Skocz do zawartości
burro

Problem z 1700 ( newbite wiec nie bijcie )

Rekomendowane odpowiedzi

Otooz koopilem wczoraj 1700 0.13 i ustawiam fbs na 166 === mam 1.88ghz :D. Wcoche do 3d marka 2001 i wtrakcie testoo mniw wywala na poolpit. Wlaczam q3 arena = tak samo na poolpit mnie wywala ( tem procka sie nic nie zmienila i caly czas 40 - 43 'C.

Co mam robic zeby mooc grac etc na tym procq.

Jest calkiem nowy w tej dziedzinie wyec nie piszcie jakic skomplikowanych rzeczy , nie wysmiewajcie ze jestcze tego nie wiem i ze to jooz bylo bo troche szookalem.

Chyba trzeba podnies napiecie, ale ile gdzie i na czym ( plycie , BIOSIE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie wszystko na NORMAL.MOże to pamięci siadają?Daj im tak na prube

 

No wiesz co - nie pierwszy raz (bo oblejesz maturę :!: ) ;)

próba

Pozdro

P.S.

Nie czepiam się - ale jak się człowiek naczyta sporo tekstów z bykolami to później sam zaczyna się zastanawiać przy każdym słowie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

miałem ten sam problem, ale dopiero przy 2GHz. Przy 1.83 (166x11) nie zmieniam napięcia, aczkolwiek wentylator w biosie ustawiam na full speed, chociaż jest możliwość obniżenia obrotów. Temp 28-29/32. Zaznaczam, że seria DUT3C czyli 1.6v (a na pomiarach wychodzi, że dostaje 1.63-1.64 - oczywiście przy ustawieniu auto=1.600). Czasami mi się tylko wykłada ale nie jest to spowodowane podkręcaniem (zwłaszcza, że prime wykłada się po 6-ciu godzinach zarówno na podkręconym jak i na normalnym ustawieniu). Wprawdzie nie mam pojęcia czemu prime wogóle sie wykłada, ale za to się pocieszam, że Cel1200 bez podkręceń na TUSL2-C wyłozył się po 4.5 godz.

 

BTW. Na www.benchmark.pl i innych takich można przeczytać, że T'bred z jądrem B to procesory od 2200+ do 2600+. Skąd mam zatem 1.7 z jądrem B. Poza tym jak wiadomo często robi się procesor np. 2800+ i jak nie działa to się go obniża. Zastanawialiście się, czy jeśli nasze 1700+ to np. 2600+ to jeśli chcemy je kręcić np. do 2200-2400 to też powinny być zasilane 1.65v jak "oryginał" a nie 1.60 czy 1.5 (w przypadku DLT3c) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie wszystko na NORMAL.MOże to pamięci siadają?Daj im tak na prube

 

No wiesz co - nie pierwszy raz (bo oblejesz maturę :!: ) ;)

próba

Pozdro

P.S.

Nie czepiam się - ale jak się człowiek naczyta sporo tekstów z bykolami to później sam zaczyna się zastanawiać przy każdym słowie ...

 

Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem, i okazalo sie ze to wina pasty pod radiatorem. Temperatura owszem byla git, ale jednak sie proc wysypywal...proponuje poprawic radiatora i sprawdzic docisk...

Z tego co wiem to radiator nie jest na pascie tylko na jakiejs takmi ktoora jooz z nim tak byla.... czy jakos tak..

A wracajac do sprawy...

Proc uspokojil sie po tyma jak w biosie dalem optimilizate normal ( przedtem bylo prerformance).

3 dni chodzil spoko ( bez przerwy - nie gasze kopma) a w czwartym pogralem 2 h w mafie i mi do windowsa ( na poolpit ) wyszlo.

Robie cos na windzie - a ty znowu trach..

A napiecie na pamiatkach (256mb ddd333) jeszce nie zminialem - nie wim czy to bezpieszne :wink:

Po podkrecanioo tam proca sie niezmienila ( dalej ok 40'C)

za to obroty wiatraczka z 1500 na 1800 przyotwartej obudowie i 2000 przy zamknietej - i dalej nie wiem jak to cholerstwo stabilnie ustawic!!

 

PS... Jak mam sprawdzic czy na 100% mam 0.13 bez odkrecania wentyla (nie chcem tej tasmy ... (no wiecie) niszczyc :D Moze jakis programik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS... Jak mam sprawdzic czy na 100% mam 0.13 bez odkrecania wentyla (nie chcem tej tasmy ... (no wiecie) niszczyc :D Moze jakis programik ??

 

Uzyj programiku CPU-Z dowiesz jaki masz proc ... troche ogolnie ale zawsze cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otooz koopilem wczoraj 1700 0.13 i ustawiam fbs na 166 === mam 1.88ghz :D. Wcoche do 3d marka 2001 i wtrakcie testoo mniw wywala na poolpit. Wlaczam q3 arena = tak samo na poolpit mnie wywala ( tem procka sie nic nie zmienila i caly czas 40 - 43 'C.

Co mam robic zeby mooc grac etc na tym procq.

Jest calkiem nowy w tej dziedzinie wyec nie piszcie jakic skomplikowanych rzeczy , nie wysmiewajcie ze jestcze tego nie wiem i ze to jooz bylo bo troche szookalem.

Chyba trzeba podnies napiecie, ale ile gdzie i na czym ( plycie , BIOSIE)

Za niskie napiecie :D

I tyle!!!

Moj z podpisu leci na default. na 1,7V leci na 2100, ale ciulowo bo na mojej plycie nie ma mnoznika pomiedzy 14 a 17 (Patrzajta na topic A jednak mnozniki wyzsze niz 12,5x - Drut Mod) i na 2100 leci, ale na 100 :twisted:

Bedzie NForce2 to bedzie Cool ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...