Skocz do zawartości
Gość

Dysk 5400 Vs 7200, Czyli Co Wybrać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna dysku twardego do laptopa Asus F2J.

Potrzebuję coś z przedziału 250-320 GB.

 

Pytanie fundamentalne:

Czy rzeczywiście dyski 7200 są dużo bardziej głośniejsze niż 5400?

 

Aktualnie mam Hitachi 80GB 5400 i jego decybele mi odpowiadają. Odczuję dużą zmianę przy przesiadce na 7200 Samsunga albo Seagate'a?

 

Przejrzałem już kupę testów z HDTach i HDtune i naprawdę nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim FS mialem dysk 5400 tez FS, po wymianie na dysk 7200 samsunga jest slyszalna roznica, 7200 jest glosniejszy. Jesli chodzi o wydajnosc, szczerze jakiejs wielkiej roznicy nie odczulem, moze troche szybciej mi sie system laduje.. Moze poszukaj jakiegos dysku 5400 z zapisem prostopadlym czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego używasz laptopa? Jeśli nie masz bardzo wygórowanych wymagań wydajnościowych, to skłaniałbym się ku 5400. 7200 jest wydajniejszy, ale oprócz hałasu potrafi się też bardziej nagrzać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie mam spore, jeśli chodzi o wydajność. Wykonuję dużo operacji na plikach. Do tego lapek często chodzi 24h na dobę ściągając coś i konwertując. Jak bardzo może się nagrzać taka 7200? Obecnie mam Hitachi 80gb 5400 i maks to 35 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie samsung w normalnej 15 godzinnej pracy temp w granicach ~41*C. przy defragmentacji ~51*C

zdecydowanie polecam dyski 7200 "nowej generacji".

w codziennym prostym komputerowaniu może tak różnicy nie czuć ale ... przy nietypowych operacjach dyskowych micha zawsze uśmiechnięta jak coś się szybciej skończy robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tego Seagate'a 7200 i powiem szczerze, że był to strzał w dziesiątkę! Dysk chodzi ciszej niż mój wcześniejszy Hitachi 5400!

 

A do tego widać różnicę w działaniu systemu. Zdecydowanie szybciej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dolozyl pare stowek, i kupil sredniej klasy ssd - PQI czy Core2 czy ktory tam Ci by pasowal - wydasz 600..700 stowek max (za 60gb) i masz superszybki laptop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec, ze jestem srednio zadowolony z mojej 7200tki. Mam teraz Momentusa 7200.4 a wczesniej mialem 7200.3 i oba przenosza mi wibracje na kompa i sa dosc glosne...co prawda mam laptopa 13,3".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, jaki dysk 2,5" będzie najcichszy? :/

Porównując ST9320325AS i Fujitsu MHZ2320BH-G2 (obydwa 5400) mogę powiedzieć ze ten 1-szy jednak jest odrobinę słyszalny a 2-gi bezgłośny;

obydwa w lapkach hp.

jak tylko będę miał możliwość porównam ich wydajności.

Edytowane przez cedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam ST9320423AS (7200.4)

jest najlepszy ze wszystkich dyskow jakie mialem, czyli samsung (nie pamietam modelu ale 320gb-5400), 5400.3 oraz WD2500BEVT

jest cichutki, nie klika jak samsung czy WD

i do tego szybszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy ST9500420ASG tylko nie wiem jak pracuje. To też 7200.4 jak ten ST9320423AS wyżej ale czy będzie taki dobry jak on?

Ma ktoś wiedzę na ten temat?

 

@greg505 - czy oprócz ciszy jakieś wibracje są? Jak z temperaturą?

Edytowane przez cedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do wczesniejszych 5400 to nie ;)

 

jak uruchomilem dysk poza laptopem to slychac tylko szym talerzy - w lapku juz tego nie slychac.

 

podczas normalnej pracy temp ok 41-43

wczoraj przy kopiowaniu ok 200GB danych doszlo do 51.

 

z tego co czytalem to w ASG zdarzalo sie irytujace klikanie, ale tez nie we wszystkich modelach

 

btw, tez sie zastanawialem nad ta 500, ale po moich ostatnich przejsciach z dyskami stwierdzilem ze jednak troszke za duzo danych do stracenia ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...