Skocz do zawartości
srekal34

Połączenie Cyfrowe Do Amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do sprzętu z podpisu(HTPC) podłączam poprzez spdif elektryczne amplituner i dźwięk leci z kolumn. Rzecz w tym, że zastnawiam się, czy jakość dźwięku na lepszej karcie dźwiękowej niż zintegrowana byłaby lepsza, czy też do amplitunera lecą tylko dane i to on zajmuje się dekodowaniem dźwięku? Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Twojego sprzętu zauważyłem, że masz SB Audigy. Zrób test samemu w Audigy też jest SPDIF. Wystarczy, że podłączysz amplituner do wejścia mikrofonowego w Audigy mały jack mono (to gniazdo pełni rónierz rolę wyjścia SPDIF). Problem ze sterownikami możesz mieć na Viscie, bo w niektórych sterownikach do Audigy pod Viste nie ma opcji włącz SPDIF, ale troche cierpliwości i poszukania odpowiednich sterowników a na pewno zagra. Ja sam posiadam podobną płytę główną i Audigy też mam dżwięk przez SPDIF i wg mnie różnica jest na korzyść Audigy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do sprzętu z podpisu(HTPC) podłączam poprzez spdif elektryczne amplituner i dźwięk leci z kolumn. Rzecz w tym, że zastnawiam się, czy jakość dźwięku na lepszej karcie dźwiękowej niż zintegrowana byłaby lepsza, czy też do amplitunera lecą tylko dane i to on zajmuje się dekodowaniem dźwięku? Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

od audigy 1 każdy amplik bedzie lepszy ;) także korzystaj że spdif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to przy polaczeniu SPDIF leca dane cyfrowe, wiec DAC karty nie ma znaczenia.

I o taką odpowiedź mi chodziło. A komp z sb audigy stoi w drugim mieszkaniu, więc nie mam jak tego sprawdzić ;) a nie chce mi się wyjmować jej z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to przy polaczeniu SPDIF leca dane cyfrowe, wiec DAC karty nie ma znaczenia.

 

Tak tak, a świstak siedzi i zawija w sreberka :D

Porównaj sobie kilka cyfrowych transportów, to zmienisz zdanie. Wydaje się mało racjonalne, ale niestety - rzeczywistość pokazuje co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem gdzie indziej. Jak ktoś nie wierzy, to jego sprawa. Jakby co - zapraszam na odsłuch. Jak nie, to żyjcie sobie w nieświadomości ;)

Skoro jest różnica to chyba należało by określić/zbadać co jest jej powodem i ew. wyeliminować problemy. Bo teraz nawet jeśli słyszysz że jest różnica to i tak nie zmienia faktu że żyjesz w (słodkiej) nieświadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale, co jest problemem ;) Jakość zasilania, zegar i synchroniczny tryb pracy (transporty na USB)

Jak jakość zasilania może wpłynąć na sygnał wysłany przez SPDIF ? (nie odbierz tego jako jakiś atak - po prostu pytam) Weźmy np. SPDIF płyty głównej zasilanej przez zasilacz wysokiej klasy ... nie wiem co tu się może "stać". Już prędzej może być jakiś "szum" wywołany jakimś napięciem na ekranie coax (już naciągam) ... a co w takim razie przy optyku gdzie jakiekolwiek różnice potencjału/szum elektryczny istnieć nie może.

 

Zegar więc myślisz o jitter - przy 44,1k 16 bit jest teoretycznie możliwy do usłyszenia ... przy 96 khz-192khz 24 bit jest on nie możliwy do usłyszenia (transmisje dochodzące do kilkunastu mbit/s - można policzyć ile max teoretyczny jitter mógłby popsuć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakość zasilania może wpłynąć na sygnał wysłany przez SPDIF ? (nie odbierz tego jako jakiś atak - po prostu pytam) Weźmy np. SPDIF płyty głównej zasilanej przez zasilacz wysokiej klasy ... nie wiem co tu się może "stać". Już prędzej może być jakiś "szum" wywołany jakimś napięciem na ekranie coax (już naciągam) ... a co w takim razie przy optyku gdzie jakiekolwiek różnice potencjału/szum elektryczny istnieć nie może.

Ale jakby byl szum, to do pewnego poziomu nic by nie zmienial, a potem calosc i tak by sie rozlazla, bo stosunek sygnal/szum spadlby ponizej progu detekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ależ ty uparty o te zasilania i inne bzdury - GDYBY COKOLWIEK MIAŁO MIEC WPŁYW NA POŁĄCZENIE CYFROWE TO NIE MIAŁBYŚ INTERNETU Z TEGO SAMEGO POWODU

więc zejdź na ziemię - cyfra to cyfra i jak wystąpia jakiekolwiek przekłamiania to odrazu o tym usłyszysz(trzaski)

 

a jak co nie jest tak z twoim transportem to weź sobie cyfrowy out wczep w cyfrowy in, zgraj i porównaj przez odwrócenie fazy z plikiem z którego odtwarzłeś - ma wyjśc ZERO(cisza) i wyjdzie........chyba że twój sprzet to kaszana

sprawdzałem na kilku interfejsach i żaden nic nie przekłamał......

 

powiedz jeszcze że ślepy test odsłuchowy wykazał różnice to pęknę ze śmiechu(każdy słyszy inaczej i im dłużej słucha danej rzeczy tym inne szczegóły przeciągaja uwagę, a i ucho się przyzwyczaja - to jest naukowo udowodnione w stosunku do tych bredni które szerzysz)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...