Skocz do zawartości
amo

Jak Zainstalować Ponownie Xp W Netbooku (bez Dvd)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

 

Siostra mająca mnie za znawcę :D prosi mnie o dobór netbooka dla niej (te mało calowe) Chce wydać na to do 1500zł w związku z czym na nowego 15" lapa z gwarancją nie ma szans - zostają tylko te netbooki. Z tego co widzę, te netbooki nie mają raczej napędów optycznych.

 

Koleżanki i Koledzy proszę doradzić jak instaluje się system w takim netbooku, który nie ma napędu optycznego (dvd/cd). Czy tylko przez zakup zewnętrznego napędu CD/DVD?

 

A może warto jednak wyszukać jakiegoś netbooka z napędem DVD?

 

Spodziewam się, że potem można w Ghoscie zrobić obraz partycji, zapisać na jakimś pendrivie i jakby co to można z takiej kopii przywracać system. Ale moje pytanie brzmi jak wgrywać nowego XPeka na takiego netbooka?

 

Aha jeszcze drugie pytanie. Siostra będzie chciała mieć internet bezprzewodowy w nieokreślonej przyszłości (iplus, orange, czy play). Czy to będzie możliwe z każdym netbookiem? Czyli jak kupi modem na USB to będzie hulać na każdym?

 

Mam zamiar zaproponować jej tego netbooka

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/nowy_netbook_od_toshiby

http://allegro.pl/item620025165_toshiba_nb...p_champagn.html

 

Co o tym sądzicie? Sprzęt chce wykorzystywać głównie do prac biurowych, przeglądania internetu lub czasem do obejrzenia jakiegoś filmu.

Edytowane przez amo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napedu - pozyczasz od kogos naped usb i dziala ;)

 

internet bedzie dzialal na karcie usb. Moze warto sie zainteresowac samsungiem nc10? ma wbudowany modem i nie trzeba bedzie kupowac ;)

 

Te co podales maja maly ekran - bawilem sie wyzej wymienionym samsungiem i wedlug mnie te 10" to absolutne minimum jakie bym kupil (a do tego jest maly i lekki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz netbooka z preinstalowanym fabrycznie systemem, to najprawdopodobniej będziesz miał jakąś wygodną opcję przywracania systemu z ukrytej partycji serwisowej, co trwa tylko kilka minut.

Sam nie tak dawno kupiłem tego Samsunga w iPlusie, jak jeszcze kosztował 700zł (w abonamencie 110). W przypadku tego samsunga wciskasz F4 zaraz po odpaleniu lapka i ładuje ci się program do przywracania/tworzenia kopii zapasowej (fabrycznej lub własnej, jeśli ją utworzyłeś).

 

Możesz też zainstalować czysty system z pendrive'a (o odpowiedniej pojemności). Z xpekiem trzeba trochę pokombinować (trzeba zrobić bootowalny), natomiast w przypadku Visty lub Windows7 wystarczy skopiować na niego zawartość płyty instalacyjnej.

Na tego samsunga nie opłaca się instalować czystego xpeka z płyty. Preinstalowany ma już wszystkie sterowniki i nie jest przepakowany softem, który zamulałby kompa.

 

Nie to, że polecam ci koniecznie tego samsunga nc10, po prostu innego nie miałem w ręku. Tu jest wątek o netbookach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zalezy ci na internecie z modemu hsdpa to bym sie zastanowił np. nad dellem inspiration mini 9 , ma on w srodku slot na karte WWAN (model HSDPA wewnętrzny, modem posiada m.in wbudowany odbiornik gps i transfer HSDPA do 7,2 mbita / s), koszt takiego modemu to 200-400 zl zależy jak trafisz na allegro

 

używam taki modem w dellu studio (internet w play mobile) i modem daje rade, nic nie wystaje poza obrys laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuje zainstalować xpka z pendriva na

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12787

pendriva przygotowany według instrukcji z:

http://toin.pl/index.php/2009/01/31/windows-xp-z-pendrivea/

 

i za chiny nie moge zrobić żeby się z niego zbootował :/ wie ktos co w biosie ustawić? ;/

 

edit.

chyba kwestia uwalonego pendriva, mam nadzieje z 2gim się uda

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...