Skocz do zawartości
gacus24

Jakie Są Najlepsze Tarcze I Klocki Hamulcowe Do Poloneza 1.9 Gld?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wyczaiłem tarcze Brembo do Poldka i kusi mnie żeby je kupić a do tego klocki Ferodo Premier :) Co myślicie o takiej konfiguracji? :)

Wprawdzie mam dwa razy lżejszy pojazd, ale powyższy tandem (Brembo + Ferodo) założyłem kilka dni temu i po pierwszych szlifach na mieście widzę, że w stosunku do serii poprawa jest znaczna. Nie wiem jeszcze jak w trasie, bom się nie wypuszczał.

Do tego czerwona "gaśnicowa" farba na zaciski i bębny i zyskałem +5 KM i +30% do lansu :>

Tarcze w motoryzacyjnym byly kupione. A plyn bym wymienil... tylko na 99% przy odpowietrzeniu ukrecil bym te odpowietrzniki na zaciskach.

Nie pitol, dużo WD-40 przed zabiegiem na same odpowietrzniki, dobry klucz, odrobina szczęścia i nie ukręcisz. Mi się nie udało ukręcić, a ponieważ mam samochód po trzech kobietach, nie sądzę, by którakolwiek z nich to wcześniej robiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tandem Brembo + Ferodo Premier :) Mam nadzieję że odczuję różnicę w stosunku do seryjnych hamulców Polonezoskich :) O ile to coś można nazwać hamulcami :)

 

Z Twojego postu wnioskuję że z tyłu masz bębenki, jeśli więc po założeniu tarcz Brembo na 1 oś i klocków Ferodo zauważyłeś różnicę to mam nadzieję że ja też ją zauważę :) Jakie hebelki miałeś w standardzie w swoim aucie? Chodzi mi o markę tarcz / klocków.

Edytowane przez gacus24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie hebelki miałeś w standardzie w swoim aucie? Chodzi mi o markę tarcz / klocków.

Zardzewiałe Plus Pro.

 

A poważniej - chyba wszystko seryjne Fiata, niestety z powodu dużej ilości rdzy nie byłem w stanie niczego odczytać. Zresztą krótko po demontażu wybrały się w podróż marzeń na wózku złomiarza :>

 

Z tyłu wymieniłem bębny, szczęki i sprężynki na nowe, ale tylko bębny są fiatowskie, reszta to zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam tarcze i klocki już w domu :) I mam też pytanko :) Po czym poznać że te tarcze są oryginalne a nie wyprodukowane w naszym kraju? Podobno nasze krajowe są kiepskiej jakości. Prawda to czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich były na opakowaniach napisy w języku makaroniarzy, więc jest to jakaś wskazówka. Oczywiście nic nie szkodzi przepakować szajs we włoskie pudełka albo małymi żółtymi rączkami wyprodukować takie pudełka.

 

Pewna jest tylko śmierć i podatki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby odpowiedzieć mi na pytanie czy GOODRIDGE robi przewody hamulcowe do Poloneza? Oczywiście chodzi mi o mój model czyli 1.9 GLD z systemem hamulcowym Bendix :) Jeśli tak to poprosiłbym o linka do nich bo ja mimo uważnego szukania nie mogę ich znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...