Skocz do zawartości
Jarek549

Neostrada Spadek Transferu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu zauważyłem dziwne zjawisko na komputerze. Otóż mam neo 1mb i pewnego słonecznego dnia po połączeniu się neostrady zobaczyłem że prędkość pokazało mi nie tak jak zwykle 1,3mb tylko 1,0 ale nie przywiązałem uwagi na to bo myślałem że to normalne zjawisko, ale w późniejszym czasie zauważyłem ze z 130kb/s zrobiło się 100. Postawiłem na nowo system, ale poprawy nie widać ciągle tak samo. Może miał ktoś podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i netie i inni na liniach TP.

Mnie też to dotknęło zamiast 756kb/s mam w porywach do 720-730 max a bardzo rzadko dojeżdża do max łącza i już nawet ich nie męczę bo necik chodzi ładnie i pingi po kacie na blue line spadły także te 30-40kb mi zwisa. Wam polecam dzwonić na Blue Line i katować, katować, katować zrobią w ciągu kilku dni w końcu płacicie za 1mb, zamiast pisać tu na forum gdzie każdy wam powie, no tak TP co oczywiście wam bardzo pomoże w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to śmieszne robi...

 

Najpierw ze stałych 128kb/s spadło do 122kb/s. A ostatnio ze 122kb/s stałych, spadło do 118kb/s.

 

I gdzie moje 10kb/s? To już nie przelewki... Oczywiście infolinia twierdzi, że wina jest po mojej stronie. Ja głupi nie jestem i takich kitów mi nie będą wciskać...

 

System był świeży,

były sterowniki+cały syf od neostrady,

były sterowniki od neostrady + własne połączenie

Były też stery znalezione w sieci ( na nich najlepiej chodzi ) + własne połączenie

 

To jest wina Neostrady, tyle że mam już dość telefonowania do nich bo i tak to nic nie da, rozmowa się kończy tym, że to ja mam problem z komputerem, nawet mówili abym kupił nowy komputer...

 

Podczas pobierania uzyskuję prędkość 117-118kb/s , a potrafi nawet spaść do 20kb/s... Prawie jak router, a używam modemu ZTE ZX DSL 852.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutek braku inwestycji xDDDDDD TP daje rade!

Ja właśnie słyszałem coś przeciwnego, że te zwolnienia są efektem przygotowań do wprowadzenia większej prędkości neo, jakieś testy, czy coś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich z prośbą o zmianę na fast powinni zrobić Ci to od ręki.

Z tego co słyszałem to rzadko kiedy mogą to zrobić od ręki - większość nie posiada takich uprawnień. Poza tym nie wolno im tego robić (teoretycznie). Jeżeli konsultant będzie chciał się wykręcić, to proponuję poprosić o wystawienie na żądanie zgłoszenia na zmianę trybu portu na fast i poprosić o numer tego zgłoszenia ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie odświeżę. Od jakichś 2 tygodni na łączu telekomuny 2mb strasznie spadła jakość.

Ping na niemiecki serwer UT2004 strasznie wariuje. Niby p/l nie ma, ale pojawiają się jakieś opóźnienia głównie na jakiejś aorcie we Frankfurcie, przez co podczas gry mam warpingi postaci. Tak samo jest z szybkością ładowania stronek i transferem. Wcześniej uzyskanie max nie było problemem, a teraz jest średnio jakieś 40KB/s mniej i są straszne wahania.

Coś mi się wydaje, że TEPSA znowu wzięła się za zwiększanie prędkości NEO, ale zapomnieli sprzęt zmodernizować i teraz będą nadrabiać przez kolejne 2 lata. Chociaż z drugiej strony gdzieś przeczytałem, że w UPC także są problemy z pingami do szkopów z powodu tego samego serwera.

Teścikpost-20519-127379109015_thumb.png

Na serwery zagraniczne jest jeszcze gorzej, a na polskich nie udało mi się dobić do 2mb (średnio wyjdzie 1.7-1.8)... a pamiętam, że jak kiedyś testowałem to było nawet powyżej. BTW: Tryb mam na Fast na pewno, bo ping do wp.pl pozostał niezmienny odkąd mi przełączyli - 16ms.

Czy u was jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie odświeżę. Od jakichś 2 tygodni na łączu telekomuny 2mb strasznie spadła jakość.

Ping na niemiecki serwer UT2004 strasznie wariuje. Niby p/l nie ma, ale pojawiają się jakieś opóźnienia głównie na jakiejś aorcie we Frankfurcie, przez co podczas gry mam warpingi postaci. Tak samo jest z szybkością ładowania stronek i transferem. Wcześniej uzyskanie max nie było problemem, a teraz jest średnio jakieś 40KB/s mniej i są straszne wahania.

Coś mi się wydaje, że TEPSA znowu wzięła się za zwiększanie prędkości NEO, ale zapomnieli sprzęt zmodernizować i teraz będą nadrabiać przez kolejne 2 lata. Chociaż z drugiej strony gdzieś przeczytałem, że w UPC także są problemy z pingami do szkopów z powodu tego samego serwera.

Teścikpost-20519-127379109015_thumb.png

Na serwery zagraniczne jest jeszcze gorzej, a na polskich nie udało mi się dobić do 2mb (średnio wyjdzie 1.7-1.8)... a pamiętam, że jak kiedyś testowałem to było nawet powyżej. BTW: Tryb mam na Fast na pewno, bo ping do wp.pl pozostał niezmienny odkąd mi przełączyli - 16ms.

Czy u was jest podobnie?

 

Ostatnio zauważyłem, że sprzęt na ar2/3?(wawa), którym w większości lecą pakiety po Polsce(bynajmniej u mnie) w godzinach szczytu lubi się zapychać, dzięki czemu pingów poniżej 50ms nie można uświadczyć, gdy w tej samej chwili do .de oscyluję w granicach 30ms. Na transfer nie można narzekać, bo poniżej 2mb jeszcze mi nie zeszło. Jeszcze jakieś 2-3 lata temu od godziny 16 do ok. 23 pingi potrafiły się utrzymywać w granicach 600ms przy czym transfer spadał nawet poniżej 0,10mb/s. Uspokoiło się to chyba, gdy jakieś 2 lata temu zauważyłem synchronizacje w adsl2+(wtedy zapewne jakaś modernizacja miała miejsce) Teraz małe braki można zauważyć siedząc jedynie na speedteście i konsoli, w normalnym użytkowaniu internetu w ogóle nie odczuwalne.

 

W Twoim przypadku u Ciebie w regionie przybyło ostatnio dużo ssaków z opcją 6mb+ i niestety z takim łączem będziesz musiał się zadowolić do kolejnej modernizacji, która zapewne szybko nie nastąpi.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temacik.

 

Mam neo 6MB. Znaczy na umowie. Od września jakość spadła masakrycznie. W dni wolne od szkoły i weekendy kiedy dzieciaki siedzą w domu nie da sie otworzyć żadnej strony. Czasami mam 0,1MB. Jak już sie udało dodzwonić do nich to włąśnie pan między wierszami żalił się że nikt nie inwestuje w nowe kable ale przyjął zawiadomienie. Dostałem smsa że planowany termin naprawy usterki to styczeń. Oczywiście nic sie nie zmienia. Podłączyli mase ludzi i jak sie okazuje zbyt mała przepustowość zamula wszystko. A dzwonią do mnie i chcą mi wcisnąć 10MB.

Zastanawiam się czy problem dotyczy całej polski. W okolicach Częstochowy jest podobnie. Ja obecnie siedze w Lubuskiem blisko Słubic.

 

Macie może jakieś rozwiązania problemu? Dzieje się tak gdzieś jeszcze? Może ktoś do nich pisał. Nie moge znaleźć umowy ale czytałęm gdzieś że umowa jest tak sformułowana że dostarczają mi neta "do" 6MB i tu jest problem bo w takim razie nie moge sie z nimi za bardzo kłócić. Rachunki takie same.

Zamierzam wysmarować im pisemko ale chciałem sie dowiedzieć czy ktoś już pisał i czy coś osiągnął. Dzięki

Pozdrawiam

 

to mój dzisiejszy wynik:

Dołączona grafika

 

Oczywiście wkurza mnie też ping. Z takim pingiem nie moge nic zrobić. BF3 odpada.

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

Neostrada od zawsze dawała trochę większą przepływność, gdy miałem umowę do 2Mbps synchronizowałem się do 2496kbps, następnie gdy zwiększyłem sobie transfer do 6Mbps synchronizację miałem na 7168kbps.

Od jakiegoś miesiąca moje 6Mbps synchronizuje się do równych 6Mbps (czyli 6144kbps)

Zastanawiam się czy to problem tylko na moim łączu, może ktoś jeszcze zaobserwował coś podobnego u siebie? Znając życie po prostu Orange szuka oszczędności i już tak musi zostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

Neostrada od zawsze dawała trochę większą przepływność, gdy miałem umowę do 2Mbps synchronizowałem się do 2496kbps, następnie gdy zwiększyłem sobie transfer do 6Mbps synchronizację miałem na 7168kbps.

Od jakiegoś miesiąca moje 6Mbps synchronizuje się do równych 6Mbps (czyli 6144kbps)

Zastanawiam się czy to problem tylko na moim łączu, może ktoś jeszcze zaobserwował coś podobnego u siebie? Znając życie po prostu Orange szuka oszczędności i już tak musi zostać...

 

Przeczytaj mój post:

http://forum.purepc.pl/topic/343378-ocena-linii-adsl/?do=findComment&comment=3730523

Wynika z niego że każdy realny 1 Mbit użytecznej przepływności, wymaga synchronizacji ~1167 kbps. By mieć prawdziwe 6 Mbit powinieneś mieć synchro na ~7002 kbps.

 

Swoją drogą u mnie ostatnio jest dziwne zjawisko. Tłumienie linii w trybie ADSL2+ spadło do 10.5 dB i wzrósł minimalnie (o ułamek dB) SNR dla download. W efekcie synchronizację mam na 25143 kbps a transfer w speedtest wzrósł do 21,53 Mbit/s . Czyli synchronizacja w ADSL2+ może przekraczać 24000 kbps !!!

 

ps. mam NETIA, ale ten stosunek synchronizacji do realnego transferu pewnie będzie ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...