Skocz do zawartości
dastin

Czy To Moze Byc Wina Zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem wczoraj było wszystko ok teraz chce włączyć komputer włącza sie ale tylko tyle wiatraki w nim chodzą ale nie nic poza tym na monitorze nic sie nie dzieje a windows nie startuje i nie wiem co z tym moge zrobic przed chwila sam się wyłączył.... mi się wydaje żę to może być zasilacz ale nie jestem pewien dlatego pisze pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać chociaż model tego prawdopodobnego winowajcy?

 

Posprawdzaj wszystkie styki może się coś obluzowało. Komputer nie był podkręcany? może reset ustawień BIOSu pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor adm athlon 1,8ghz chyba1800+

płyta główna asus k8n-e

ram: elixir ddr 400mhz 512mb aa druga kostka też elixir 1gb

grafika: radeon 9600pro 128mb

dysk1; samsung 160gb ata

dysk 2: samsung 640 gb ata

zasilacz: feel 350atx

 

cały komputer... nie był podkręcany wszstkie styki są tak jak powiny już sprawdzałem biosu nie restartowałem ale spróbuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może to byc zasilacz. Jeżeli nie pał całkiem to możliwe, że po wyjęciu kostki ramu, odpięciu 1 dysku i napędu ruszy. Ale w ten sposób można też dojechać bebechy na amen - im dłużej chodzą na tym domniemanym winowajcy tym gorzej. Najlepiej załatwić inny i sprawdzić wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o to że odpinając jeden dysk i napędu i np. kość RAMu zmniejszysz obciążenie zasilacza i być może komputer się uruchomi jednak dalej nie będzie to rozwiązaniem problemu,gdyż zasilacz jest poprostu za słaby i może uszkodzić pozostałe podzespoły. Więc najlepiej, jak masz możliwość podłącz do komputera mocniejszy zasilacz i gdy się uruchomi będziesz miał winowajce.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ;) No w każdym razie istnieje takie ryzyko zakładając, że to zasilacz. Co z kolei jest prawdopodobne bo ten feel to shit. Chociaż zwykle odchodzą w samotności, więc bądź dobrej myśli.

 

Tam zaraz mocniejszy. Takie coś pociągnie byle jaki fortron 150W - po prostu sprawny ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałeś? Czyli odłączyłeś część podzespołów? Jak dalej nie działa to możliwe ,że twój zasilacz poprostu padł całkowicie. Spróbuj podłączyć sprawny o ile Feel niczego nie usmażył to powinno być ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że windows się nie uruchamia? Dysków nie słychać, żeby chodziły? Bo ja miałem podobny problem. Wydawało mi się, że komp się nie włączał, a okazało się, że tylko żadnego obrazu nie daje (usłyszałem tylko dźwięk powitalny windy). Niestety konieczna okazała się wymiana płyty głównej. Jak później trochę poczytałem, to dość popularna awaria w płytach opartych na nf3,nf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ? Jakikolwiek z wtyczką 4pin.

Jak już dojdziesz czy to zasilacz to możesz nabyć to. Od biedy pociągnie mało rozbudowany zestaw (z integrą albo słabą grafą) na nowych bebechach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski chodzą słychać je ale nic poza tym zadnego dzwięku windowsa nie słychać... ani nic innego tylko wiatraki ;/

może mi kolega pożyczy... a gdzieś słyszałem że może to być karta graficzna co o tym sądzicie

a i czy geForce 4 podeszła by pod asusa k8n-e??

Edytowane przez dastin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko jest na AGP (a innych chyba nie było) to nie widzę przeszkód. Jak masz miernik to sprawdź jakie napięcia podaje zasilacz. Choć mi to coraz bardziej wygląda na problem z płytą gł. (choć karta graficzna też jest prawdopodobna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to może być wszystko, ale najbardziej podejrzany jest zasilacz, później płyta i karta.

Możesz jeszcze kondensatory na płycie obejrzeć cz nie spuchły albo nie powylewały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z tą płytą główną, kondensatory na płycie i w zasilaczu ok, grafa ok monitor też :] przekładałem ramy i nic nie dało i dalej szukam heh jak znajde to dam znać, ale podejrzanym jest płyta główna bo niedawno padł sterownik hdd i musiałem kupić osobny na pci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, awaria dosyć popularna na nforcach:] Adikss, dastin, jakby któryś z was miał dostęp do jakiejś starej grafiki na PCI i sprawdziłby czy da obraz. Ja niestety nie miałem takiej możliwości, a strasznie jestem ciekawy czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety takiej możliwości nie mam... a mam do was jeszcze takie pytanie czy jak mam karte graficzna taką jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61eee364abe4655d.html

to czy będzie działaś taka karta?? bo gdy wsadziłem to pasowała ale bałem się włączyć komputer aby czegoś nie popsuć...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c9ae5fde7d8fe6f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGP - patrz "Kompatybilność". Jest tylko jedna szansa na 12, że nie zadziała. Sorry, nie mogę Ci powiedzieć jednoznacznie, bo nawet sobie nie zdawałem sprawy z takiego rozrzutu w AGP. Myślę, że nic się nie popsuje, najwyżej nie zadziała.

 

Adikss - chodziło mi o kartę PCI, nie PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh dziś podpiąłem kompa do innego zasilacza i ciemność dalej.... :[ więc zostaje procek i płyta :/ chyba kaplica z tym w sumie zastanawiam sie czy zasilacz nie miał swojego udziału w uszkodzeniu mogło w sumie gdzieś pójść wyższe napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

troche odswieze temat poniewaz czytajac forum natrafilem na takie same objawy.

Czyli: komputer wlacza wiatraki obudowy i procesora. Dysk chyba sie rozkreca. monitor nie drgnie,

zadna dioda w obudowie nie wlacza sie, swieci sie tylko dioda plyty.

Odlaczalem po kolei i na raz wszystkie elementy i nic to nie zmienilo.

Konfig to asus P5K Pro, E8400, 8800GT,

do tej pory wszystko chodzilo na zasilaczu chiefteca 450 GPS bez problemow.

Po wymianie na BeQ 550 W komputer pracowal 1 dzien, po czym nastaly w/w objawy.

Po podlaczeniu spowrotem Chiefteca komp wstal.

Dzwonilem na infolinie BQ i pan poinformowal mnie ze mam uszkodzona plyte gl.

a to jest tak dobry zasilacz ze ja zabezpieczyl.

 

co mo poradzicie?

jutro podlacze go do innnego kompa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

troche odswieze temat poniewaz czytajac forum natrafilem na takie same objawy.

Czyli: komputer wlacza wiatraki obudowy i procesora. Dysk chyba sie rozkreca. monitor nie drgnie,

zadna dioda w obudowie nie wlacza sie, swieci sie tylko dioda plyty.

Odlaczalem po kolei i na raz wszystkie elementy i nic to nie zmienilo.

Konfig to asus P5K Pro, E8400, 8800GT,

do tej pory wszystko chodzilo na zasilaczu chiefteca 450 GPS bez problemow.

Po wymianie na BeQ 550 W komputer pracowal 1 dzien, po czym nastaly w/w objawy.

Po podlaczeniu spowrotem Chiefteca komp wstal.

Dzwonilem na infolinie BQ i pan poinformowal mnie ze mam uszkodzona plyte gl.

a to jest tak dobry zasilacz ze ja zabezpieczyl.

 

co mo poradzicie?

jutro podlacze go do innnego kompa

pozdrawiam

No to wygląda na to, że pan z infolinii pieprzy pieprznym pieprzem. Jeśli na chieftecu chodzi, to po co go zmieniałeś? U mojego kumpla taki zasilacz ciągnie radeona 4890, proc też 8400. Jak możesz to zwróć tego BeQuieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze tak dlugo, ale testowalem na innym sprzecie. I to samo. tzn o dziwo na 2 kompach jeden na nowym pentiumie drugi na starym atlonie - taka sama historia.

ale celeron z zintegrowana grafika na plycie asroka - ruszyl.

Wiec z 550 w tylko powiedzmy 300 dochodzi i asrokowi wystarczylo?

nie bede domniemywal bo na tym moje testy sie zakonczyly. Nie sprawdzalem napiec.

 

I jak zaproponowales Prze :) zasilacz wraca do sprzedawcy.

a kupilem go tylko ze zgledu na cisze. bo jednak BQ w prownaniu z CH sa duzo cichsze.

A do tej pory uzywalem TYLKO CH i nie mialem z nimi problemow od 8 lat

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...