Skocz do zawartości
Gość

W czerwcu referendum :-)

Rekomendowane odpowiedzi

"]Odpowiem dosc pokretnie ,jestem na TAK ale glosuje NIE  :P  

Dlaczego ?

Bo wchodzimy na PSICH warunkach ,ogolnie bylem, pro UE ,ale im wlasnie wiecej czytam i sie dowiaduje (tylko jedno male 'ale' nie z propagandy TV plus ulotki a z bardziej rzetelnych zrodel) to stwierdzam ze Polska NA KOLANACH LIZAC BUTY ma zamiar WPELZAC do europy, ludzie ,zapomnijcie o wyjazdach/pracy itp,jesli wyraznie sobie was niezazycza to nic z tego ,bedzimy obywatelem 3ciej kategorii w UE,przyklad ? Do pracy w niemczech chcecie ? ok ,za 7-10lat  :!: ,chcecie kupic ziemie w UE? za kilka-kilkanascie lat...

Niemiec chce kupic polska ziemie? Alez prosze bardzo... klaniamy sie do stopek....

Ceny maja byc zrownane z poziomem w UE.. A pensje ?Dotacje ? WALA!

A jakies ulgowe skladki na poczatku poki nie bedziemy miec pelnego "obywatelstwa" ?WALA! Placimy tyle co reszta!

Pozatym ,kiedys UE to byla unia gospodarcza .. i dobrze ,teraz jest to moloch biurokracji ktory zaczyna wprowadzac wrecz SMIESZNE przepisy ala PRL,moglby mi ktos z PRO unijowiczow wytlumaczyc dlaczego nie wolno mi produkowac wodki cytrynowej w flaszce 0.5 ?

Bo ja logicznego rozumowania tutaj niewidze tylko coraz wiecej przepisikow ,rosnaca biurokracje itp.

Jak zaczalem sie w temat "wglebiac' to zaczyna mi to wygladac na "przezucie i wyplucie" polski przez UE, taka smutna prawda.

Rav, dobrze zauważasz, ale na szczęście masz nieaktualne informacje. Faktycznie, miał obowiązywać 7 letni "okres przejściowy" na zatrudnianie Polaków w krajach UE, ale nasi "kochani negocjatorzy" przy wielkiej łasce urzędników UE "wywalczyli" likwidację tego okresu. I tak w kilku krajach będzie można pracować niby od razu, w niektórych po roku-dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek nie zylbys w kolchozie... moglbys osiagnac wiecej niz swoi sasiedzi, przeciez nie kazdy w ZSRR yl robotnik albo profesorem...

skoro wszyscy mielby byc rowni to musielby zyc w identycznych warunkach - wiec to bylby kolchoz, blokowisko lub inny chory wymysl socjalizmu :(

i nie przywoluj jako przyklady ZSRR bo tamnie bylo socjalizmu tylko komunizm w wydaniu totalitarnym i gdzie byla ta rownosc skoro zwykli obywatele rowno dzielili miedzy siebie jedno... BIEDE a promineci oplywali w luksusy - toz to czysty ustroj niewolniczy pod plaszczykiem socjalizmu/komunizmu (wszyscy ciezko pracuja a zyski maja nieliczni) - fuj :(

 

...Nie chodzi mi o rownosc bandyty z ciezkopracujacym uczicwym obywatelem. Mowie o ludziach ucziwych, ze to oni sa rowni wobec prawa, nie bandyci itd...

i czym to ma sie roznic od panstw demokratycznych ktorych system ekonomiczny jest oparty na zasadach liberalizmu - tu tez kazdy czlowiek jest rowny wobec prawa, ba nawet w miare mozliwosci kazdemu zapewnia sie rownosc szans (kazdy ma prawo decydowac o swojej przyszlosci i np zalozyc wlasny biznes)

 

Nie zatruli ludzia umyslow, a socjalizm jest "wykonywalny" trzeba tylko w niego wierzyc. Pokazali ludzia ze mozna zyc inaczej.

jakos mnie to nie przekonuje - kilka przykladow:

- gdzie jest to ZSRR skoro mialo taki idealny system ekonomiczny i spoleczny :?:

- porownaj sobie jak przed zjednoczeniem wygladala sytuacja mieszkancow NRD (poszli droga zblizona do socjalizmu) i mieszkancow RFN (poszli droga bedaca hybryda liberalizmu i socjalizmu czyli tzw spoleczna gospadarka rynkowa az strach pomyslec o ile wieksze bylyby dysproporcje miedzy tymi panstwami gdyby w RFN w ustroju gospodarczym bylo tak jak np na Tajwanie)

- i przyklad z dni dzisejszych - porownaj sobie jak zyja obywatele KRLD (Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna) i Republiki Korei

 

to wszystko sprawia ze wolalbym byc biedakiem w USA niz "rownym obywatelem" na Kubie

 

PS.

i najwieksza obluda socjalistow - skoro wszyscy mielibybyc rowni wobec prawa to dlaczego ludzie zarabiajacy wiecej maja placic wieksze podatki - skoro wszyscy sa rowni to powinni placic taki sam podatek - nie mowie tu o podatku "linniowym" ale o stawce kwotowej (poglowne) takiej samej dla kazdego np 1000zl rocznie od lba - czemu socjalisci chca rownosci tylko tam gdzie im wygodniej :?: czysta obluda i otumianianie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

 

już wcześniej pisałem dlaczego.

 

no i jeszcze dlatego, że jak wejdziemy, to tpsa i operatorzy kom. nie bedą mieli tak miodnie... w końcu rozmowy musza stanieć, bo chyba tylko w rosji sa droższe...

no i jeszcze benzynka... u nas: 0.87 E, a w Paryżu (zarabiają tam 3-4 razy więcej!) ta sama wacha: 1.1 Euro...

tak więc nie wszystko wdrożeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek, nic dodać nic ująć. Chyba mamy tego samego "guru" :)

Hehe, chyba wiem o kim mowa... :)

A do naszego socjalisty mam pytanie: czemu ktoś kto pracuję mniej ode mnie ma być równy?

Najchętniej sprowadzilbyście wszystkich do wspólnego, najmniejszego mianownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

TDK, bzdury gadasz...

nikt nie zbudował socjalizmu jeszcze, a system, w którym każdy musi "wierzyć" to system, w którym wg. reguły Pareto ;) 80% naiwnych zostanie "wywierzonych" przez 20% oszustów...

 

nie ma i nie będzi esystemu idealnego... poczytaj co o ustrojach pisał Platon te 2000 lat temu...

socjalizmu tam nie ma, ale podejrzewam, że byłby lepszy od (najlepszego wg. Platona) monarchii, ale niesie ze sobą najgorszą odmiane zwyrodnienia (gorszą niż: wg. Platona - tyrania) - komunizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nikt nie zbudował socjalizmu jeszcze, ...

probowali ale nie wyszlo - bo cos co jest sprzeczne z prawami natury nie ma racji bytu - to tak jakbys chcial zeby wszyscy ludzie spali w dzien a w nocy przejawiali aktywnosc zyciowa - nie da rady bo to sprzeczne z natura :!:

w socjalistach najgorsze jest to ze chca na sile uszczesliwiac wszytkich nawet tych co nie chca byc przez nich uszczesliwieni - a tu jeden krok do zniewolenia (w skrajnych przypadkach nawet fizycznego) - dlatego socjalizm = niesprawiedliwosc

 

... poczytaj co o ustrojach pisał Platon te 2000 lat temu...

a Ty lepiej poczytaj klasyfikacje panstw wg Arystotelesa - moze to troszke rozjasni sprawe i tak niestety bywa z socjalizmem ze szybko przerodzi sie w oligarchie (nie tych dobrze urodzonych ale pochodzacych z klucza partyjnego) po prostu socjalizm od samego poczatku jest sakazany na degeneracje wlasnie dlatego ze ludzie roznia sie od siebie (co jest faktem obiektywnym - wygladem, potrzebami, rozwojem intelektualnym ...)

zreszta Arystoteles mial zdrowe podejscie do wiekszosci problemow zwiazanych z ustrojem politycznym/spolecznym (i nie tylko) poza jednym niewolnictwem ale to mozna tlumaczyc czasem/warunkami w jakich zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek, nic dodać nic ująć. Chyba mamy tego samego "guru" :)

Hehe, chyba wiem o kim mowa... :)

A do naszego socjalisty mam pytanie: czemu ktoś kto pracuję mniej ode mnie ma być równy?

Najchętniej sprowadzilbyście wszystkich do wspólnego, najmniejszego mianownika.

tak po prostu :) zeby nie bylo podzialu na rownych/rowniejszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak po prostu :) zeby nie bylo podzialu na rownych/rowniejszych...

i to jest klasyczny objaw myslenia utopijnego - nie ma takiej mozliwosci zeby ludzie byli tacy sami - sa miedzy nimi roznice, a socjalizm chce na sile ich zrownac w imie czego sie pytam :?:

najgorsze jest to ze socjalisci twierdza ze jezeli nie zrowna sie wszystkich to beda gorsi i lepsi - guzik prawda beda tacy i owacy, po prostu rozniacy sie od siebie co nie znaczy ze gorsi i lepsi - a ze ktos ma kompleks nizszosci bo zobaczy ze inni maja cos czego on nie ma (nie chodzi tylko o dobra materialne ale np o wyksztalcenie, inteligencje, talent, sile, urode itd) to nie powinien mieszac swoich problemow osobistych z ustrojem spoleczno-politycznym :!: tylko udac sie do psychologa moze ten wskaze zrodlo problemow osobistych i pomoze wyjsc z dolka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...