Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się ani na Apple'ach ani na innych lapach, nie przywiązuję wagi do marki ani do designu, ważne jest tylko to, jak mi się pracuje na sprzęcie. Potrzebuję nowego lapa, przeznaczony do muzyki (edytowanie, produkcja, obróbka... wszystko). Przeznaczam ok. 7000zł i zastanawiam się właśnie nad Macbookiem. Mógłby ktoś przybliżyć mi temat w sensie za i przeciw? Opcja jest albo Mac+Cubase, albo PC+Logic. Typowe pytanie z serii 'czym się różni wróbel...?';p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś może w tym jest, nie wiem. Zajrzyj na forum myapple.pl, powinno być pomocne.

 

 

@down

Ta strona techniczno-wydajnościowa uwzględnia optymalizacje software-hardware, czego przykładem jest np. Photoshop który działa lepiej na Macu mimo podobnej konfigujacji sprzętowej? Może być tak, że galverowi będzie się lepiej pracować na OS X z dobrym softem niż z szybszym PC. Nie daję gwarancji, po prostu tak może być.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee cos mi sie nie chce wierzyc... wszelkie studia nagraniowe sa oparte o maki, cos w tym musi byc.

Ja tylko mówie jak jest od strony techniczno-wydajnościowej. Bebechy te same. Kiedyś siedzieli na innych procach, ale od czasu pojawienia się C2D to na Intelu latają.

 

@down

Ta strona techniczno-wydajnościowa uwzględnia optymalizacje software-hardware, czego przykładem jest np. Photoshop który działa lepiej na Macu mimo podobnej konfigujacji sprzętowej? Może być tak, że galverowi będzie się lepiej pracować na OS X z dobrym softem niż z szybszym PC. Nie daję gwarancji, po prostu tak może być.

Nie zagłębiam się w to, czy Mac jest lepszy czy nie. Mówie wprost, że Mac o tej samej konfiguracji co PC kosztuje od niego więcej. Powiedziałem też, że architektura hardware jest identyczna i Mac to zwykły PC z OS X.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić że większość studiów muzycznych używa komputerów Apple. System, system i jeszcze raz system.

Faktycznie - odkąd Apple wprowadziło C2D są "konstrukcyjnie" zwykłymi PCtami. Zresztą o przeciętnych osiągach.

Ale nie to się liczy w tych komputerach.

Za takie pieniądze spokojnie MacBook Pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwykly pc pojdzie pod os x? tak samo wydajnie?

Pewnie że pójdzie, jednak trzeba dokładnie dobrać sprzęt. Poza tym używanie OSX-a na PC jest nielegalne.

Pisałeś że chcesz kupić laptopa - MacBook Pro to nie tylko zwykły lapek. Stawiając makowy OS na zwykłym PC stracisz wiele z funkcjonalności systemu

(np. świetnego pilota).

Co do wydajności - skoro to tak na prawdę PC to przy szybszym sprzęcie powinno być lepiej.

Edytowane przez swiety benito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...