Skocz do zawartości
Mat3o

Mysz Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Tak jak w temacie. Poszukuję dobrej myszki dla gracza w granicach od 130 do 150zł (może 160). Myślałem może o jakimś Razerze z serii 'Diamondback' albo 'DeathAdder'. Drugą opcją była MX518 ale nie jestem pewien czy zmieści się ona wraz z moją dłonią na półeczce na "klawiaturę" (pod biurkiem).

 

Co myślicie?

Edytowane przez Mat3o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawie rok czasu myszkę A4 Tech XL-750B i byłem z niej bardzo zadowolony tylko że nie chciała grać z moim lapkiem (nie uruchamiał się gdy siedziała w porcie usb). Jest to mój absolutny faworyt wśród myszy dla graczy. Była bardzo wygodna a przyciski w sam raz. Teraz mam Razera Death Adder i powiem tylko jedno - chciałbym wrócić z powrotem do A4 Tech. Ta myszka wg mnie jest nie dla graczy - przyciski boczne w ogóle mi nie pasują mimo iż mam ją ponad 2 miesiące to nie dam rady ich używać ( a muszę napisać że gram dość dużo w sieciówki typu COD 4 i 5).

Na twoim miejscu odwiedziłbym jakiś sklep który ma w/w myszki i wziął je do ręki. W ten sposób sprawdzisz czy "ci dobrze leży". Ja mimo iż to zrobiłem to nie jestem zadowolony z Razera DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

[...]ale nie jestem pewien czy zmieści się ona wraz z moją dłonią na półeczce na "klawiaturę" (pod biurkiem).

Co myślicie?

BuaHAHAHHAHHAhhahhahaha

 

zanim kupisz myszkę oberwij tą półeczkę w ch. i wywal przez okno

 

jeśli nie zmienisz podejścia do sprawy to cobyś nie kupił i tak będziesz zadowolony

 

ten link może Tobie się bardzo przydać, ale dopiero po tym jak oberwiesz półeczkę na myszkę LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Razera Death Adder i powiem tylko jedno - chciałbym wrócić z powrotem do A4 Tech. Ta myszka wg mnie jest nie dla graczy - przyciski boczne w ogóle mi nie pasują mimo iż mam ją ponad 2 miesiące to nie dam rady ich używać ( a muszę napisać że gram dość dużo w sieciówki typu COD 4 i 5).

nie jest dla graczy? co Ty powiesz? no znawca prawd absolutnych...

ja jestem graczem i mi akurat DA pasuje idealnie a zwłaszcza właśnie jego klawisze boczne i rolka... i co powiesz?

dla mnie akurat wszystkie A4 Techy mają właśnie fatalne klawisze boczne - zbyt małe i z mało kontrolowanym klikiem - ale to moja SUBIEKTYWNA opinia

nie wal textów bez sensu - skoro nie jesteś jakąś wyrocznią ani nawet autorytetem to jak wypowiadasz SUBIEKTYWNĄ opinię to zaznacz to jakimś wstępem albo komentarzem na końcu...

myche trzeba wymacać - bo np. mi nawet MX510 nie leżała a potem próby z MX518 również kiepścizna z uwagi na fatalną rolkę...

kazdy jest po prostu inny - macaj i zrób szybowca z tej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

nie jest dla graczy? co Ty powiesz? no znawca prawd absolutnych...

ja jestem graczem i mi akurat DA pasuje idealnie a zwłaszcza właśnie jego klawisze boczne i rolka... i co powiesz?

dla mnie akurat wszystkie A4 Techy mają właśnie fatalne klawisze boczne - zbyt małe i z mało kontrolowanym klikiem - ale to moja SUBIEKTYWNA opinia

nie wal textów bez sensu - skoro nie jesteś jakąś wyrocznią ani nawet autorytetem to jak wypowiadasz SUBIEKTYWNĄ opinię to zaznacz to jakimś wstępem albo komentarzem na końcu...

myche trzeba wymacać - bo np. mi nawet MX510 nie leżała a potem próby z MX518 również kiepścizna z uwagi na fatalną rolkę...

kazdy jest po prostu inny - macaj i zrób szybowca z tej półki

LOL , bo Ty jestes. Znalazl sie piewca prawd objawionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

np. mi nawet MX510 nie leżała a potem próby z MX518 również kiepścizna z uwagi na fatalną rolkę...

nie chciał bym się kłócić ale akurat seria mx pod względem mechanizmu rolki i jego niezawodności plasuje się dużo wyżej jak jakakolwiek inna myszka, i nie jest to kwestia moich własnych preferencji tylko istoty działania tego mechanizmu, wystarczy rozebrać takiego DA i mx518 porównać jak to wygląda i wszytko staje się jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam razer DA i jak dla mnie bardzo dobra myszka.

 

Ile to bylo sporow na temat: Razer DA a Logitech mx518... ja mam DeathAddera, brat ma Mx518, on uwaza, ze ten Logitech to najlepsza myszka jaka moze byc, a moj razer to g*wno,

 

Moje zdanie jest takie... razer wypas, mx do d*py... jaki wniosek?

 

Lepiej nie pytac o rzecz tak bardzo indywidualna jaka jest myszka, moze byc tak, ze kupisz to co wiekszosc ci podpowie, a okaze sie ze w ogole ci nie przypasuje, oczywiscie moze byc tak, ze podpasuje, ale po co ryzykowac?

 

Tak jak pisali wczesniej, musisz wymacac sobie myszke i sprawdzic ktora lepiej Ci pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz to rzecz nie do końca indywidualna/zależna wyłącznie od gustu - np. kto lubi myszy z błędami trakcji, akceleracją , gubieniem się przy ruchu np. 1 m/s itd. ?

 

Nawet rozdzielczość nie jest indywidualna (im więcej tym lepiej - a czułość zawsze można dobrać).

 

Kolejna nieindywidualna rzecz to możliwość programowania myszy.

 

Tak na dobrą sprawę jedyną indywidualną kwestią w myszce to jej kształt - reszta jest mierzalna itd.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mysz to rzecz nie do końca indywidualna/zależna wyłącznie od gustu - np. kto lubi myszy z błędami trakcji, akceleracją , gubieniem się przy ruchu np. 1 m/s itd. ?

Zawsze mnie to zastanawialo bo sam lubie grac i to czesto dlugo , a mam zwyklego SWOPA 80 i tego nie widzialem - dzis kosztuje 25 zl , wtedy okolo 60 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL , bo Ty jestes. Znalazl sie piewca prawd objawionych.

a czy ja gdzieś napisałem, że jestem piewca? i wiem wszystko? wyraźnie napisałem, że mychy trzeba wymacać i dopiero wybrać bo każdemu pasuje/nie pasuje coś innego... - moja rada - czytaj i staraj sie zrozumieć - no chyba ze oczy masz za daleko od mózgu... bywa - na dodatek to jest temat z prośbą o poradę - udzieliłeś autorowi jakiejś? nic nie wnosisz swoimi żałosnymi tekstami... więc może oszczędź nam swoich bezmózgich wypowiedzi ...żal normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz to rzecz nie do końca indywidualna/zależna wyłącznie od gustu - np. kto lubi myszy z błędami trakcji, akceleracją , gubieniem się przy ruchu np. 1 m/s itd. ?

hmmm... wszystko jest jednak kwestią gustu... można się przyzwyczaić do wszystkiego- sam jak dostałem pierwszą mysz optyczną media techa byłem zachwycony-dzisiaj wiem że była to tragiczna mysz-ale przez lata (dopóki nie kupiłem lepszej) uważałem ją za niezła.... (a miała 400dpi i akceleracje wsteczną i skopane stery.....z nimi to była tragedia)

 

i tak ze wszystkim-jeśli się uprzesz to możesz się przyzwyczaić do wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a czy ja gdzieś napisałem, że jestem piewca? i wiem wszystko? wyraźnie napisałem, że mychy trzeba wymacać i dopiero wybrać bo każdemu pasuje/nie pasuje coś innego... - moja rada - czytaj i staraj sie zrozumieć - no chyba ze oczy masz za daleko od mózgu... bywa - na dodatek to jest temat z prośbą o poradę - udzieliłeś autorowi jakiejś? nic nie wnosisz swoimi żałosnymi tekstami... więc może oszczędź nam swoich bezmózgich wypowiedzi ...żal normalnie

Zastanow sie nad tym co sam napisales w kontekscie tego co ja Ci cytowalem odnosnie tego co kolega pisal... Widac , ze sam chyba nie zrozumiales. Trzeba wymacac? Tak , to ze Tobie cos pasuje pewnie automatycznie oznacza , ze kazdemu. W ogole przeczytaj jeszcze raz to co wyboldowalem bo zwracasz sie do niego w sposob szyderczy , a tymczasem sam autorytetem to TY nie jestes.

 

Czy temat z porada musi automatycznie oznaczac doradzanie na sile? Zreszta - wyzej pisalem ,ze sam gram bardzo duzo i mam swopa 80l. Zapewne bedziesz mial wiecej killsow z "pro" myszka. Tak , polecam Swopa skoro juz az tak to boli w oczy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Radzę zakończyć te wycieczki osobiste, bo inaczej zacznę rozdawać prezenty.

 

2. Też mi się nie wydaje, aby rodzaj myszki robił ogromną różnicę w grach. Zdecydowanie większą przewagę ma ten, kto gra ciągle tą samą myszką, ma ją dobrze ustawioną i "wyczutą", niż ktoś kto kupuje nową mysz za 200 PLN i myśli, że droga myszka z 1mln DPI da mu wygraną. Dlatego tak jak kolega wyżej, polecam "pomacać" każdą myszkę jak leży w dłoni, jak pasuje układ przycisków, jaki stawia opór i jak płynnie i szybko działa na działającym kompie. Kupowanie myszki w ciemno tylko dlatego, że 5 innych osób ją poleciło to czysta głupota. Przykładowo wielu ludzi mówi, że Alfa Romeo się psuje, a BMW ma drogie części i dużo pali, ale mimo to jest równie wiele osób które jeździ tymi samochodami i nigdy w życiu nie zamieniło by ich na VW, Audi cz Hondę, bo znajdują w swych autach to coś, czego nie mają te polecane. Wracając do wykładu, mysz to nie karta graficzna którą wsadza się do kompa, zamyka budę i zapomina o jej istnieniu. Myszki dotykamy cały czas i przy jej pomocy obsługujemy kompa, więc musi dobrze leżeć w dłoni, działać tak jak tego oczekujemy i do tego musi nam pasować do obudowy/monitora/klawiatury/biurka/podkładki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sry za odświeżenie

@UP

A co w ogóle ma DPI do myszki? , ja mam DA , ona ma 1800 DPI max a i tak używam jej na 900 bo 1800 to za dużo.

Kupiłem Deatha ze względu na precyzję i dodatkowe funkcje . Leży idealne w dłoni , polecam ją jeśli nadal nie zakupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tobie nie potrzebna taka czułość to nie znaczy, że już nikomu też nie. ;)

Ja akurat preferuje poruszanie myszki po bardzo małym okręgu, po prostu nie lubię latać z ręką po całej podkładce i tak mi jest wygodniej, właśnie dlatego potrzebuje dużego dpi, w fpp używam 3200 a w windzie tak z 1800-2000, bo nie potrzeba takiego szybkiego czasu reakcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sry za odświeżenie

@UP

A co w ogóle ma DPI do myszki? , ja mam DA , ona ma 1800 DPI max a i tak używam jej na 900 bo 1800 to za dużo.

Kupiłem Deatha ze względu na precyzję i dodatkowe funkcje . Leży idealne w dłoni , polecam ją jeśli nadal nie zakupiłeś.

Nie słyszał o regulacji czułości ? Jeśli komuś 1800 dpi za szybko chodzi to znaczy że regulować suwakiem nie umie. U mnie czułość 400 dpi suwak w BF2 1.6 = 1600 dpi suwak 0.4 ... tylko inna precyzja.

 

@UP

No tak fajnie , razer mamba ma 5700 DPI , wymyslaja jakies bajery i po jakiego to komu? przeciez to masakra , z taka czuloscia dotkniesz i przeleci caly ekran -.-

Albo i po przejechaniu metra przeleci pół ekranu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Razer DeatAdder, bardzo ładnie leży w dłoni a funkcja płynnej zmiany czułości jest bardzo przyjemna we wszelkich FPP

 

Odradzam MX518, po roku używania wszystko niby działa ale guma na bokach schodzi przez co mysz wygląda tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Tak jak w temacie. Poszukuję dobrej myszki dla gracza w granicach od 130 do 150zł (może 160). Myślałem może o jakimś Razerze z serii 'Diamondback' albo 'DeathAdder'. Drugą opcją była MX518 ale nie jestem pewien czy zmieści się ona wraz z moją dłonią na półeczce na "klawiaturę" (pod biurkiem).

 

Co myślicie?

Mialem DA (wczesniej mialem mx518 w starej rewizji) obecnie (jakies 1,5 roku) znow mam mx518, tylko w odswiezonej rewizji z 1800dpi. Wg mnie DA w zasadzie w kazdym aspekcie (czulosc, jakosc wykonania, ergonomia, BEZAWARYJOSC - DA reklamowalem 3 razy) ustepuje mx518.

Moja rada- bierz mxa i przypadkiem nie wyrzucaj poleczki na klawiature przez okno. Albo... wyrzuc, i wtedy na 100% staniesz sie super hiper pr0 mAstAHem i w ciemno przyjma cie do klanu, a Wendel zamknie sie w sobie i uda sie na wewnetrzna emigracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...