Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Test Płyt Głównych Dla Core I7

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaWprowadzenie nowej architektury Nehalem, wymusiło szereg zmian w płytach głównych. Ogólnie rzecz biorąc, było ich dużo... W zasadzie zmieniono prawie wszystko. Nowa podstawka, nowy układ logiki pozbawiony kontrolera pamięci, więcej banków pamięci, zmiany w sposobie zasilania procesora, wsparcie dla trybu SLI bez użycia chipsetów nVidii. Płyty z socketem 1366 powoli zaczęły zalewać rynek. Pojawiają się to coraz nowsze modele z nowymi rozwiązaniami. Dlatego czas zacząć nową serię testów płyt głównych dla procesorów z rodziny Core i7 w celu odnalezienia tego najdoskonalszego modelu, jak również tego najbardziej opłacalnego. Zapraszamy!

Czytaj całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do wyprodukowania płyty X58 Extreme zastosowano technologię Ultra Durable 3, która przewiduje użycie dwukrotnie większej ilości miedzi w PCB, aniżeli ma to miejsce w zwykłych płytach. Ma to na celu obniżenie temperatury podczas pracy oraz zwiększenie możliwości prądowych zasilania płyty. Dodatkowo UD3 wykorzystuje najwyższej klasy kondensatory, cewki oraz mosfety.

Widzialem filmik inzynieryjny na YT Asrocka , ktory badal to - obie plyty pod termo , ich oraz GG - takie same tempy , rozgrzania wiec to chyba marketing.

 

Trzy sloty PCI-E x16 oddzielone są między sobą slotami PCI. Nie jest to do końca dobrym rozwiązaniem, gdyż w przypadku użycia dwóch kart graficznych, automatycznie wyzbywamy się możliwości użycia któregokolwiek ze slotów PC

Wada Gigabyte? Kazda ma to , Asus tez. Trzecie pcie w Asusie to festyn , gdzie to wsadze - co tam wsadze skoro grafa majaca 2 sloty walnie mi o dno budy - nie do kazdej to sie da wsadzic.

 

Za zasilanie procesora odpowiedzialna jest sześciofazowa sekcja z układem APS. Active Phase Switching umożliwia włączanie i wyłączanie poszczególnych części sekcji w zależności od aktualnych potrzeb procesora. Pozwala to zaoszczędzić trochę energii oraz obniżyć temperaturę pracy

Macie na mysli to w kontekscie samego proca i jego stanow (load/idle) czy pracy zasilania? Jesli to drugie to tak wiekszosc dziala , na zmiane by sie nie grzaly.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił mnie ten test, mam okazję aktualnie pobawić się DFI, posiadam R2E i bawiłem się nie obecnym w teście foxconnie Blood Rage. I z tych 3 płyt najniższe BCLK na 920 C0 i D0 uzyskałem właśnie na asusie. Pamięci też osiągają wyższe takty na dfi i foxie. Może mam słabszą sztukę r2e lub asus lepiej radzi sobie z 965, a z 920 już nie.

 

ex58-extreme też jakaś marna sztuka :)

A są dobre sztuki? Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił mnie ten test, mam okazję aktualnie pobawić się DFI, posiadam R2E i bawiłem się nie obecnym w teście foxconnie Blood Rage. I z tych 3 płyt najniższe BCLK na 920 C0 i D0 uzyskałem właśnie na asusie. Pamięci też osiągają wyższe takty na dfi i foxie. Może mam słabszą sztukę r2e lub asus lepiej radzi sobie z 965, a z 920 już nie.

 

 

A są dobre sztuki?

Zobacz co napisalem na temat taktowania QPI ;) kwestia sztuki, a potem plyty, a potem BIOSu.

 

 

może inaczej ...

Nie aż takie złe.

Po GOOC moge powiedziec Tobie, ze moze byc jeszcze gorzej, znacznie gorzej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 plyty i BCLK 139... :lol:

LOL ...

 

Akurat ex58-extreme nie lubi UNCORE x12.

Wystarczy zmienić na x13 i płyta idzie dalej :)

Później potestuję.

 

na szybko:

uncore x13, reszta ustawień tak jak w teście.

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zabrakło DFI DK.

Dokladnie (choc i tak ja pewnie kupie ;)). To byly testy najlepszych modeli - macie moze w planach testy modeli bardziej przystepnych cenowo? ud4, udp4, dfi dk, msi pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do - trza by było dopisać eatx ;) niby drobny szczegół ale co niektórzy mogą się zdziwić jak buda okaże się za mała :lol2:

 

ogólnie recka wporzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powiedz ze nie da sie zalatwic, bo nie ma ich w europie, na caly swiat jest bardzo ograniczona ilosc egzemplarzy, a poza tym i tak tego nikt u nas nie kupi ;]

kupi kupi ... kwestia kiedy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powiedz ze nie da sie zalatwic, bo nie ma ich w europie, na caly swiat jest bardzo ograniczona ilosc egzemplarzy, a poza tym i tak tego nikt u nas nie kupi ;]

Jak to nie ma w EU? Zrob mi przelew, to kupie te plyte bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...