Skocz do zawartości
norman

Celeron 633 FC-PGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Celerona 633 FCPGA na plycie Gigabyte GA-6VX7-4X, oczywiscie chce go przekrecic na ile sie da, znalazlem magikow w necie ktorzy chwalili sie ww. celeronem dzialajacym nawet na 1066mhz...

 

Szukam ziomkow, ktorzy tym lub podobnym CPU sie zabawiali i chcieliby podzielic sie informacjami jakie mozna mu max. napiecie zaserwowac, czestotoliwosc fsb itp. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego, zobaczcie na dole. Chłodzenie Golden Orb, chodzi max na 774 przy 39 stopniach i wyżej już się windowsy nie uruchamiają (powyżej 810). Na 774 Mhz chodzi jeszcze 3Dmark 2001. Napiecia mogę dać max 1,75 proc i 3,90 to drugie.

 

Co zrobić żeby ten chłam działał choć trochę szybciej? Zasilacz mam 200W - czy to coś szkodzi (+ 2x hdd + 2x CD - gdy je odłączam nie ma zmian w stabilności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne napięcie w biosie mam 1,75V, szynę co prawda 200 MHz ale przy 97 już się komp nie odpala. Czy istnieją jakieś programy, czy też nieoficjalne porady dla Abita Bx-133 aby puściś wyższe napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne napięcie w biosie mam 1,75V, szynę co prawda 200 MHz ale przy 97 już się komp nie odpala. Czy istnieją jakieś programy, czy też nieoficjalne porady dla Abita Bx-133 aby puściś wyższe napięcie?

Eee może najnowszy bios coś da no chyba że już takowy masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JAKI SPOSÓB??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????  

 

Zrozum, że ja też mam 600 Mhz celerona i już mi bokiem wychodzi.

A jakie masz nominalne napięcie tego proca 1,5 czy 1,7V? Jeżeki 1,5 to dużo z niego nie wyciśniesz. Dopiero wersje z jądrem cC0 chodziły "jak zegarki" bez podnoszenia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś nieoficjalne biosy? Chętnie bym sobie wgrał takiego, który znacznie podnosi napięcie.

 

PS. Czy mała podkręcalność może być związana z tym że zasilacz na 5V ma 4,77V i ogólnie jest taki stopień odchyleń. Ma 200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem: Dzisiaj dostałem już Baldurs Gate'a 2 i wybrałem pełną instalkę, czyli 2,5 GB, i po 4 godzinach gry, mój stary dysk był ciepły jak żelazko i winda się przez 10 minut uruchamiała :)) Ale gierka wymiata, nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Celerona 900@1200 - szyna 133

ja mam tak ze jak dojdzie do ok 44C to zawias

napiecie mam 1,85V

ale teraz lato wiec trzeba go zwolnic :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o biosy do twjej mobo, to moja 600 chodzi na 900 właśnie na BX133RAID - nie ma z tym żadnego problemu. Z twojej wersji proca nic więdej raczej nie wyciścniesz.

To masz jakis cholernie dobry model. Ciezko mi uwierzyc zebys go podkrecil o 300 MHz. Nie celka 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że ludzie na tym forum i w ogóle ci z branży bardzo często piszą różne rzeczy o swoim sprzęcie, metodach itp, pomimo, że np. ich system nie działa stabilnie na takich nastawieniach a takie podał w podpisie itp. To trochę jak z rybakami prezentującymi długość swojej ryby na ręce.

 

Ja osobiście dałem sobie jak na razie siana z OC, mam dostatecznie dużo awarii w kompie bez bawienia się w nim (a lubię to!), właśnie mam 2 HDD do wymiany i dokupie 3 dla komputera taty.

 

To wszystko jest jednak mało istotne, bo w Czwartek i Piątek mam egzaminki gimnazjalne i musze zdobyć to pie_przo*ne 70/100 bo jak nie to nie pójde do szkoły do której chodzi moja siostra, a w mojej okolicy nie ma innych dobrych i musiałbym się uczyć w Wawie (mieszkam 40 KM od wawy :)). Co do tych 70 punktów to miałem 80 z I próbnego, 73 z II i obym nie zjechał poniżej tego. Najgorzej jest z chemią i niektóre tematy z fizyki. Całe szczęście, że umiem pisać rozprawki i to mi podnosi punktację.

 

Po co ja kupowałem tego Baldurs gate'a 2 !!! Przez cały tzw. dłoogi łikend nie tknąłem ani jednej książki, tylko nonstop BG2 :) Pobudka o 9.00, partyjka w BG2, o 14.00 jakiś obiad, później znowu BG2 i o 21.00 smażona na smalcu kiełbasa zwyczajna :) Nie dość że się dobrze uczę to jeszcze dobrze odżywiam :))

 

Grunt, że piszę na temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry proc to połowa sukcesu.

Zobaczcie że z Wiliamette 1.7 który u mnie z WC chodził góra na 2.2 ludzie kręcili nawet 2.7-2.8 a mieli ten sam chu****** egzemplaż.

Na ile pujdzie brzmi dla mnie tak samo jak. Ile musze włożyć żeby poszedł. Z Celiny 300 wycinswkali po 867 Mhz stabilnej pracy przez 1/2h.

Troche kasy i juz w/c f/c lub super a/c

No i potrzeba troche wyobrażni i kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno celka 600 @ 900 i to przez amputowanie nóżki - z napięciem 1,85 (nominalne 1,7) śmiga tak spokojnie - tyle że dalej słąbszy od durona 800 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że ludzie na tym forum i w ogóle ci z branży bardzo często piszą różne rzeczy o swoim sprzęcie, metodach itp, pomimo, że np. ich system nie działa stabilnie na takich nastawieniach a takie podał w podpisie itp. To trochę jak z rybakami prezentującymi długość swojej ryby na ręce.

 

Ja osobiście dałem sobie jak na razie siana z OC, mam dostatecznie dużo awarii w kompie bez bawienia się w nim (a lubię to!), właśnie mam 2 HDD do wymiany i dokupie 3 dla komputera taty.

 

To wszystko jest jednak mało istotne, bo w Czwartek i Piątek mam egzaminki gimnazjalne i musze zdobyć to pie_przo*ne 70/100 bo jak nie to nie pójde do szkoły do której chodzi moja siostra, a w mojej okolicy nie ma innych dobrych i musiałbym się uczyć w Wawie (mieszkam 40 KM od wawy :)). Co do tych 70 punktów to miałem 80 z I próbnego, 73 z II i obym nie zjechał poniżej tego. Najgorzej jest z chemią i niektóre tematy z fizyki. Całe szczęście, że umiem pisać rozprawki i to mi podnosi punktację.

 

Po co ja kupowałem tego Baldurs gate'a 2 !!! Przez cały tzw. dłoogi łikend nie tknąłem ani jednej książki, tylko nonstop BG2 :) Pobudka o 9.00, partyjka w BG2, o 14.00 jakiś obiad, później znowu BG2 i o 21.00 smażona na smalcu kiełbasa zwyczajna :) Nie dość że się dobrze uczę to jeszcze dobrze odżywiam :)) 

 

Grunt, że piszę na temat :)

 

eeeeeeeeee sory :roll: ale kogo to qr*a obchodzi ? chyba jednak piszesz nie na temat :evil:

 

A teraz do tematu

1. moj celek 633 chodzil max na 1110 mhz przy temperaturze 6 *C.. jak temp doszla do 7-8*C to zwis....

2. w tej chwili mam 980 mhz (ale chodzi na 1064 tyle ze 3dmark sie wykrzacza).... fsb 103, napieciu 2.0V (zmienilem je poprzez laczenie nozek), Titan TTC-D5TB, srebrna pasta, temp wacha sie w granicach 28-36*C przy otwartej obudowie

3. 780 mhz wyciagam bez zmiany napiecia.

4. Macie nizej wyniki CCR 2002

 

633 mhz

 

Wynik ogólny : 2346

Suma kontrolna : ****

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 2041

Integer : 2749

Float : 2318

Pamięć : 2132

MMX : 4015

 

1064 mhz

 

ynik ogólny : 3937

Suma kontrolna : ****

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 3412

Integer : 4755

Float : 3906

Pamięć : 3539

MMX : 6702

 

Jak widac przyrost mocy jest prawie dwukrotny :)

 

jezeli masz jakies pytania to pisz na priva :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mam spore mozliwosci krecenia ... jednak: mam plyte Gigabyte GA-6VX7B-4X 1.8 FSC na niej oczywiscie Celeronik 633FCPGA, czestotliwosc FSB reguluje sie u mnie switch'ami, ustawienie dla 633MHz to 'auto' ( w/g programikow testujacych: 5.5 x 115,4MHz ). Jesli zmieniam ustawienie np. na 120 costam nie pamietam dokladnie to komp sie nie chce w ogole wlaczyc ... to samo jak zmieniam wartosc mnoznika.

 

Co moge z tym fantem teraz zrobic ?

Czy moge po prostu dorzucic mu teraz napiecia ?

Czy to bezpieczne ?

Jakie sa granice zdrowego rozsadku przy zabawie w kreceniu napieciem ?

 

Mam ustawiona blokade w BIOSie ze powyzej 60 st. C komp sie wylacza, czy to skuteczne zabezpieczenie ?

 

Aha, i czy od razu leciec po nowy wiatrak np jak niektorzy z Was uzywaja Titan czy cos okolo ?

 

Sorka za taka lawine pytan, jednak widze ze magikow :wink: nie brakuje i czekam na wasza pomoc, pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne to zn Vcore +0.2V

czyli jak masz 1.5 to 1.6 do 1.65

jak masz 1.7 to do 1.9 bez problemu

 

miłej zabawy.

 

Nie wiem czy twoja płyta to slot czy socket

Bo jak socket to kup sobie Titan-a TTC-DT5-TB

Jak SLOT-1 + przejściówka poczukaj jakiegoś ORB-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna cholera!!! okazalo sie ze zestaw zworek do zmiany napiecia CPU jest na tej plycie opcjonalny i oczywiscie na mojej tego nie ma :cry:

 

mozna jakos te zwory nalutowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna cholera!!! okazalo sie ze zestaw zworek do zmiany napiecia CPU jest na tej plycie opcjonalny i oczywiscie na mojej tego nie ma  :cry: 

 

mozna jakos te zwory nalutowac ?

GB :lol:

dlatego omijam plyty tego producenta

 

sprobuj dolutowac,moze bedzie chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...