Skocz do zawartości
_bartx

Master Overclocking Arena - Eliminacje Online

Rekomendowane odpowiedzi

Dev :

 

Lot of fun i nic wiecej :D

 

Ostatnie miejsce tez jest dobre, za ducha walki mamy swoje 2 pkt ;)

 

Ogolnie ; dzieki wszystkim za spotkanie po hmm latach. Bylo bardzo milo.

 

Przepraszam MSI za ubita plyte i chyba cpu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jakąś relację po wszystkim :wink:

 

Co do Devilka to myślałem, że skończył z kompami na zawsze :wink:

NO jednak nie skonczyl :)

 

Dev :

 

Lot of fun i nic wiecej :D

 

Ostatnie miejsce tez jest dobre, za ducha walki mamy swoje 2 pkt ;)

 

Ogolnie ; dzieki wszystkim za spotkanie po hmm latach. Bylo bardzo milo.

 

Przepraszam MSI za ubita plyte i chyba cpu ...

Ale poza tym to Devilek konfident nie robil screenow :P:P:P:P:P:P:P:P:P

 

HEheahehhehaeh

 

 

Złoooo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA mial sam jechac nieprawdaz??

Ale pojechałem z Piotrkiem. No cóż a wyniki - raz pod wozem raz na wozie albo na eclipse :]

 

Mogę się wypowiedzieć o dokładnych perypetiach, które przeżyliśmy na naszej platformie. Moja szczęśliwa ręka wylosowała platformę na której 3 razy wymienialiśmy dysk twardy , a pierwszy boot na defaulcie jeszcze bez azotu przywitał nas bluescreenem :lol: Już od tego momentu wiedzieliśmy, że COŚ będzie nie tak. No i pesymistyczna wizja się potwierdziła. płyta nie działała. Ogólnie przez 90% czasu proc na tym działał w okolicach 4.3 GHz jak dobrze poszło, a czasami, mniej więcej 10 - 15 min przed końcem czasu dla danej kategorii nagle płyta dostawała proca i pozwalała wejść do windowsa na ~5 GHz. I to nie tylko ja tak miałem, Breakthelimits miał identycznie, te same objawy. Ogólnie po tym jak płyta się zrestartowała, szanse, żeby odpaliła na tych samych MHz była równa zeru, poprostu nie odpalała i trzeba było clearmosa robić. Następnie z profilu OC nie wstawała albo nie wchodziła do windowsa, choć jeszcze 5 min temu leciało na tym SPI czy 3dmark, mniej więcej po restarcie płyty i wymuszonym przez złośliwość rzeczy martwych clearmosie, to trzeba było poczekać jakąś godzine by płycie znowu odwaliło i robiło to coś MHz rzędu ~5 GHz. W 3dmarku 01 SE nasza płyta pobiła rekordy wydajności. Wszyscy trzaskali wyniki w granicach 95k, 86k na defaulcie. U nas na procu prawie 5 GHz było 25k, a na defaulcie 20k :lol: Wszyscy zastanawiali się jak to możlwie łącznie z pracownikami MSI :) w końcu po paru clearmosach i zabawach zworką parę sekund przed końcem udało nam się ustawić praktycznie defaulta i o dziwo przeszedł wypluwając tylko wyniki o ok. 7 -8 k zaniżone. W 06 płyta już nie działała i musiałem obniżać MHz procka niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to piknie

 

a sector to zaszalal z wynikami :D

 

caly jeden :D

Nie Sector, tylko Dev.

On nie zapisywal wynikow ( niskich :P )

 

Tak od kopa 90k w 01, ale jakos malo bylo, wiec ... Screena nie ma.

 

Potem juz szlo z gorki, czyli stopniowo cos nie dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Sector, tylko Dev.

On nie zapisywal wynikow ( niskich :P )

 

Tak od kopa 90k w 01, ale jakos malo bylo, wiec ... Screena nie ma.

 

Potem juz szlo z gorki, czyli stopniowo cos nie dzialalo.

hmmm czyli macie w teamie kolaboranta :D :D albo bumelanta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Przez to samo nie zakwalifikowalem sie do moa :lol:

Ty też byłeś czy nie zakwalifikowałeś się tam gdzie dziś było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boo! pierwszy moj post od miesiaca czy cus takiego na PPC :P

 

Podsumowanie eventu z mojej strony: 4 miejsce dla BTL! (yay ownujemy :P ), generalnie wiele teamów znacznie lepiej przygotowanych od nas, zdecydowanie nie byliśmy w 100% formy (po części wina naszego braku motywacji po części wina braku czasu :-) ). Cały event odbył się bez jakiś większych skandali czy cheatow. Impreza była przygotowana OK moim zdaniem, ludzie w 10/11 przypadków topowi :P , w tym miejscu pozdrówki dla Yotoma, XA, Lyzkova, Mateusza i reszty. Szprota + Chaos wygrali, byli naprawdę nieźle przygotowani, chodzą pogłoski także o niezłym farcie przy losowaniu CPU i przy okazji większość ludzi dowiedziała się, że Chaos ma znacznie większy wpływ na wyniki niż dolewanie azotu do rurek :P , dalej nie lubie "najlepszego" :lol: OCera w Polsce, ale i tak powodzenia w Monachium chłopaki :-) Nasza przygoda z MoA zaczela sie od zabladzenia we Wroc, czegos spartolonego przy montazu kontenera i straty 30 min na przelozenie wszystkiego jeszcze raz, a potem problemów z mobo (nie wiem czy konstrukcja, czy nasze braki w przygotowaniu). Kat SPI16m = max 23x204 czy cus takiego, a po oddaniu wyniku, na tych samych setach 23x220 :-/, po czym fakeowany zgon na 45min, przez które powinniśmy robić 01, generalnie to co XA opisał :-) . Generalnie mocny niesmak i pewna gorycz (nasz własna wina), ale fajnie zobaczyć, że scena OC w Polsce jest całkiem mocna na chwilę obecną :-)

 

Dziękówy dla MSI za zorganizowanie eventu, dziękówy dla PCLab teamu za wpożyczenie kontenera :-)

 

Szprotas nie trudź się z wymyślaniem elokwentnej odpowiedzi, i tak nie przeczytam, mam Cie ciagle na ignorze :P

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Pclab oraz drużyna, która wygrała mieli o tyle farta, że ich platforma cały czas działała stale jeśli chodzi o relacje SPI-3D, jeśli się nie mylę obie drużyny utrzymywały takty w granicach 4.9 GHz i mogły się bawić grafikami, my nie mogliśmy sobie pozwolić na taki luksus. Co z tego, że nasza płyta nagle odpierdalała i pozwoliła uzyskać ~ 5+ GHz np. na SPI jakieś 10 min przed końcem, gdzie nie było czasu ani już możliwości zaostrzyć timingów z cl9 na cl7 itp.. Dla mnie i Piotrka największym bólem był brak czasu. Jedni mieli ColdBuga na - 100*C, my mieliśmy ruchomego na od - 57 do - 85 :lol: w zależności od faz księżyca, ale to nam nie przeszkadzało specjalnie niewiele mniejsze takty ludki na AC/WC osiągają na normalnych płytach :lol: . Ale impreza była całkiem dobrze zorganizowana. Jedynie by się przydało więcej czasu dla każdej kategorii (minimum po 30 min).

 

Oczywiście pozdrowienia dla wszystkich co tam byli, warto było poznać osobiście :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej konkurencji (a może gdzieś w połowie) Sector z Devilkiem ściągają kontener i suszą płytę, nagle dzwoni Sectora telefon:

Sector, wymieniając płytę:

- "Halo?... Tak, tak, we Wrocku na zawodach... Tak, jest naprawdę super...."

Brawo za postawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej konkurencji (a może gdzieś w połowie) Sector z Devilkiem ściągają kontener i suszą płytę, nagle dzwoni Sectora telefon:

Sector, wymieniając płytę:

- "Halo?... Tak, tak, we Wrocku na zawodach... Tak, jest naprawdę super...."

Brawo za postawę :)

NO i o to chodzi... w czasie zawodow 4 razy zdazylismy rozebrac caly sprzet, wysuszyc i znow poskladac :P... a na samym poczatku juz cos bylo nie tak :P bo zestaw na stock nie chcial wstac :P... ale co tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze brawa dla organizatorów za doping i motywowanie - cytat: "- Jak wam idzie? - Do d*** - Chłopaki wierzę w was, dacie radę.", a także brawa dla teamów za fair play, szczególnie dla BTL za przyniesienie azotu, gdy byliśmy w gorączce robienia w ostatniej chwili wyniku do 2k6. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Pclab oraz drużyna, która wygrała mieli o tyle farta, że ich platforma cały czas działała stale jeśli chodzi o relacje SPI-3D, jeśli się nie mylę obie drużyny utrzymywały takty w granicach 4.9 GHz i mogły się bawić grafikami, my nie mogliśmy sobie pozwolić na taki luksus. Co z tego, że nasza płyta nagle odpierdalała i pozwoliła uzyskać ~ 5+ GHz np. na SPI jakieś 10 min przed końcem, gdzie nie było czasu ani już możliwości zaostrzyć timingów z cl9 na cl7 itp.. Dla mnie i Piotrka największym bólem był brak czasu. Jedni mieli ColdBuga na - 100*C, my mieliśmy ruchomego na od - 57 do - 85 :lol: w zależności od faz księżyca, ale to nam nie przeszkadzało specjalnie niewiele mniejsze takty ludki na AC/WC osiągają na normalnych płytach :lol: . Ale impreza była całkiem dobrze zorganizowana. Jedynie by się przydało więcej czasu dla każdej kategorii (minimum po 30 min).

 

Oczywiście pozdrowienia dla wszystkich co tam byli, warto było poznać osobiście :)

Oj tam zaraz wielce

A nasz proc miał CB -58 i później ok -70 :D

Zrobił byś izolacje porządnie to by śmigało :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent ... no co ty ja naprawde tylko ten azot ;]

 

ryba zawsze robi dobra izolacje bo ja rozlewam azot na plyte jak nie trafiam do tych calych rurek takich co sa na sprzecie... taki ze mnie gapa normalnie ;]

no okazjonalnie na swoja koszulke albo na ryby glowe ;]

 

co do problemow z kompem ktore niektórzy opisują ... coż .. DR. MOS ..... do tej płyty trzeba naprawde przysiąść zeby ja rozkminic ... ryba spedzil na nia wiecej czasu niz ja na 3dmarkach.. ;]

kudos dla niego

 

a co do kart grafiki które robily PRZEOGROMNE MHZ...

nasza np:

790/1661/1120 -50 czy -80* bez roznicy

to ja w domu na swojej na wodzie robi

771/1620/1350 .. przy +50* ;] (zebym nie był gołosłowny LINKUS :]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie ma eliminacji i gdzies jade z Chaosem to zle, bo nie ma eliminacji. Sa eliminacje i je wygrywamy, to zle bo je wygrywamy.

 

Byl turniej, kazdy pokazal co reprezentuje, efekty widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz wielce

A nasz proc miał CB -58 i później ok -70 :D

Zrobił byś izolacje porządnie to by śmigało :lol2:

izolacja była wporządku :) ani jednej kropelki wody w sockecie czy na mobo, zużyłem na izolkę rozkręconego socketa aż 4 opakowania gumek :) nasza MSI była trefna ale możecie uznać, że nie mam skilla i to moja wina :] nie obrażę się :]

 

hmmm, nie ma eliminacji i gdzies jade z Chaosem to zle, bo nie ma eliminacji. Sa eliminacje i je wygrywamy, to zle bo je wygrywamy.

 

Byl turniej, kazdy pokazal co reprezentuje, efekty widac.

tego nikt nie powiedział, więc nie przeinaczaj faktów :]

 

W tym sporcie liczą się umiejętności i szczęście, prawie jak w Formule 1 - bez dobrego sprzętu nigdzie nie zajdziesz :] ryba & chaos i pclab jako jedyni mieli działające platformy stale i chwala im za to, zasłużyli na wygraną, mieli czas i możliwości kręcenia graf i trzaskania wyników w 3d :] bo nie mieli problemów z CPU/MOBO a to wynika albo z umiejętności albo z działającego sprzętu. U mnie zaczynały się problemy techniczne wręcz abstrakcyjne typu spadki FPS nawet na defaulcie z 999 na 160 itp. w 3d :] a czym to było spowodowane - hmm może cudowna klawa logitecha miała aż takie lagi :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nie mieli problemow to nie do konca tak ..

co raz mobo nie bootowalo i trzeba bylo wyciagnac 2 kosci zapisac bios i dopiero wlozyc kosci .. do tego grafa nie pozwolila na dowolna manipulacje zegarami tylko sama przeskakiwala na nizej wyzej... i takie tam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nie mieli problemow to nie do konca tak ..

co raz mobo nie bootowalo i trzeba bylo wyciagnac 2 kosci zapisac bios i dopiero wlozyc kosci .. do tego grafa nie pozwolila na dowolna manipulacje zegarami tylko sama przeskakiwala na nizej wyzej... i takie tam..

Fakt, ale były mniejsze. U nas z Piotrkiem raz proc na 5 GHz banglał a za 10 min na 4 GHz do OSa nie chciał wchodzić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż ludzie w dziale extreme narzekają na słabe płyty a to na procki a zazwyczaj Ryba i Chaos są na topie ...pisanie o szczęściu jest imo nie na miejscu .

Gratsy R&CH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sporcie liczą się umiejętności i szczęście, prawie jak w Formule 1 - bez dobrego sprzętu nigdzie nie zajdziesz :] ryba & chaos i pclab jako jedyni mieli działające platformy

My tez mielismy dobra :P Do czasu kiedy nie padla :P:P:P

 

A ze nie zapisywalismy screenow z pi i z marka 2001 to taki z tego efekt :P

 

 

Wciąż ludzie w dziale extreme narzekają na słabe płyty a to na procki a zazwyczaj Ryba i Chaos są na topie ...pisanie o szczęściu jest imo nie na miejscu .

Gratsy R&CH

Szczescie przekazalem rybie w kopercie :P (you know what i mean - rybek) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nie mieli problemow to nie do konca tak ..

co raz mobo nie bootowalo i trzeba bylo wyciagnac 2 kosci zapisac bios i dopiero wlozyc kosci .. do tego grafa nie pozwolila na dowolna manipulacje zegarami tylko sama przeskakiwala na nizej wyzej... i takie tam..

Zeby nie bylo - nie twierdze ze wygraliscie fartem/z pomoca opatrznosci czy cus takiego :-) Wiadomo, ze eclipse miał jazdy :P, prawdopodobnie nie umieliśmy jej okiełznać z powodu takiego, że nie przebenchowaliśmy na niej odpowiedniej liczby godzin, jest jakis odsetek promila ze tylko nasz egzemplarz mial jazdy, ale jest to niezwykle nieprawdopodobne. Napisałem coś tam o szczęściu (pewnie niepotrzebnie), bo zasłyszałem gdzieś w przelocie, że mieliście coś tam lepszego procka, ale sam tego nie wiem (zresztą CPU tutaj było lekko mówiąc mało znaczące, bo BCLK i tak wszystko blokowało :P). Wygraliście w najbardziej fair zawodach jakie można zorganizować i dobrze, że zostały zorganizowane bo nikt nie ma pretensji, tak jak w przypadku "eliminacji" innej firmy produkującej płyty główne. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...