Skocz do zawartości
karolm

MSI KT3 Ultra 2 + 1700+ - 1.82 GHz i nic więcej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam płytkę i procka jak w temacie. Procek z serii 0313 na jądrze T-bred.

Problem jest następujący:

Na FSB 133 MHz powyżej mnożnika 12.5 częstotliwość spada. Np. przy 133 * 14 i pokazuje 667 Mhz

 

a jeśli wierzyć stronie http://www.msi.com.tw/program/support/cpu_...0&NAME=MS-6380E wszysko powinno być w porządku...

Na razie mam podkręconego do 145 * 12,5 i jest OK nawet przy 1,6 V

Pozdrawiam

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo jakis procek lipny,albo pamieci. Ja na moich No name 266 jechalem na 175 bez problemow.. Na plytce jednak wyciagnalem tylko 2ghz,bo napiecie tylko o 0,1 :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnełem na tej płytce 2,1 GHz ale to jeszcze nie ostatnie słowo bo nie miałem za bardzo czasu na testowanie na wyższych FSB a niedługo zrobie DRUT MOD'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMO w sigu masz 2800+. A ile masz Mhz? Ja mam 2225. Tyle podaje Wcpuid. Poza tym mam drut moda i athlona 306 juihb czy jakoś tak i squbaniec więcej nie idzie :(

A poza tym max fsb stabilne (testowałem Prime95) jakie wyciągnąłem 194MHz (więcej Elixiry nie wytrzymywały :? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 12,5 x 172 MHz =2150 MHz ale na 1,6 V i chodził Full Stable w Prime95 w tle przez dłuższy czas ale na więcej napięcia mi brakło a poza tym pamiątki mi wysiadały :? musze ściągnąć jaki prog do testowania pamiątek...

 

Na magistrali 175 MHz Prime mi się wysypywało ale może to wina pamięci dzisiaj pomęcze ja Gold Memory albo czymś podobnym...

 

P.S Jak ty uzyskałeś napięcie 1,85 V ??? Jak coś to zapodaj mi linka do moda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wczoraj wsadziłem do KT3 Ultra 2 mojego brata 1700+ JUIHB 0309 DUT3C i przy ustawieniu magistrali na 166 ( na początek dałem mnożnik 10) komp nie wstał i wydawał jednostajne , długie "piknięcia". Pamiątki to Kingstony, które na moim sprzęcie chodziły na 190. To samo przy 12x166 ( chciałem uzyskać 2400+). Znów piszczy. Jak to więc jest , że jednym leci na 166 i wyżej bez problemu, a inni mają problemik. Acha, bios AMI 5.6 ( 5.7 jeszcze nie próbowałem). HELP!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pamiątki ja mam fsb 150 i dalej nie mogę bo mi pamiątki blokują (266). Trzeba zmienić  :cry:

tez mam 266 pamieci i kompa mi wstake na 185 czyli 390
A może najpierw by się przydało podstaw matematyki zwanych mnożeniem nauczyć?

2x185 daje wg moich obliczeń i przyjętych założeń :lol: 370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płytkę i procka jak w temacie. Procek z serii 0313 na jądrze T-bred.

Problem jest następujący:

Na FSB 133 MHz powyżej mnożnika 12.5 częstotliwość spada. Np. przy 133 * 14 i pokazuje 667 Mhz

 

a jeśli wierzyć stronie http://www.msi.com.tw/program/support/cpu_...0&NAME=MS-6380E wszysko powinno być w porządku...

Na razie mam podkręconego do 145 * 12,5 i jest OK nawet przy 1,6 V

Pozdrawiam

Karol

POCZYTAJ :twisted: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=27072

Jakbys byl kurna normalnie slepy :lol:

 

Co sie nie da 14. Jak sie mysli to sie wszystko da :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wczoraj wsadziłem do KT3 Ultra 2 mojego brata 1700+ JUIHB 0309 DUT3C i przy ustawieniu magistrali na 166 ( na początek dałem mnożnik 10) komp nie wstał i wydawał jednostajne , długie "piknięcia". Pamiątki to Kingstony, które na moim sprzęcie chodziły na 190. To samo przy 12x166 ( chciałem uzyskać 2400+). Znów piszczy. Jak to więc jest , że jednym leci na 166 i wyżej bez problemu, a inni mają problemik. Acha, bios AMI 5.6 ( 5.7 jeszcze nie próbowałem). HELP!!!!!!!

Załaduj najnowszy BIOS bo ten 5.6 jest chyba za stary ... poza tym ustaw pamięci na najgorszych timingach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pamiątki ja mam fsb 150 i dalej nie mogę bo mi pamiątki blokują (266). Trzeba zmienić  :cry:

tez mam 266 pamieci i kompa mi wstake na 185 czyli 390
A może najpierw by się przydało podstaw matematyki zwanych mnożeniem nauczyć?

2x185 daje wg moich obliczeń i przyjętych założeń :lol: 370.

:lol: :lol: :lol: co racja to racja :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...