Skocz do zawartości
makumba001

Lg W2343t-pf Czy W2353v-pf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie odnośnie tych modeli

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...352.344076.html

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...352.344075.html

czym one się różnią oprócz HDMI i "kontrastu" (wygląd pomijam :razz: )

bo rozrzut cenowy dość spory a przymierzam się do zakupu i nie wiem czy jest sens dopłacać do W2353V bo Hdmi nie jest mi jakoś bardo potrzebne. Może ktoś z was miał do czynienia z którymś z tych modeli chyba że macie coś ciekawszego w budżecie ok 900 zł, 22 do 24 cale, nie upieram się przy 16:9 ale myślę, że to bardziej przyszłościowe (na pewno szybko nie będę zmieniać na nowy, chyba że padnie :-| ) Zastosowania internet filmy gry czyli standard (Xbox i ps3 brak).

Z góry dziękuje za opinie i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam W2353V. Z tego co sie jako tako orientowalem przed kupnem to jest to model z najnowszej serii od LG. Mozliwe ze monitory z serii W53 roznia sie tym ze sa "SMART" (do ustawienia w OSD monitora ktory dzieki temu sam kontroluje kontrast obrazu i kilka innych rzeczy). Uwazam ze 16:9 jest bardzo fajnym rozwiazaniem:) W koncu kilka gier narescie chodzi bez pasow m.in. Assasins creed albo Mirrors Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, a jak wygląda sprawa z podświetleniem i kątami na Twoim, bo zjedziłem MM i inne sklepy i niestety nigdzie go nie ma, na www też mało informacji. Odnośnie tej funkcji SMART daje ona jakieś widoczne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie tych modeli

 

czym one się różnią oprócz ... i "kontrastu" (wygląd pomijam :razz: )

 

Z góry dziękuje za opinie i sugestie

Sugeruję zupełnie nie patrzyć na "kontrast dynamiczny" . Jak już nie raz pisałem "kontrast dynamiczny" w monitorach to jak moc PMPO w głośnikach - czyli marketingowy bełkot.

 

KONTRAST w tych monitorach będzie najprawdopodobniej identyczny i będzie wynosił w okolicach 900:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci niestety juz nie napisze, przynajmniej teraz na temat monitor bo musze go oddac na gwarancje bo mam wadliwy model. Jakies spiecia/trzaski spod obudowy slychac kolo matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci niestety juz nie napisze, przynajmniej teraz na temat monitor bo musze go oddac na gwarancje bo mam wadliwy model. Jakies spiecia/trzaski spod obudowy slychac kolo matrycy.

O w morde :blink: mam nadzieje że nie jest to normą w tym modelu i wymienią Ci na sprawny. Jeżeli Będziesz mógł to napisz jak wygląda sprawa jak wróci z serwisu.

Odnośnie kontrastu Kyle, tak też podejrzewałem dlatego dałem słowo kontrast w " " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem W2343T-PF i po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień jest naprawde bardzo ładnie (Przesiadka z 17" CRT).

 

Obraz jest ostry, kolorki ok, podświetlanie wydaje się być dość równomierne. Jednym słowem - nie mam się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem W2343T-PF i po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień jest naprawde bardzo ładnie (Przesiadka z 17" CRT).

 

Obraz jest ostry, kolorki ok, podświetlanie wydaje się być dość równomierne. Jednym słowem - nie mam się do czego przyczepić.

Też go dzisiaj odebrałem, ale mam problem z doborem ustawień. Jakoś nie mogę dobrać optymalnych. Napisz swoje ustawienia, może mi przypasują ;)

A jeszcze takie pytanko, czy u Ciebie w lewym górnym rogu monitora białe tło jest takie jakby lekko różowe? Może to kwestia ustawień albo moich oczu, ale wydaje mi się, że u mnie w lewej części matrycy biel jakby jest trochę różowa i trochę się różni od części prawej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddalem jeszcze monitora na gwarancje bo nie mam go kiedy oddac, caly czas potrzebny... ale doszedlem do wniosku, ze po dlugiej pracy to raczej ten smieszny plastik z ktorego monitor jest zrobiony mocno sie nagrzewa i przez to slychac te "trzaski"... nie wiem, bede dzwonic w tygodniu do LG i pytac z czego oni to zrobili;d... ogolnie monitor polecam bo jest naprawde dobry, po ustawieniu kolorow jakie nam odpowiadaja to istna petardka:) o katach nic nie napisze bo siedze naprzeciwko monitora wiec mnie nie interesuje jak sie patrzy z roznych katow.

 

p.s.: ktos kto ma ten monitor zaobserwowal u siebie te dziwne "trzaskanie", albo czy po dlugiej pracy monitor przy wylotach powietrza jest nagrzany?

Edytowane przez ghoscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po paru godzinach powietrze zawsze będzie nagrzane... ja w pracy posiadałem LG 23" LCD W2343T-PF i żadnych trzasków nie było :) być może to pod wpływem ciepła obudowa się "rozszerza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makumba001

jesli potrzebujesz HDMI to biez drozszy

IMHO ja bym bral tanszy bo bylem u kumpla w sklepie i akurat byly te dwa modele (fizycznie na ekranie nie widac roznicy) - specjalnie pogarszal jakosc wyswietlanego obrazu w tanszym, zeby ludzie kupowali drozszy ;)

Edytowane przez rostu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finchy,

 

no prawdopodobnie cos mi zle spasowali ten monitor przy produkcji i cos z tym nagrzewaniem musi byc;d... nie wiem szczerze, bo teraz jak siedze i uzywam kompa to nic nie slychac tylko dopiero po wylaczeniu zaczyna sie trzaskanie;p dziwna sprawa...;) Szkoda, ze nikt inny tak nie ma to bysmy sie podzielili spostrzezeniami heh;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że matryce będą takie same w obydwu modelach, tylko inna elektronika. HDMI nie jest mi potrzebne wiec raczej wezme 2343t tylko teraz nie go na agito i boje sie jaka będzie cena jak się pojawi. A może ktoś wie czy oznaczenia modeli 2343 2353 2361 mają związek klasą (jakością)modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 22" z serii W43 nie powinna przekroczyć 700-750 zł więc 23" Dostaniesz pewnie za ok 800zł

 

... co do oznaczń to są one związane z klasą monitorów i wyglada to mniej więcej tak: 34 mid, 42/43 high, 52/53/54 premium, 84/94 high premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Właśnie kupiłem W2353V-PF i mam takie pytanie w stosunku do monitorow LCD. Otóż swój monitor przetestowałem od A do Z i jest mały problem z odwzorowaniem kolorów względem dolnej a górnej części monitora a szczególnie to widać przy pracy z photoshopem (u góry monitora kolory są ciemniejsze u dolu jasniejsze). A że jest to mój pierwszy LCD to mam pytanie CZY w kazdym monitorze LCD pojawia sie ten problem. Do gier i filmów jest pierwsza klasa ;] ale do pracy ehh nie podobaja mi sie te kolorki.... To samo widać np przy przeglądaniu stron internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Właśnie kupiłem W2353V-PF i mam takie pytanie w stosunku do monitorow LCD. Otóż swój monitor przetestowałem od A do Z i jest mały problem z odwzorowaniem kolorów względem dolnej a górnej części monitora a szczególnie to widać przy pracy z photoshopem (u góry monitora kolory są ciemniejsze u dolu jasniejsze). A że jest to mój pierwszy LCD to mam pytanie CZY w kazdym monitorze LCD pojawia sie ten problem. Do gier i filmów jest pierwsza klasa ;] ale do pracy ehh nie podobaja mi sie te kolorki.... To samo widać np przy przeglądaniu stron internetowych.

Taki negatywny efekt jest na najtańszych matrycach czyli TN ... na PVA / IPS / MVA nie ma takich kwiatków. Z powodu m. in. takich problemów TN nie nadają się do pracy z grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. Widocznie muszę kupić kolejny monitorek z tym ze z matrycą PVA / IPS / MVA. Jedynym minusem takich monitorów jest czas reakcji dochodzący do 25ms ale odwzorowanie kolorów jest mega podobno ;] czyli w sam raz do pracy. Wlasnie zastanawiało mnie dlaczego monitory EIZO są tak drogie mimo że mają czas reakcji 25ms... Co myślicie o tym http://allegro.pl/item636866041_monitor_lc...super_prof.html fakt używany EIZO L768, co wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym minusem takich monitorów jest czas reakcji dochodzący do 25ms

Pewnie znalazłoby się trochę modeli na np. IPS szybszych od nie jednej TN ;) Tak więc bym nie generalizował. Jeśli chodzi o reprodukcję kolorów ... monitor to nie sama matryca (są np. PVA z elektroniką 8 bit i 12 bit ... i profesjonalne PVA jest o niebo lepsze niż amatorskie PVA) ... ale i tak generalnie jest lepiej na amatorskim IPS/VA niż na TN choćby z powodu kątów. Dodatkowo trzeba nadmienić że sprzedawane dzisiaj TN to matryce 6 bit / kanał (18 bit czyli 262 tys. barw) ... a nawet amatorskie VA ma pełny 8 bit/kanał* (24 bit czyli 16,77 mln barw).

 

* istnieje PVA z 6 bitową matrycą (Samsung 970, 193 ) ... ale to niechlubny wyjątek

 

Co myślicie o tym http://allegro.pl/item636866041_monitor_lc...super_prof.html fakt używany EIZO L768, co wybrać??

Myślę że wiele zależy od stanu. Czasem lepiej dołożyć do tego samego modelu w lepszym stanie. Technicznie do zabawy ze statycznym kolorem ten monitor jest oczywiście zupełnie dobry ... ale nie będzie Ci się fajnie pracowało jeśli matryca będzie porysowana lub uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie jaki monitor wybrać do pracy ;/ .... w przeciętnej cenie.... Mój stary CRT ciągną około 100W z tym ze to była 17.... a tutaj LCD 40W 23'.... z tym że właśnie jeśli chodzi o pracę to nie jest ciekawie... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie jaki monitor wybrać do pracy ;/ .... w przeciętnej cenie.... Mój stary CRT ciągną około 100W z tym ze to była 17.... a tutaj LCD 40W 23'.... z tym że właśnie jeśli chodzi o pracę to nie jest ciekawie... ;/

A ile właściwie masz pieniędzy? (będzie wiadomo czy da się kupić nowy LCD nadający się do pracy z kolorem czy tylko używany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W granicach do 700 zl maksymalnie... moze byc nawet 15' ;] Aby tylko odwzorowywała dobrze kolory i ciągła tak do 60W.

EIZO S1731 (17") nowy kosztuje ~1280PLN ... więc pozostają używane. Z używek widzę 1921 i L768 ( nie kupuj 1911 bo jest na TN )

 

http://www.allegro.pl/item643170384_eizo_s...c_lidering.html

- powyższy monitor ma do 5000 tys. godzin przepracowane ... czyli praktycznie nówka ... i 2 lata gwary

 

EDYCJA .... o shi...T .... moze trochę nie na temat ale ...

 

Jest jeszcze w pełni profesjonalny EIZO R12 ... jest to monitor medyczny

 

http://www.allegro.pl/item641222682_eizo_radiforce_r12.html

 

http://radiforce.com/en/products/col-r12.html

 

- ingerencja w wewnętrzny LUT

- IPS w profesjonalnym wydaniu

:blink: :blink: :blink:

... masakra w tej cenie

 

co prawda na tym radiforce nie pograsz ale edytowaną fotkę wyświetlisz nie gorzej niż na monitorach serii CG ...

 

EDYCJA 2 - wiedziałem że ten monitor będzie drogi ale nie wiedziałem że aż tak ... nówka kosztuje ponad 10 tys. złotych polskich

http://www.sklepdlalekarza.pl/index.php?pr...mp;prod_id=1095

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się tutaj. Noszę się z zamiarem kupna monitora. Ostatnio natrafiłem na LG W2361V-PF. Przekopałem google`a ale nie znalazłem żadnej opinii na temat tego LCD. W związku z tym pytanie kieruję do Was. Miał ktoś do czynienia z tym monitorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się tutaj. Noszę się z zamiarem kupna monitora. Ostatnio natrafiłem na LG W2361V-PF. Przekopałem google`a ale nie znalazłem żadnej opinii na temat tego LCD. W związku z tym pytanie kieruję do Was. Miał ktoś do czynienia z tym monitorem?

poczytaj o 2261v jest tego sporo a od 2361v różni się chyba tylko rozmiarem plamki no i o cala większy oczywiście :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie LG W2254TQ-PF, ale nie wiem czy dobrze robiłem :/ Szukałem czegokolwiek o tym LCD`ku, niestety jest bardzo mało informacji na jego temat. Także jak przyjdzie to postaram się napisać co i jak... Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z w/w modelem? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie LG W2254TQ-PF, ale nie wiem czy dobrze robiłem :/ Szukałem czegokolwiek o tym LCD`ku, niestety jest bardzo mało informacji na jego temat. Także jak przyjdzie to postaram się napisać co i jak... Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z w/w modelem? <_<

w specyfikacji ma bardzo ciekawe katy widzenia jak na TN 176/170 ciekawe ile w tym prawdy jest a papki mark............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji ma bardzo ciekawe katy widzenia jak na TN 176/170 ciekawe ile w tym prawdy jest a papki mark............

z tym drobnym szczegółem, że specyfikacje w sklepach internetowych to sobie można wsadzić w... buty :) Ostatnio ktoś się wykłócał że 22" ma 23" bo tak w sklepie napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji ma bardzo ciekawe katy widzenia jak na TN 176/170 ciekawe ile w tym prawdy jest a papki mark............

Powiem ci, że sam byłem zdziwiony. Kąty widzenia w W2254 są rewelacyjne. Ktoś tam wcześniej pisał, że nie kupi sobie LCD, bo jak zaprosi kolegów to nie będą mogli oglądać filmów (ze względu na kąty widzenia). Wg. mnie straszna głupota, chodziłem po całym pokoju i w zasadzie z każdego miejsca wszystko pięknie widać.

Do tej pory używałem 19" CRT DELL`a i gdyby nie fakt, że zagracał pół pokoju i ciągnął kupę prądu, pewnie dalej bym go używał. Jeżeli chodzi o odwzorowanie barw, ich nasycenie to oczywiście CRT rządzi pod tym względem. Nie znaczy to jednak, że kupiony przeze mnie LG świeci słabo :) Ciekawą opcją jest f-ENGINE, gdzie możemy zwiększyć jakość kolorów i kontrast (opcja przydatna w grach i podczas oglądania filmów)

Podświetlenie matrycy jest w równomierne, nie zauważyłem smużenia, lagów, martwych pixeli, ani niczego co mogłoby wpływać na dyskomfort pracy. Za takie pieniążki jest to bardzo dobry monitor, który mogę polecić każdemu.

 

Jedynym minusem jest to, że bardzo chętnie przyciąga kurz, paprochy i inne świństwa, dlatego baaardzo szybko się brudzi.

Na koniec kilka fotek:)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem 2343T B-) jednak wzgledy finansowe przeważyły nad 2353v. Hdmi nie jest mi potrzebne a pakiet SMART to jak dla mnie zbędny bajer w zasadzie nic nie wnoszący do jakości obrazu i tak predefiniowane ustawienia są do bani.

Co do 2343t plus za rozdziałke, relatywnie dobre kąty ( małe wyjaśnienie nie ma znaczącego efektu negatywu

ale niestety kolorki mocno się zmieniają oczywiście na jednokolorowej planszy, cóż to tylko TN w normalnym użytkowaniu (typu filmy gry www) nie jet to uciążliwe, spokojnie można oglądnąć film w 4 osoby z ok. 1,5 m, ale patrząc prostopadle do monitora kolorki naprawdę mi się podobają i jeszcze jeden plus przyzwoita cena:)

minusy - troszkę mało stabilny na podstawce ale to podobno norma, mało aplikacji wykorzystujących w pełni matryce 16:9

To w zasadzie tyle.

Monitorek mogę z czystym sumieniem polecić dla osób które nie latają z kolorymetrem i używają go typowo multimedialnie, w tej cenie nie widzę nic lepszego z tą rozdzielcząściąi i wielkością.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...