to ma kórwa być?! zasilka chiefteca? aaa... bo na zasilce jest włącznik i ja mam go ciągle włączonego jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m listwe zasilającą! a to ma jakiś wpływ?! czy trzeba za każdym wyłączeniem i właczeniem <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>ć i wyłanczać sam zasilacz tym przyciskiem?! bo jak tak to jest popierdzielone! :] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie to samo , czasami restartuje sie przy uruchomianiu windowsa , dziwna sprawa bo restartuje sie tylko jak wlaczam kompa i to nie zawsze , jak sie raz zrestartuje to za nastepnym razem odpala sie normalnie , jesli chodzi o prace jusz w systemie to nie ma zadnych problemow , system chodzi caly dzien na wysokich obrotach i zadnych zwisoe , tylko wlasnie czasami przy startowamiu , co to może byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...