Skocz do zawartości
ka73ka

płyta GA-7VXP i AMD Athlon 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupilem chlodzenie wodne i stwierdzilem ze skoro jest taka niska temperatura moge podkrecic procek :D .... mam AMD Athlon 2000+ i plyte Gigabyte GA-7VXP. Problem mam z mnoznikiem. Komp mi sie nie wlancza jak ustawe inny mnoznik niz 12,5 albo auto (tymi niebieskimi przelacznikami na plycie, nie wiem jak sie one fachowo nazywaja :D ). W biosie podkrecac procka moge tylko FBS'ami ... ustawiajac DO 2000Mhz (czyli niby 2400+ :D ) wszysko jest ok ale 2000Mhz i wiecej komp sie tez nie wlancza .... nie wiem co jest grane. Zastanawaia mnie tez wyzsza temperatuda chipsetu (tez mam go chlodzonego woda) ... temperatura procesora mam 33stopnie, a chipset - 40 stopni (co zle zrobilem ??) Nie krecilem procka wczescniej, wiec odpowiedz moze byc banalna :D (szulalem ale nie znalazlem). Dzieki za jakakolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na 0.18 mikrona (ale glowy nie dam se uciac, nie pamietam dokladnie .... ) seri nie widze bo jest zaklejony jakimis plabamy gwarancyjnymi ... zaraz chyba sie pokusze zeby je odkleic :D ... a glupie pytanie jak ten mnoznik odblokowac ... jestem zielony w tym temacie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odblokowanie mnożnika to poszuka tu na forum bo było tego od cholery, naprawde dużo.Jeżeli jest to procek na 0.18 mikrona to nie może być seria zaklejona bo jest na rdzeniu proca.I jezeli to jest 0.18 mikroan to zapomnij o fsb 166 mhz, chybaże odblokujesz mnożnik.Jak masz 0.13 mikrona to seria jest na laminacie, czyli mnożnik powinien być odblokowany fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownalem ze zdjeciami w necie i to jest 0.18 mikrona :( a co do seri to znalazlem napisy na jadrze (dobry jestem, nie :D) ale nie wiem ktore inforuje o serii:

AX2000DMT3C

AROIA 0211 SPWM

Y7977140555

1999AMD :D

(nie smiac sie, ja sie na tym nie znam :D:D:D)

 

co do mnoznika to na forum narazie nie znalalzem (slepy jestem) ale jeszcze poszperam :D

 

i co, bo nie jestem z tym dobrze obeznany 0.18 mikrona na sie kreci jakos o wiele gorzej ? nie moge przekroczyc bariery 2400+ ? :D

 

aaa FumFel ... powodzenia na maturze ... to juz nie dlugo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa a co do tego mnoznika chodzi o to zaklejenie klejem termoprzewodzacym magiczynch mostkow L1 ??

mozna uczyc czegos innego niz tego kleju ?? skonczyl mi sie i nie mam juz go na skladzie (kleilem bloki wodne do grafiki i chhipsetu :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa FumFel ... powodzenia na maturze ... to juz nie dlugo

Dzięki :)

Co do kleju tro nie termoprzewodzącym tylko takim co przewodzi prąd.Najpierw musisz zalaż dziurki po laserze sylikonem i dopiero łączyć mostki.Lepiej sprzedaj tego proca i kup na 0.13 mikrona.Nigdy nie zrobisz z niego 2400+.Berkutowi się udało bo chłodziłgo azotem.Zwylke te procki wysiadają w okolicy 2200+ i do tego zajebiscie się grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe .... tak ... chyba tak zrobie ... :D

wlasnie teraz mam 2200+ napiecie auto .... ustawilem 1900Mhz (napiecie +5%) wlazlem do windowsa i sie zresetowal :D. jedno cio mnie cholernie dziwi mam teperature chipsetu 50* !!! procek 34* kufa co jest z tym chipsetem ??? moze byc ze zle posmarowalem klejem czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smarowanie chipsetu to nic nie mów :) .Wnioskuje ze bude masz zamkniętą bo taka wysoka temp chipstu.Zdjołem radiator c chipsetu i odkleiłem to <span style="color:red;">[ciach!]</span>a na co był przyklejony(jakaś taśma) i posmarowałem pasta TITAN.Teraz mam temp max 43 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... tylko chipset tez mam chlodzony woda .... a blok wodny nie ma tych zapinek do plyty glownej, takich jak mial radiaror (taaa na moim tez byla ta smieszna tasma :)) kleilem go tak samo jak blok wodny do radeona 8500 klejem THERMOPOX 85 CT .... taki 2 sjkladnikowy .... nie wiem czy jest dobry czy nie .... co proponujesz zeby obnizyc temp ?? zmienic ten klej czy co ??? sam nie wiem ale ta temp. dla mnie jest tragiczna ;] zanim skrecilem do 2200+ mialem okolo 37 stopni ... teraz wyywalolo na okolo 50 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa ... zapomnialem ... jak bym wymienial na 2000+ na 0.13 mikrona to jak rozpoznac serie i jaka jest dobra ... nie znam sie na tym .... klika zdan informacyjnych pliz ;] .... nie moge znalesc na ten temat za duzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostka północnego i jego wysokiej temperatury... To chyba jest wadą całej serii GA-7****, n awszystkich MOBO po OC mostek ten strasznie się grzeje. Zmieniłem folię termoprzewodzącą na srebrną pastę (Arctic Silver III) i jest OK -> max temp. 40-42*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie to sprzedać, zapić i zapomnieć. Kupić 0,13 i OC.

Mój Palomino poszedł na 2200 (1800MHz) na powietrzu ale nie był stabilny za długo  :?

Racja.

Najlepiej kupic athlona 1700+ 0.13 mikrona bo i tak go wykręcisz na 2600+ lajtowo i kaski Ci zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...