Skocz do zawartości
pyzaa

Komputer Do Max 3000zł Do 3d, Gier,filmow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. potrzebuje złożyć komputer do maksymalnie 3000 wraz z obudowa:

 

Komputer ma głownie służyć do pracy nad tworzeniem i renderingami obiektow 3d w programach takich jak :

 

- rhinoceros

-solid works

-auto cad itp

 

wiec chodzi o to żeby jak najszybciej radził sobie z takimi programami.

 

dodatkiem ma byc zabawa czyli granie na wysokich detalach w miarę ładnej rozdzielczości w najnowsze gry..plus ogladnie filmow.

 

 

pod uwagę wziąłem zestaw za 3000 zł i licze na wasza pomoc, co można zastąpić, co zmienić ,zeby bylo troszkę taniej z ewentualna prosta modernizacja w przyszłosci:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 940 Black Edition - 820 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

 

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4890 1GB OC - 999 zł ( moze inna karta?? )

 

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

i posze o pomoc w dobraniu do tego zestawu w miare nie drogiej dobrej niekoniecznie ładnej obudowy z dbrym wentylowaniem poniewaz komputer bedzie stal niedaleko źródła ciepla.

 

dziekuje bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coź, do Twoich zastosowań ten zestaw jest bardzo dobry i niewiele można by tu zmienić

 

Obudowa, fajna będzie Antec 300: http://www.allegro.pl/item626570718_antec_..._najlepsza.html - co do wentylacji, jak widać przód to jedna wielka dziura, do tego wylot z tyłu i od góry. A jest też ładna :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mógłby być troszkę tańszy :( dlatego zastanawiam sie czy nie zmienic karty graficznej na inna słabsza. z ewentualnym dołożeniem do niej z czasem drugiej? moze tak byc czy to zły pomysł?

 

obudowa fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kartę weź tą, GTX260

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15351

 

Będziesz o 270zł do przodu. A dokładanie drugiej (CF/SLI).. hmmm... lepiej po prostu mieć jedną kartę i wymienić ją na lepszą. Dwie karty to dużo prądu, dużo ciepła i słynne mikroprzycinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pole manewru mam tylko w karcie?? bo juz raczej nic sie nie da zmienic zeby było taniej? i niewiele gorzej :(

 

jeszcze mam pytanko jesli chodzi o sklep : chcialbym gp kupic w esc zeby mi go zlozyli bo moge sobie nie poradzic :( mogłym szukac poszczegolnych podzespołów na alegro pewnie byloby taniej ale nie wiem czy jest sens.. a moze jest jakis dobry sklep i tani w wawie? wtedy bym nie mial problemów z ewentualna gwaracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Jeśli szukasz oszczędności to możesz wziąć proca Triplecore http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17472

 

I odblokować 4 rdzeń (ale nie ma na to pewności) oraz go pokręcić. Ale to nie to samo co X4 BE, za to kosztuje 300zł mniej. Kolejną rzeczą na której możesz zaoszczędzić, to pamięci RAM, na Goodramy http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=11676 - zaoszczędzisz 50zł w stosunku do G.skilli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz zostane przy 4 rdzeniowcu .. i mam prosbe. prosilbym o zrobienie zastawiku w tym sklepie Shift.Sklep.pl, poniewaz jest blisko mnie i mialbym łatwiej w razie awari a ceny maja zbliżone:

 

tylko niestety nie moge znalesc wszystkich elementow takich jak opisane w zestawie z esc :(

 

mam:

 

procesor: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...8882&idk=39

karte: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...19241&idk=4

wentylator : http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...9576&idk=17

pamieci: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...5846&idk=37

naped : http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...;idk=34&kl=

 

nie wiem czy wszystkie sa odpowiednikami tych z esc? pozatym nie moglem znalezc płyty, dysku,zasilacza,obudowy :( moze sa jakies dobre odpowiedniki w tym sklepie w podobnej cenie ??

 

czy jednak zaryzykowac i zamowic w sklepie esc ?? choc wolałbym na miejscu :(

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coź, do Twoich zastosowań ten zestaw jest bardzo dobry i niewiele można by tu zmienić

 

Obudowa, fajna będzie Antec 300: 3274898[/snapback]

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4890 1GB OC - 999 zł ( moze inna karta?? )
Albo ta, albo 2*4770 (780zł) w CrossFire.

Wydajność tego CF będzie wyższa w większości gier od pojedynczej droższej 4890. Dodatkowo karty te będą zużywać mnie prądu w stresie, będą cichsze i chło0dniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

 

Nie polecam tego dysku... mam identyczny i jest bardzo głośny...Czuć go na całej obudowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć procesor x710@x4 za 599zł. Oszczędzone 221zł możesz zainwestować w

1/ lepszą płytę główną Biostar TA790GX 389zł,

2/ dopłacić do lepszego monitorka

3/ dopłacic do g.skill 1066 (tylko 30zł)

No i tak jak podał saleen lepszej obudowy.

 

Sporo tego a procesor będzie wg mnie lepszy bo ma kontroler ddr3 i ddr2 na pokładzie. Zasilacz dobry, ewentualnie można sporo oszczędzić wybierając Fortrona, ale trzeba sporo wiedzieć jaki wziąć. Nie każdy będzie dobry.

 

 

Albo ta, albo 2*4770 (780zł) w CrossFire.

Wydajność tego CF będzie wyższa w większości gier od pojedynczej droższej 4890. Dodatkowo karty te będą zużywać mnie prądu w stresie, będą cichsze i chło0dniejsze.

 

a co to za procesor?? 3 rdzeniowy?? bo podobno do grafiki 3d lepsze sa 4 rdzeniowce

jesli chodzi o zasilacz to chyba nie warto oszczedzac, moze narobic sporo szkód , a GTX 260 tak jak napisal saleen nie bedzie lepszy niz te dwie 4770, tzn chodzi mi o bezproblemowa prace.

 

chyba po prostu trzeba dozbierac wiecej kasy bo za bardzo nie ma z czego urwac..ehh

 

 

taki procesor??

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=13015

 

czy jednak warto doplacic do tego AMD Phenom II X4 940 Quad-Core , jaka bedzie roznica w wydajnosci.. ?

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za procesor?? 3 rdzeniowy?? bo podobno do grafiki 3d lepsze sa 4 rdzeniowce

jesli chodzi o zasilacz to chyba nie warto oszczedzac, moze narobic sporo szkód , a GTX 260 tak jak napisal saleen nie bedzie lepszy niz te dwie 4770, tzn chodzi mi o bezproblemowa prace.

To jest procesor 3-rdzeniowy z gwarancją odblokowania 4 rdzenia w biosie. Możesz kupić i wtedy starczy ci na obudowę i HD4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czytalem na forum ze nie zawsze jest taka gwarancja odblokowania... w esc maja takie procesory w ktorych daja gwarancje na 4 rdzen?? zeby nie bylo niespodzianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bachcompie daja gwarancje x4 i oc na poziomie 3,4ghz. W esc nie ma selekcji wiec masz jakies 50% szans no i potem czy bedzie stabilny. Procek dobry bo byl juz polecany jako samo x3, a to ze moze byc x4 to juz taki extra bonus dla tego proca ^^ W kazdym razie albo 100% pewnosci z bachcompa, albo ryzyko z esc :D zawsze masz x3 za ktory placisz, wiec źle nie jest. Ale widzac zastosowanie kupilbym w bachcompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic w esc bo tam maja wszystko i lepsze ceny.. chyba dozbieram kase i kupie 4- rdzeniowca zeby nie było niespodzianek

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli złoża Ci kompa i kupisz zwykłe x3 to wg mnie w każdym sklepie wyselekcjonują Ci prca negatywnie a gdzieś opchną te z czwartym rdzeniem. 100zł piechotę nie chadza. Jeżeli sklep tego nie zrobi to serwisanci sami pokombinują. Tak więc jeżeli x3 to zapakowany w oryginalne pudełko z plombą. Albo selekt wtedy mógł by być montowany, ale maja tylko w bachcompie jak na razie oficjalnie. Pewnie da się kupić "z pod lady" gdzie indziej też. Ale to przypuszczam, nie kupowałem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba bedzie taki zestaw , miesci sie w 3000 zł wiec ok, mysle ze nie ma co za bardzo kombinowac

 

Buda : Antec Gamer Three Hundred - 260 zł

Procesor : AMD Phenom II X4 940 Black Edition - 820 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 260 - 730 zł

 

RAZEM:2993 zł

 

Jakies wasze sugestie jeszcze przed zakupem???

 

i jeszcze jedno pytanko:

 

ze wzgledu na to ze niektóre programy z ktorych korzystam do pracy sa dosc stare i maja problem z współpraca z Vista, bede musial narazie zainstalowac windowsa XP , w zwiazku z tym jaki XP bedzie najlepszy do takiej konfiguracji i jakie bede miał straty przez to ze nie bede używał Visty??

 

z gory dziekuje za wszelka pomoc w konfiguracji :)

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP 64bit (tylko po angielsku)

 

Straty? Hmm brak obsługi DX10 przez XP

 

czyli najlepszym rozwiązaniem bedzie chyba zainstalowanie XP 32 i Visty i z zależności co bede używał wybór systemu...

 

ale czy nie będzie jakiś konfliktów miedzy tymi programami??

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zastanawiam..dysk

 

ten:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

czy ten:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

 

cena prawie identyczna..jaka bedzie różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dopatrzyłem sie takiej karty..i tylko 100 roznicy moze warto dopłacic zamiast tego GTX 260??

Skoro możesz wyjść poza limit... Zastanów się nad czymś takim:

 

Buda : Antec Gamer Three Hundred - 260 zł

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1099 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Karta graficzna: Gainward HD4850 512MB DDR5 - 539 zł

 

RAZEM - 3051 zł

 

Na starcie lepszy procesor, zwłaszcza po OC - kręci się trochę lepiej, a w zegar w zegar jest zauważalnie lepszy. Karta to niedotaktowany HD4870, więc troszkę podkręcisz i masz HD4870 za 200 zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no to teraz mam kłopot.... moze jeszcze jakies opinie ?? bo mam lekkie zamieszanie.. w zestawach na maj jednak dominuje AMD

Zobacz, co dominuje w zestawach za 3500 i 4200... Do twojego zastosowania tym bardziej Intel będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...