Skocz do zawartości
Makthom

Asus P5k Ws Ciągły Restart Po Flashowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem sobie tę płytę i od razu problem. Nie rozpoznawała e5200, za stary bios. Próbowałem wgrać najnowszy (12), nie dało się, Dopiero z serio 8 zaskoczył. Ponieważ ciągle to był stary bios, a ezflash nie rozpoznawał pliku, spróbowałem zaktualizować pod windowsem (Vista 64). Wiem, wiem.Ale sporo się zmieniło i powinno to być bezpieczne. No właśnie, powinno. Erase ok, writing ok, veryfing failure. Plik na pewno dobry, zresztą program zatwierdził.

W tej chwili mam ciągłe restarty, co kilka sekund trwające też kilka sekund. Wyjęcie baterii nie pomogło, podobnie jak reset CMOS. Płyta nie wchodzi do BIOS. Wszystko się kręci, załącza i zaraz potem wyłącza.

Czy jest jakieś vademecum na to? Czy zostaje tylko wizyta u programatora biosu? Może ktoś to robi w Lublinie?

Z góry dzięki za wszelaką pomoc. Naprawdę się przyda... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sie sporo zmienilo czy nie, nigdy nie flashuj biosow pod windowsem o ile naprawde nie musisz... blad jaki zaobserwowales to rownie dobrze moze byc np. uszkodzona kostka, jest to zdarzenie losowe podobne do uszkodzonego biosu w fabrycznie nowej płycie - raz na tyle i tyle przypadków też ma miejsce.

 

P5K WS nie ma biosu w postaci tradycyjnej kostki plcc tylko te male z 8 nozkami soic o ile dobrze kojarze nazwe, flashowane przez zlacze SPI - na szybko znajdziesz taka usluge na allegro. uszkodzenie jako takie rowniez podlega bezplatnej naprawie gwarancyjnej w serwisie.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...