Skocz do zawartości
dayus

Przyspieszenie Slot 1 Hp Vectra Vl8i

Rekomendowane odpowiedzi

Z NoScriptem warto posiedzieć chwilę, odblokować to co ma być odblokowane... i jest dobrze. A w AdBlocku co Ci nie działało? Jak się zdarzy strona na której coś nie działa, to wystarczy na chwilę wyłączyć (2 kliknięcia) albo dodać wyjątek (zależy od strony, ale niewiele więcej kliknięć). Poza tym to jest ogromna różnica - reklamy flashowe zjadają takiego P3 na śniadanie kiedy tylko mają okazję. A weź tu kilka zakładek miej.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem za 10zł płytę na chipsecie Apollo Pro 133, która obsluguje 512MB kosci, sprawdze komputer na tej plycie,ktora mam teraz, tylko podajcie mi najwazniejsze benchmarki i pozniej zapne plyte na chipsecie VIA i posprawdzam i wroce do tej konfiguracji,ktora bedzie najlepsza.

 

pzdr

dayus

Via 693a ? to bedzie duzo wolniej od inteli, wiecej ramu tu nic nie da, jak brac via to 694x. Mam asusa p3v4x na 694x i nawet jest ok, nie ustepuje wiele intelom w wiekszosci zadan, no poza filmami 720p -> 100% uzycie proca -> fps 19 -> desynchronizacja, a na bxie mam na tym odcinku filmu +-70%. Zobaczymy co p3v4x powie na 720p z PIII-S 1400 na pokladzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odczyt z pamieci jest na takim samym poziomie - 890. Ale za to zapis do pamieci jest wolniejszy,bo 120:/

 

Liczenie PI tez zajmuje wiecej czasu,jeyny plus,to taki,ze sie da krecic w biosie,a na tamtej plycie HP nic sie ne ida jzu wiecej podkrecic,maks 133. Tutaj pokazuje temperatury no i szybciej zlicza ram przy starcie systemu.

 

Czyli teraz bede na nowo stawial system,to powiedzcie, które uslugi z instalki XP wywalic i sprobuje z XP :)

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos gotową recepte na NoScript? Zeby nie blokowala za duzo,a tylko troszeczkę?;p

 

Zdobylem plyte na 694, ECS ;) Ma juz kontroler ata 100, od razu wykres dysku podskoczyl;)

 

Odczyt z pamieci jest na poziomie 1100, ale zapis dalej na dziwnie niskim poziomie,ale mzoe to dlatego,ze na zasyfionym windowsie sprawdzalem. No i plyta ta ma juz 3 banki na pamiec,siedzi u mnie 1GB juz;)

 

Ale zastanawiam sie nad kupnem P4 2.0/512 na 845G - czy ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos gotową recepte na NoScript? Zeby nie blokowala za duzo,a tylko troszeczkę?;p

 

Zdobylem plyte na 694, ECS ;) Ma juz kontroler ata 100, od razu wykres dysku podskoczyl;)

 

Odczyt z pamieci jest na poziomie 1100, ale zapis dalej na dziwnie niskim poziomie,ale mzoe to dlatego,ze na zasyfionym windowsie sprawdzalem. No i plyta ta ma juz 3 banki na pamiec,siedzi u mnie 1GB juz;)

 

Ale zastanawiam sie nad kupnem P4 2.0/512 na 845G - czy ma sens ?

Nie ma... zamiast dokładać kasę do martwej platformy dozbieraj do czegoś lepszego. N tym p4 też ff nie będzie za rewelacyjnie chodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złóż coś na AM2... za 300zł złożysz a będziesz miał platformę która bez problemu wystarczy na kolejne 5 lat do zastosowań biurowo-internetowych. Nowoczesne pamięci DDR2, nowoczesne złącze PCI-E, nowoczesna podstawka pod 2 rdzenie @3GHz. Wejdź w nową technologię i będziesz miał prościutkie upgrade'y przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp ma być tani i tylko przejściowo, bo później wracam do swojego sprawdzonego komputera,jakim był Centrino 1,6GHz z 2MB Cachem,tam przy moim użytkowaniu, był aż za mocny;p

 

Ale powiem,Wam,ze ten Chipset od VIA 694 wymiata;) komputerek dostał buta ;) Już w sumie by mi to prawie starczyło.

 

PS: a da się te laptopowe procesory Centrino wsadzić do PC?

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wykonujac prostego BX-moda opisanego w przylepionym temacie(jakbys robil i byly jakies problemy tak ja mialem u siebie na 815 to mozna sprobowac innych wersji) mozesz wsadzic tualatina. Siedze teraz wlasnie PIII-S 1400 z 512 cache, swietny procek, obawialem sie ze wiecej cachu sprawi ze niewytrzyma mi zasilacz 145W czy tez bedzie sie jakos znaczaco bardziej grzal od celka tualatina, a tu nic z tych rzeczy, wszystko fajnie dziala.

BTW moja mala kolekcja przejsciowek do tego jeszcze jedna jest zmodowana i w uzyciu w zestawie 2 z siga.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej nowej plycie na VIA 694 zapis do pamieci na poziomie 260, a odczyt 1100,,wiec nie ma najgorzej;)

 

Ale kupilem jednak tego pentium 4, 2.0GHz, 512MB, 40GB, chipset 845G - ogolnie COMPAQ D310 desktop, wydaje mi sie,ze za 150zł z klawiatura,nowa myszka i kablami to nie jest tak duzo....

 

Zapis do pamieci 560, odczyt 1600. I to juz chyba u mnie zostanie na wakacje, tylko wsadze mu mojego GeForce, nagrywarke i dysk.

 

A co do przejsciowki,to na mojej przejsciowce pod Mendocino nie dalo sie uruchomic Coppermine, usunalem AM2 i zrobilem zwore na tych 2 nozkach i nic:/ Na szczescie robilem to na 733MHz i w nim usunalem jedna nozke, bo z izolacja z przewodu nie dalo sie go wcisnac w podstawke,ale procesor bez tej nogi chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o mod na przejsciowce chodzilo :wink: tylko o zalozenie drutow na procku+izolacje pinow i wsadzenie do plyty z via 694x. Na tej przejsciowce pod mende taki mod by na 99,99% nie zadzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to taki PIIIS 1.4 jest wydajny jak +- willi 2000, zreszta w syntetykach ->everest tak to wyglada(3 losowe testy): 1, 2, 3 , spi 1M to 1min 40 zszedlbym pewnie jeszcze troche jakby nie cl3 na pamieciach. Btw maja zapisane w spd 2 rodzaje timingow przy 133(2225 i 3227) ale ten durny compaq oczywiscie wybiera to z cl3 a przestawic nie moge :sad:

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero mój drugi COMPAQ,ale ich rozwiazania konfiguracyjne biosu/komputera mnie przerazaja, poprzedni HP byl spoko,ale w COMPAQach sa takie biosy durne,ze to jest szok...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Intel Atom 1.6GHz z 512kB Chache poradzi sobie z firefoxem tak jak Centrino 1.6GHz z 2Mb cachem,bo on jest dla mnie wyznacznikiem wydajnosci;) To moj najmocniejszy procesor jaki posiadalem, wczesniej mialem Bartona 2500+@3200 i Semprona 1600MHz,ale Centrino wymiatal,a mzoe kupie sobie takie netbooka jesli ten P4 bedzie chodzil ok. teraz nie ma mnie w domu i nie mamj ak sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale zastanawiam sie nad kupnem P4 2.0/512 na 845G - czy ma sens ?"

 

 

Nie ma... zamiast dokładać kasę do martwej platformy dozbieraj do czegoś lepszego. N tym p4 też ff nie będzie za rewelacyjnie chodził...

I niestety musze zanegowac, teraz juz sprawdzilem w praktyce tego P4 2.0GHz na 512MB DDR-RAM i musze przyznac,ze jest duża róźnica pomiedzy P3 993Mhz, a tym P4. Firefox zdecydowanie lepiej chodzi na flashu.

 

Nawet te 512MB wystarcza.

Teraz pozostalo mi tylko sprobowac podkrecic tego p4, bo to chyba jest Northwood,ale nie wiem,jak wyglada bis tego mojego COMPAQu, czy ma blokade PCI/AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...