Skocz do zawartości
anzelmo

Rozbudowa Pamięci W Toshibie A100-232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze nabyć 2Gb (2x1GB) RAMu do Toshiby A100-232, od 2godzin szukam w google i nie wiem juz nic . Dlatego prosze powiedziecie mi, czy w tym laptopie zadziałają zwykłe kości Kingstona/Goodram 2x1GB? Bo jedni piszą że muszą być dedykowane, które jak wiadomo kosztują o wiele więcej niż zwykłe, a inni, że byle jakie zadziałają.

 

Dzwoniłem do jakiegoś sklepu i człowiek powiedział, że dlatego, że to Toshiba nie może zapewnić, że pamięć będzie działać.

 

Wymieniałem już ram w kilku hp, fsc, zawsze Kingston lub GoodRam i nigdy nie było problemów. Z Toshibą jest inaczej?

 

Jeżeli teraz w tym komputerze są pamięci 533Mhz to czy muszę kupować pamięci 533Mhz czy mogę jakieś szybsze, np 667 czy 800Mhz?

 

 

Pozdrawiam,

anz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każde ddr2 sodimm powinny pasować, idź do jakiegoś sklepu komputerowego i niech ci obrazu założą. Jak będzie działać to bierz.

Właśnie też tak myślę, ale nie mam możliwości zabrać tego komputera. Ale DDR2 800 pójdzie tam, gdzie max to 533? Na PC to jasne, ale jak z lapami to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść (pamięć 800 czy nie 800 będzie chodzić i tak na 533), chyba że lapek wyjątkowo wybredny. Jak masz wątpliwości to nie kupuj 800MHz.

To ten lapek wybredny, z Kingstonem 667 sie nawet nie bootuje :/.

 

Ale z Nanya 533Mhz działa jak marzenie ;)

Edytowane przez anzelmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...