Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić dyski twarde które będą pracowały w RAID0.

 

Zastanawiam się nad producentem ale od lat miałem różne dyski Seagate i były B.Dobre. Więc moją uwagę przyciągają Barracuda 12 myślę nad 750GB x2 lub 1TB x2 ale słyszałem także że bardzo dobrymi są Samsungi z serii F1 bądź F1R ale podobno awaryjne.

 

Więc jakie mi doradzacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche na odwrót... to teraz własnie Seagate sa najbardziej awaryjnymi dyskami..

Bier Samsung lub WD jesli cos..

WD-ki narazie najbardziej "bezpieczne" jesli chodzi o awarie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o dysk bez awaryjny i szybki najlepiej 32MB Cache i sprawdzony w testach zapis i odczyt. Moze być głośny bo najczęściej bezawaryjność i szybkość wyklucza 3ci czynnik jak i odwrotnie cichy i bezawaryjny to najczęściej wolniejszy.

 

Jakie propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rynek można scharakteryzować tak:

Samsung F1 - Szybkie dyski, raczej bezawaryjne ale można trafić na wolny egzemplarz na starych talerzach (choć podobno coraz rzadziej zdarzają się "oszukane" jednostki)

Seagate - Szybkie ale ostatnimi czasy dość awaryjne

WD - szybkie i bezawaryjne

 

Odpowiedź na twoje pytanie nasuwa się jedna.

Ja przy odpowiednich funduszach brałbym 2x WD6400AAKS a do tego 2 jakieś dyski wielkości 80-160 GB do raid1 na ważne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rynek wygląda tak, ale ekspertem w dziedzinie nie jestem:

WD. Stare serie YS YB itd były do niczego. Odkąd weszły AA... są bardzo dobre. Zadowalająca wydajność, cisza ok, bardzo niska awaryjność, chyba troszkę wyższe ceny, ale warto.

Samsung. F1 są troszke szybsze (z wyjątkiem tych co mają więcej talerzy niż powinny) i toszkę cichsze(własne doświadczenie) od WD ale wyraźnie bardziej awaryjne (ja kupiłem 320- już po 3 miechach w viście SMART się pluje, że dysk może paść, choć wszystko działa, kumpel kupił 640, po pół roku smart też się pluje a komputer ma lekkie kłopoty ze stabilnością podczas operacji na plikach. Ogólnie nie polecam. Teraz czekam na 500gb/talerz 7200rpm od WD i jak taki będzie to zmieniam, bo mój szajsung nie wiem ile pożyje jeszcze

Seagate. Do 7200.10 byli bardzo dobrzy (choć 160gb wd aajs był dużo cichszy i troszkę szybszy niż 160gb seagate 7200.9) seria .11 to była totalna porażka, a 12 jest niewiele lepsza. Wydajność często kuleje bez wyraźnego powodu, awaryjność jest wysoka, o ciszy nie mam pojęcia.

PS. Wie ktoś co się stało z hitachi? czemu już nic o nich nie słyszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie komentarze w sieci, ja sam chcę kupić sobie dysk, od dłuższego czasu jestem za WD 640 aaks, bo z tego co mówią ludzie, po prostu ta seria jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie komentarze w sieci, ja sam chcę kupić sobie dysk, od dłuższego czasu jestem za WD 640 aaks, bo z tego co mówią ludzie, po prostu ta seria jest lepsza.

Nie jest lepsza. Ale nie widać zauważalnej różnicy między 32mb cachea 16 więc nie warto dopłacać do aals. poza tym aaks pewnie jest łatwiej dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 32mb cache'u w dysku czy 2 sześciopaki piwa?... ja obstawiam dyski 16mb cache, bo przyjemność z picia piwa jest zdecydowanie większa niż pożytek jaki będziesz(o ile wogóle) miał z 32mb cache'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja akurat mam calkowicie odmienne doswiadczenia z dyskami WD, ktore przedstawiaja sie nastepujaco:

 

Pierwszy dysk to byl WD2500KS ktory po okolu roku padl - zaczal freezowac kompa i bady poszly. Wymienilem go na gwarancji i dokupilem drugi tym razem WD2500AAKS wrzucilem w RAID0 i co smieszne oba dyski naraz padly rowniez po okolo roku uzytkowania. Wymienilem na nowe, teraz dostalem z serii Blue Edition ktore jak na moje ucho sa OGROMNIE glosniejsze niz tamte.

 

Moze na jakies wadliwe serie caly czas trafiam czy moze cos kulawe sa te 250gb ale jakby nie patrzec to nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...