Skocz do zawartości
Wajcha

Moze ktos wie dlaczego??

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem to juz wczesniej ale tylko jako dodatego do innego pytania wiec pisze jeszcze raz w osobnym temacie mam nadzieje ze wiecej osob zobaczy i moze wiecej osob bedzie wiedzialo co robic

 

Postanowilem zaszalec i kupilem Volcano 7+. przyda mi sie bo moze uda mi sie cos w wakacje zarobic to zmienie procka. Troche mialem problem z wpasowaniem bo mam przejsciowke i Volcano nachodzi mi na sloty od ramow. Ale troche sily i finezji zaowocowaly wlozeniem ramow do skrajnego slotu.

 

Oczywisice jako szczesliwy posiadacz takiego coolere postanowilem podkrecic procka.

 

Niestety nie wiem dlaczego bo na HIGH temp procka to "az" 32 stopnie. Podkrecilem procka na 675 MHz (90/30 MHz) i niestety przy ladowaniu systemu zwis. Intuicja odpowiadala mi ze 2,00 V moze byc troche malo wiec postanowilem zwiekrzyc

 

2,05 - zwis

2,10 - zwis

2,20 - zwis

2,30 - zwis

2,40 - nie zgadniecie zwis

 

Stwierdzilem ze sprobuje innych ustawien ale dziala tylko to 608 (81/41 MHz) i oczywsice nizsze czyli 565 i to nizsze (nie pamietam).

 

moja plyta moze obsluzyc 150/33 {nie jestem pewien czy bylo 33} co daje niebagatelna wysokosc 1200 MHz oczywicie nie licze na to bo to nie mozliwe zeby ruszyl ale wydaje mi sie ze powinien ruszac na takim 90/30 czy nawet 100/33 przy 2,4 V. Moze mi ktos pomoc?

 

Aha jeszcze cos. Jak juz mowilem ramy sa zamonotwane pod delikatnym katem (naprawde niewielki bo Volcano troche na nie nachodzi {lepsze chlodenie ramow - :-P} ). Nie wiem czy to ma znaczenie ale chyba nie no bo na 608 MHz rusza bez problemu i chodzi stable

 

I ostatnia sprawa bo wlaczeniu 90/33 nie dziala reset. Klawszi dziala nastepuje reset ale komp sie nie uruchamia. Musze go wylaczyc i wlaczyc ponownie i wtedy rusza. jest to strasznie dziwne.

 

Standartowo mam ustaowione CPU ratio na x3 ustawialem na 7,5 ale nie pomagalo. Dwa razy zwiesil sie bios!!!! W czasie grzebania w biose sie zwiesil.

 

Restart biosu (przez wyciagniecie zworki) nie pomogl nie wiem jakby nie chcial sie zrestarowac. Dopiero wycagniecie bateryjki poskutkowalo

 

I po restarcie biosu wyjeżdza mi "system hardłer abnormal, pres eny kej tu kontynju" Problem znika po wylaczniu Voltage Detected i CPU Fan Detected. Ale czy ustawienia fabrycznie nie powinny byc optymalne????

 

Mam "najnowszy" bios jesli mozna tu mowic o nowosci. Mam ostatni jaki ukazal sie na stronie producenta wiec najnowszy.

 

Czy moze to byc wina zasilacza?????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc kwestia przejsciowki do proca. Sam kiedys walczylem z oc P3 600 i wiem ze przejsciowka ma spore znaczenie. Najpierw mialem jakas najtansza i proc sie krecil niewiele ponad 700mhz, ale juz po wymianie na inna (nie pamietam firmy), chodzil w pelni stabilnie na 900mhz. Wiec najlepiej wsadz inna przejsciowke i wtedy sprobuj krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo z intela jestem cienki raczej....

Ten proc chodzi na 66FSB, mnożnik 7.5, tak?

No to powyżej FSB 100 raczej nie poszalejesz, optymalnie by było pomęczyć go z 100/33 FSB/PCI. Napisz dokładnie jak idą proporcje z PCI, bo raz napisałeś, że przy 90 jest 33, a raz że 30...jeżeli 30, to raczej kaszka, bo poniżej 33 to większośc rzeczy się sypie...

Jak biega na 81 FSB i na PCI jest 41 to i tak się ciesz, że wszystko stabilnie, bo 41 na PCI to już nie byle co...

 

Reasumując: jeżeli na FSB 90 masz 33 na PCI, to ustaw te dzielniki, i próbuj Vcore zwiększać; jeżeli masz 30 to odpuść sobie, i próbuj od razu 100/33. Jeżeli nie, zostaje Ci tylko 81/41.

 

Aha. A pamięci masz 100Mhz? Postaraj się pożyczyć inną kość od kogoś, ja miałem takie jaja, że miałem celka 800 (100x8), i nie mogłem ze swoimi ramami 133Mhz za cholerę puścić na 112Mhz- po prostu pamięci nie lubiły tej częstotliwości i już. Zamieniłem się kością z kumplem i wszystko było OK :roll:A dodam, że na 100, 103, 124 i 133 chodziły, tylko 112 nie chciały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam 300 Codegena - wiem wiem

 

Jesli chodzi o przejsciowke to moze i to prawda ale skad ja teraz wyczaruje inna.

 

Co do ostatniej odpowiedzi to:

 

ON/OFF - Spread Spectrum

 

66/33 MHz(ON/OFF) - dziala

75/37 MHz(ON) - dziala

78/39 MHz(OFF) - dziala

81/40 MHz(OFF) - dziala

83/41 MHz(ON) - nie dziala

90/30 MHz(ON) - nie dziala

95/32 MHz(ON) - NIE WIEM

100/33 MHz(ON/OFF) - nie dziala/NIE WIEM

105/35 MHz(ON) - NIE WIEM

110/37 MHz(ON) - NIE WIEM

112/37 MHz(ON) - NIE WIEM

115/38 MHz(ON) - NIE WIEM

117/39 MHz(OFF) - NIE WIEM

120/40 MHz(ON) - NIE WIEM

122/37 MHz(OFF) - NIE WIEM

124/41 MHz(ON) - NIE WIEM

124/31 MHz(ON) - NIE WIEM

126/31 MHz(OFF) - NIE WIEM

133/33 MHz(ON/OFF) - NIE WIEM/NIE WIEM

135/34 MHz(OFF) - NIE WIEM

138/35 MHz(OFF) - NIE WIEM

140/35 MHz(ON) - NIE WIEM

142/35 MHz(OFF) - NIE WIEM

144/36 MHz(OFF) - NIE WIEM

150/33 MHz(ON/OFF) - NIE DZIAŁA/NIE DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

150/37 MHz(ON) - NIE WIEM

155/39 MHz(OFF) - NIE WIEM

 

Co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Jeżeli nie działa 83/41, to możliwe że przez za wyskokie PCI- coś Ci nie wyrabia, dysk, dzwięk, cokolwiek na PCI.

Popróbuj z 95/32 i 100/33, podciągając Vcore, i sprawdź poprawność napięć, jeżeli masz jak, chodź to raczej nie to, bo ta celinka bardzo prądożerna nie będzie....

Do OC spread spectrum zawsze disabled. Pamięci masz na pewno 100/133Mhz, nie 66Mhz?

Może po prostu ten procek nie pociągnie więcej bez znaczącej obniżki temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mi sie wydahe ze ten celek to jest stary celek (te ktore byly do 533 ppga brat celka 300A wiec to tak jakby jest juz granica technologiczna dla celkow) I dlatego nie idze wyzej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje, jakkolwiek, jak pisałem, z intela mocny nie jestem, zwłaszcza z tych starszych z FSB poniżej 100Mhz.

 

Wajcha, pozostaje Ci to co masz, ewentualnie freon :D

Zbieraj kaskę na nowy sprzęcik, pewnikiem jakieś AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje, jakkolwiek, jak pisałem, z intela mocny nie jestem, zwłaszcza z tych starszych z FSB poniżej 100Mhz.  

 

Wajcha, pozostaje Ci to co masz, ewentualnie freon :D

A moze LNC, to jeszcze lepiej bedzie chlodzilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje ide do pracy jak mi sie uda to kupie

abita nf7s

athlonaXP 1700 mam nadzieje ze DLT (chociaz krąza plotki ze maja go wychofac)

i chce kupic 2x256 Tawin

Na teraz to config dobry, ale potem - po wakacjach- na pewno zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...