Skocz do zawartości
tOOrOp

Przyspieszenie Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! mam internet radiowy 512Kb/s, kablem jest podlaczony do skrzynki na dachu ktora pelni role odbiornika. predkosc podczas sciagania wynosi ok 55Kb/s jest dosc malo bo moj kolega ma taki sam i ma duzo wieksza predkosc:( czy da sie jakos ten net przyspieszyc- programem czy jakies opcje pozmieniac a moze kupic karte sieciowa bo mam ta z plyty glownej:( prosze pomozcie!! z gory dzieki za info:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo wieksza predkosc to nie wiem bo w teorii z lacza 512 mozna sciagac max 64KB/s ale z drugiej strony na tak slabym laczu znaczenie ma najmniejsza roznica.

Stawiam ze po prostu masz za slaby sygnal a u kumpla jest lepszy (o ile nie korzysta z tej samej 'skrzynki na dachu' co ty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić miarodajny test, to zacznij przy pomocy FlashGet ściągać jakiś mało popularny plik ze strony www, na której jest dobry transfer.

Upewnij się, że kumpel ma ten sam pakiet i że ma o tej samej porze (sic!) inny transfer niż Ty.

 

Co rozumiesz przez korzystanie z tej samej skrzynki? Macie wspólny "odbiornik" i rozdzielone łącze przy pomocy routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy ta sama skrzynke tzn: mam na dachu skrzynke do ktorej jest podpieta cala ulica korzystajaca z tego internetu co ja. podobna ta skrzynka rozdziela 5gb na wsztstkich. i kazdy ma inna predkosc pobierania a ma taka sama predkosc intenetu:P czy jakis program to jakos zmieni?? czy mi kompa spowolni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj czegos takiego

 

Klikamy Start >> Uruchom. Wpisujemy gpedit.msc. Przechodzimy do folderu:

Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram

pakietów QoS. Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie

ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%,

klikamy Zastosuj i restartujemy komputer.

kumpel testowal i zwiekszylo mu ponoc troche transfer u mnie bylo bez zmian. niektore antywirusy np avira (jedna z dodatkowych usług) ograniczaja transfer moze to wina twojego kompa

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Witam!! mam internet radiowy 512Kb/s, kablem jest podlaczony do skrzynki na dachu ktora pelni role odbiornika. predkosc podczas sciagania wynosi ok 55Kb/s jest dosc malo bo moj kolega ma taki sam i ma duzo wieksza predkosc:(

Ileż można wałkować ten sam temat?

512kbit/s = 62.5KB/s MAX

Taki wynik jest jednak nie do uzyskania, ponieważ ruch odbywa się w 2 kierunkach + oprócz danych część przepustowości pochłaniają ramki różnych protokołów. W niektórych sytuacjach programy pokazują wyższy transfer, ale jest to głównie efekt błędu pomiarów, działania lokalnego cache, niedoskonałości działania QoS u providera. Niektóre programy pokazują też transfer danych po rozpakowaniu - co daje efekt większej przepustowości.

 

55kb/s jest całkowicie normalnym wynikiem - zamiast szukać dziur w filtrach providera, wirusów i innych bzdur najlepiej poprostu wykupić szybszy pakiet.

 

Poza tym warto sobie zainstalować dobrego firewalla - sam windows oraz większość chyba gier i programów codziennego użytku zaśmieca sieć bez wiedzy i kontroli użytkownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Tu by należało wspomnieć nieco historii: 1bit/s = 1baud, 1kbit/s = 1000baud Ja osobiście uważam że to równie głupie jak pomysł z "udziesiętnieniem" KB, ale raczej nie ma sensu kłócić się z zasadami zaszytymi w firmware kilkuset milionów urządeń ;) KB natomiast jest powszechnie uznawany za 1024B - powszechnie, znaczy wszyscy tak uznają, tylko producenci HDD widzą a różnicę między KB na dysku i KB w pamięci cache :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...